Jump to content
IGNORED

Imena stvari i pojava oko nas


Willow

Recommended Posts

izsdoriste01qf3.jpgovo se zove pergola
pa, pergola je valjda samo ona konstrukcija po kojoj se penje rastinje (u ovom slučaju kivi), a ne i betonski plato. isto tako, čini mi se da sama reč pergola nije baš 100% u duhu srpskog jezika. da li bismo ipak ovo sa fotke mogli nazvati - venjak? u nekom prastarom rečniku srpskohrvatskog književnog jezika koji posedujem stoji ovo:VENJAK, m. odrina, senica od živog lišća. Edited by Willow
Link to comment
  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Willow

    21

  • bus

    9

  • расејан

    6

  • Indy

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

VENJAK, m. odrina, senica od živog lišća.
Од вење тј. клеке (корисно не само као хладовина, него и као сировина :Q))Ја хтео да предложим „музикаријум”.
Link to comment

Dok smisljate ono za torbe i novcanike ^_^ , evo jos jednog pitanja: kako se zove "kukica" na ka(j?)isu koja ulazi u rupicu? :unsure:

Edited by FranziskaKafka
Link to comment

Е, да ми је, Бог да му душу прости, жив стари комшија ташнер (што нас је пуштао да му брстимо трешњу кад смо били клинци), лако би ја сад испо паметан...

Link to comment
A kako se na srpskom zove ovaj "mehanizam" za zatvaranje/otvaranje novcanika ili torbe? :unsure:
Pojma nemam da li je to to, ali kada sam nedavno čitala Miljasov Svet, negde na početku naidjoh na rečenicu: Nalazimo se na pijaci gde ona nešto nabavlja i to plaća metalnim novcem koji vadi iz crnog novčanika što se zatvara na klip.Nikad nisam čula za klip u ovom kontekstu, ali kada sam čitala knjigu, moja vizuelizacija je išla ka priloženom 'mehanizmu'. :unsure:
Link to comment
  • 3 weeks later...
Мислим да се зове шнала.
A zar snalu ne cine i "kukica" i "obruc"? :unsure: To mi je nekad davno zagorcavalo zivot u nekom prevodu. U nekim jezicima postoje reci i za tako sitne stvari. Zato pitam... Edited by FranziskaKafka
Link to comment
A kako se kaže na srpskom saucepan?313NP200-014_Saucepan.jpg
Исто као и на енглеском џезва, плек, шерпа... никако. Ствар, колико ја знам, не постоји на оној страни.Сосара?
Link to comment
  • 1 month later...

ima li neko ideju kako se zove onaj deo klupe (iz parka, ne školske) na kom se sedi? dakle, imamo onaj deo na koji se naslanjamo leđima - i to je naslon. a ono na čemu sedimo, kako se to zove?

Link to comment
ima li neko ideju kako se zove onaj deo klupe (iz parka, ne školske) na kom se sedi? dakle, imamo onaj deo na koji se naslanjamo leđima - i to je naslon. a ono na čemu sedimo, kako se to zove?
Ако није седиште, тражи му личну карту па да видимо cool.gif .

Нисам хтео да напишем дупе.Бар не у званични део.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...