Jump to content
IGNORED

Imena stvari i pojava oko nas


Willow

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Willow

    21

  • bus

    9

  • расејан

    6

  • Indy

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

Jel ima neki naziv (osim kokošinjac) za onaj deo dvorišta, ograđen žicom, u kome se drži živina pod otvorenim nebom? edit: Ne mislim na zatvorenu konstrukciju sa krovom, u kojoj živina spava i poleže jaja, nego na ograđeni deo seoskog dvorišta u koji se živina pušta da kljuca tokom dana. Znači, neka vrsta tora za kokoške?

Edited by Willow
Link to comment

Tenks, Oksi. Zadnje dvorište mi suviše uopšteno. Mislio sam da ima neki poseban naziv za taj "zabran" za kokoške, odnosno, za prostor pod vedrim nebom, ograđen žicom ili tarabom, u kome kokoške borave tokom dana. Nešto tipa obor ili tako nešto.

Link to comment
  • 6 months later...

Hm, ako se ne varam mokri cvor se odnosi na sve "vodene" instalacije, tj. na vodovodnu mrezu. Primer, kad ljudi kupuju stan ili kucu jako je bitno kakav je mokri cvor. Cak mislim da se ne odnosi na wc uopste jer kanalizacija i vodovod nisu isto.

Link to comment

Mokri cvor nisu samo klozeti nego i kuhinja. Jedan mokri cvor je sve sto ima zajednicku dovodnu vodovodnu i odvodnu kanalizacionu cev. Cesto kuhinja i kupatilo dele isti zid da bi bili na istom mokrom cvoru.

Link to comment

Ok, kako bi onda protumacio oglas koji kaze da stan ima dva mokra cvora? Po tvojoj definiciji on bi mogao da ima bilo koju kombinaciju 0-2 kupatila i 0-2 kujne.

Link to comment

Ja u stanu u kom zivim imam dva mokra cvora. na jednom su kuhinja i mali klozet, na drugom kupatilo. Moze da bude takva kombinacija dva klozeta i kuhinje, a moze da bude i klozet i kuhinja na suprotnim krajevima stana. Verovatnije je ovo prvo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...