Jump to content
IGNORED

Pescanik


Atreid

Recommended Posts

niko mi nije odgovorio za koga ste glasali kad su bili Seselj i Milutinovic?Meni je ovo sad skoro isto. Imam Kostunicinog eksponenta kao sto je to bio Milutinovic Milosevicu i imam tradicionalno strasilo kao alternativu. Lika koji sluzi da kaze da uvek moze gore a Tadic je tu da kaze da ne moze bolje. Tada nisam glasao, naravno... a i da sam hteo vratili bi me nazad jer maloletni ne mogu da glasaju...Moji tada nisu glasali. Naravno.
poređenje ti je do jaja. i milosevic i milutinovic i seselj su tada bili na onoj strani, šešelj setićeš se nije imao mnogo protiv toga što su ga pokrali. sada tu stranu zastupaju košpa i toma, a tadić je uz sve mane koje mu niko ne opravdava ipak priznaćeš nešto drugačiji. jbg, voleo bih i ja da je onih 5,5 posto za koje sam glasao 55%, ali nije. e sad, ako je tebi i pored toga sve to ista banda, i ako misliš da će sve ostati isto i neće biti nimalo gore, onda ću te uz dužno poštovanje sem seronjom nazvati i retardom. toliko.p.s. tada takođe nisam glasao. Edited by Maistor
Link to comment

Jedno je to sto mi zelimo da verujemo da su oni drugaciji, i sam mislim da je onaj ko tvrdi da su svi politicari isti - kreten ali, Tadic, Djilas, Sutanovac i Petrovic zaista jesu ljudi po meri DSS-a, dovedeni od strane DSS-a i rade posao za njih. Ako budem glasao za Tadica to je samo zato sto ga EU gleda za nijansu drugacije nego Nikolica pa mi mozda dozvole da se ponizavam pred konzulatima po ovom super light rezimu, bez brisa i krvi...

Link to comment
Jedno je to sto mi zelimo da verujemo da su oni drugaciji, i sam mislim da je onaj ko tvrdi da su svi politicari isti - kreten ali, Tadic, Djilas, Sutanovac i Petrovic zaista jesu ljudi po meri DSS-a, dovedeni od strane DSS-a i rade posao za njih. Ako budem glasao za Tadica to je samo zato sto ga EU gleda za nijansu drugacije nego Nikolica pa mi mozda dozvole da se ponizavam pred konzulatima po ovom super light rezimu, bez brisa i krvi...
Upravo. Samo zbog toga. Zarad (1, 2x godisnje) mentalnog zdravlja.
Link to comment
boris ne treba da ljubi svinju u dupe, makar ne jeo snenokle.
Jel mislimo na istog onog Borisa koji se poslednje 4 godine nacelivao svinjskih tupeta toliko da se sumnja na fetišizam? I baš sada mu se ne može oprostiti prihvatanje razgovora sa Pastorom i Čedom? Bilo kakav odgovor na ponuđeno? Ni jedna strana ovde ne preza od preterivanja...
Link to comment
Jel mislimo na istog onog Borisa koji se poslednje 4 godine nacelivao svinjskih tupeta toliko da se sumnja na fetišizam? I baš sada mu se ne može oprostiti prihvatanje razgovora sa Pastorom i Čedom? Bilo kakav odgovor na ponuđeno? Ni jedna strana ovde ne preza od preterivanja...
Mislimo na istog Borisa, s tim sto ovako flagranto i teatralno skidanje gaca do zemlje i zauzimanje odgovarajuce pozicije za guzoljub do sada nesto nisam primetio, bar ne od tako minornih politickih igraca kakvi su gosn Madjar i Cedomir. E pa nece moci sada gospodo drugovi, vi ste izgradili modus vivendi stranke na otklonu od BT a sada bi da vas celiva u dupe. Ne ide, sorry - ni DSS se niujednoj iteraciji svog paranormalnog egotripa nije sa takvom silinom ostrvljavao u Tadica kao Vesna Pesic, doduse mozda pod dejtstvom Moeta, ali sad sta je tu je, kamere su bile ukljucene.Vasa retorika da se Boris nacelivao raznih guzica nazalost pati samo od 1 nedostatka - njegov bi neceliv bio uvod u daleko ozbiljnije politicke probleme u ovoj usranoj zemlji - i koliko god da je los, kljakav, zalutao na poziciju, on je nazalost najbolje za sta ovaj usrani narod moze da glasa sa nekakvom sansom da dodje na vlast. Jako puno stvari koje spocitavate Borisu su direktna posledica necinjenja prethodne Vlade na cijem su celu bili Zoran Djindjic i Zoran Zivkovic a potpredsednik Cedomir - jel im neko smetao da donesu ustav po svojoj volji tada, pravi trenutak je bio odmah posle parlamentarnih izbora u decembru 2000. godine.Dva apsolutna politicka autsajdera ciji je uticaj na politicki zivot Srbije ili posledica nacionalne specificnosti ili glasnoce kojom se reprodukuje jedna politicka demagogija nemaju nikakvog prava da uz uslove traze Borisov cjelov, mogu da se izjasne lepo, dajem podrsku, ne dajem podrsku, oces, neces, nemoras, a njihovi ce se clanovi (vise LDP, manje Madjari) ionako izjasnjavati po savesti i licnom misljenju, i u tom smislu Boris je poslao dovoljnu poruku svojim aktivnostima i kampanjom izmedju 2 kruga.
Link to comment

Boris ne treba da ljubi dupe Čedi i Pastoru. Sa njima treba da se dogovori, ali dupe treba da ljubi svakom građaninu koji 4 godine gleda njegovo stavljanje sluzavog traga gde god da pođe a ko će opet zaokružiti broj ispred njegovog imena. Tragična je zamena teza da je Boris imao obavezu da nekoga ljubi u dupe jer bi u suprotnom to dovelo do nesagledivih posledivca. To je opasna i besmislena izjava jer ljubljenje guzica pretvara u političku ideologiju. Boris je trebalo da vodi drugačiju politiku od početka pa ne bi bilo potrebe da ljubi bilo kome guzicu. On je odlučio da umesto toga ide linijom manjeg otpora. što bi pričao građanima istinu kada može da im slaže red Kosova, red ljubljenja guzice. Opet red Kosova pa red guzic. Koštunica premijer. Tijanić direktor. On predsednik. Svi srećni i svi zadovoljni.Onda kada se potegne pitanje da li je to moralo tako, onda Boris ispade još nas spas jer je ljubio guzicu.E pa ako je tako onda to više ne treba da radi. Onda neka dođe Nikolić na vlast ali da bar znamo za šta se zalžemo. Ovako ć3 opet doći Nikolić samo će Borisu od ljubljenja biti usne toliko otekle da neće moći ništa da kaže protiv tog Tominog dolaska. O tome sam ti više pisao na temi na politici ali mi nisi odgovorio.P.S. Izgleda pamtiš od selektivne memoije. Ustav nije mogao da se donese nakon 2000. jer su tada razlike između DSa i DSSa bile velike. Sada su nikakve, ali ne zato što se DSS promenio.

Link to comment
Jedno je to sto mi zelimo da verujemo da su oni drugaciji, i sam mislim da je onaj ko tvrdi da su svi politicari isti - kreten ali, Tadic, Djilas, Sutanovac i Petrovic zaista jesu ljudi po meri DSS-a, dovedeni od strane DSS-a i rade posao za njih. Ako budem glasao za Tadica to je samo zato sto ga EU gleda za nijansu drugacije nego Nikolica pa mi mozda dozvole da se ponizavam pred konzulatima po ovom super light rezimu, bez brisa i krvi...
Upravo. Samo zbog toga. Zarad (1, 2x godisnje) mentalnog zdravlja.
pošto su neki visokomoralni i fini forumaši izrazili zamerke na moj poslednji post na ovom topiku, zbog čega je on obrisan, pokušaću da ga parafraziram u donekle ublaženoj formi, kako ne bih stavljao u nezgodnu situaciju moderatora ovog topika koji mi je korektno skrenuo pažnju na to. daklem..
jeste, lepo je to, nadati se da će relativizatorska bagra poput mene glasati i doneti pobedu tadiću, kako bi vi koliko sutra nastavili da defecirate (ispravka autora) sa vaših svetačkih pozicija. e ne može. u slučaju da vaš kandidat pobedi, od sveg srca vam želim i krv, i male plate i visoke rate za kredit, i posetu kopnenoj zoni bezbednosti 1-2X godišnje, i pasoš s kojim možete da obrišete zadnjicu (ispravka autora), i sve ostale divote. toliko.(ispravka autora)
Link to comment

Moderator: - Mislim da se diskusija moze voditi i sa pristojnim rjecnikom kao i da bi se ubuduce izbjegli eventualni riporti. Molim vas da se sad vratite ne temu.

Link to comment

@ svi oni koji nece glasati za Tadica u drugom krugu-Prvo, slazem se sa Maistorom, i ja bih voleo da je onih 5,5 % u prvom krugu 55%.Drugo, zar ne mislite da je bolje da zapusite nos i da sledecih nekoliko godina, kako-tako, udjemo u EU, nego da budemo u izolaciji jos 10-15 godina pod radikalima?Setite se devesetih, aman, setite se zlocina, ratova, inflacije, sankcija, praznih rafova u prodavnicama, itd.Setite se svega sto se tada desavalo.OK, meni politika Borisa Tadica prema Vojislavu Kostunici nije prihvatljiva ni malo. ali taj isti BT nije klao ljude po Hrvatskoj niti je ucestvovao u ubijanju 16oro ljudi, radnika RTS-a, niti zeli da pomiluje Zemunski klan i Dragoljuba Milanovica!ALO, BRE, TOMISLAV NIKOLIC ZELI DA POMILUJE UBICE ZORANA DJINDJICA I GLODURA RTS-A IZ DEVEDESETIH, ZA VREME NATO INTERVENCIJE!Jeste li vi jebeno normalni?Pa kako moze nekom da padne na pamet da ne glasa 3.eg februara za nekoga ko, u najmanju ruku, nije ratni zlocinac, ko nije ucestvovao u zlocinima, ko nece da pomiluje ratne zlocince i Milanovica i ko, bio on tunjav ili ne, ipak garantuje da prodavnicama nece biti praznih rafova, da ce ljudi dobiti akcije i da ce moci normalno da drze svoj novac u bankama i da normalno putuju?Ajde, bre, prestanite da se fensirate i da cekate da, zbog radikalske politike, Cedomir tek tad dobije vise od 30% na izborima i osvoji vlast.Tranzicija je dug proces, i ona podrazumeva i tranziciju svesti ljudi u ovoj zemlji.Boris Tadic i mene nervira zbog mnogih stvari, ali on je barem za EU, NATO i Srbiju koja nije izolovana od ostatka sveta.Ne znam kako vi, ali meni je ovo + sto cu moci da putujem i da se bez straha vratim u Beograd, vrlo dovoljno.Ajde izvagajte neke stvari u svojim glavama pre nego sto pocnete da serete, aman vise!

Link to comment
Drugo, zar ne mislite da je bolje da zapusite nos i da sledecih nekoliko godina, kako-tako, udjemo u EU, nego da budemo u izolaciji jos 10-15 godina pod radikalima?
Само да затакнемо ово тамо где припада, да се грађанисти, пре сутрашњег уживања у благородним милозвуцима "Пешчаника", подсете збивања од пре пар месеци...
Протест против "Пешчаника"01. децембар 2007. 09:59У понедељак 3. децембра 2007. године организује се миран протест против одржавања снимања емисије "Пешчаник" у Аранђеловцу.Протест је пријављен полицији и заказан за 17.00 испред локалног Дома омладине где се планира снимање "Пешчаника"."НАШИ" организују протест и позивају све да дођу у Аранђеловац.Придружимо им се!Сајт српских националиста позива своје чланове и читаоце, који су у могућности да у понедељак дођу у Аранђеловац, да подрже овај протест.Заједно можемо победити медијску репресију, у облику лажи и екстремизма, и једноумље "Пешчаника" и радио-телевизије Б92.
...и поклоне свој глас ономе ко би их, зацело, штитио у следећем мандату:
Nikolić: Policija trebalo da omogući skupšef poslaničke grupe Srpske radikalne stranke Tomislav Nikolić izjavio je danas da nikada ne bi pozvao svoje pristalice na tribinu emisije RTV B92 Peščanik, jer taj skup "ne interesuje čestitog čoveka".Nikolić je novinarima u Skupštini Srbije rekao da je policija trebalo da omogući održavanje skupa i da ukloni sa lica mesta one koji ga sprečavaju.Organizatori skupa čije ideje iritiraju, treba da se obrate policiji za zaštitu, rekao je Nikolić.
Edited by Hella
Link to comment

Samo za Hellu :rolleyes: :Kako glasati 2

(Srđa Popović, www.pescanik.net, 31.01.08.)KonfuzijaMeđu biračima Druge Srbije vlada konfuzija. Naročito među kritičarima dosadašnje politike Borisa Tadića. Da li, ipak, opet, zapušiti nos i sprečiti najgore.Ne treba zaboraviti da je ovu konfuziju stvorio sam Tadić. Kada je glasao za onakav ustav, na onakav način, kada je glasao za onakvu rezoluciju o Kosovu, kada je Koštunici poklonio mesto premijera. Konačno, kada je, protivno iskustvu i zdravom razumu, poverovao da će ga Koštunica podržati na predsedničkim izborima.I najvažnije: kada je ostao potpuno pasivan i nem kada je njegov sadašnji koalicioni partner, DSS, sistematski i bestidno sabotirao i opstruirao suđenje ubicama prethodnog predsednika njegove sopstvene stranke, Zorana Đinđića.Tek kada je kasno uvideo da će ga DSS opet prevariti, Boris Tadić se iznenada setio da tu podršku traži od građana (valjda onih iz LDP-a koje je, po Koštuničinom zahtevu, izbacio iz stranke).Za konfuziju Druge Srbije odgovoran je sam Boris Tadić.Greh apstinencijeIma birača kojima je usađen strah od greha apstinencije. Međutim, ako ste u prvom izbornom krugu glasali za nekog od kandidata koji nisu prošli u drugi krug, vi niste apstinent. Vi ste dali glas svome kandidatu, birali ste, ostali u manjini i obavili svoju građansku dužnost.Braniti 5. oktobarDS, Tadić i njegovi birači iz prvog kruga žele da nas ubede kako se glasom za Tadića brani 5. oktobar. To nije tačno. Od samog početka, razumevanje onog što se tada dogodilo bilo je ambivalentno. Postojala su dva tumačenja tog događaja: jedno je bilo tumačenje Zorana Đinđića (radikalni raskid sa Miloševićevim režimom), a drugo Vojislava Koštunice (kontinuitet sa tim režimom, principijelni i praktični). Vojislav Koštunica je sve vreme nastojao da putem koncentracione vlade vrati na vlast radikale i socijaliste, da ih normalizuje (sve su stranke demokratske). U tome je konačno uspeo nakon ubistva Zorana Đinđića. Boris Tadič se u toj dilemi između Đinđića i Koštunice priklonio Koštunici.Glasom za Tadića ne brani se 5. oktobar koji je izveo Đinđić, već se Đinđićevo viđenje 5.oktobra izdaje. Dakle, braniti 5. oktobar je dvosmislen poziv. Čiji 5.oktobar, koji 5.oktobar. Shvaćen kao revolucija (Đinđić) ili kao redovna smena vlasti uz pomoć samog Miloševićevog okruženja (Koštunica).Ako Toma dođe na vlast...Tadić i njegovi birači plaše nas Tomom Nikolićem. I bez dolaska na vlast, radikali u Srbiji ostvaruju veliki politički uticaj. Dva miliona Miloševićevih glasača iz 2000. godine i dalje je među nama (inicijalno u DSS-u, a zatim u radikalima), lustracija je izostala, državni aparat je nereformisan, spoljna politika (nakon ubistva izdajnika Đinđića) vraćena na Miloševićeve pozicije: proiv trulog Zapada, za braću Ruse koji kriju naše zločince.Dodatna nevolja je što radikali (uz pomoć Koštunice) ostvaruju taj veliki politički uticaj - bez ikakve odgovornosti. Ako se u Srbiji već vodi radikalska politika, zar nije bolje da oni za nju postanu i saodgovorni.Kratkoročno, to bi bilo svakako vrlo neprijatno, a dugoročno bi moglo biti vrlo korisno da se Toma Nikolić istera iz udobnog opozicionog zaklona.U jednom zoopsihološkom eksperimentu ispiivana je inteligencij životinja. Ispitivana životinja stavlja se ispred polukružne žičane ograde sa čije druge strane se nalazi hrana. Da bi došla do hrane životinja bi morala da načini nekoliko koraka unazad, od hrane, i obiđe ogradu. Kokoška to nije u stanju da učini, ona beskonačno i neuspešno pokušava da kljunom, kroz ogradu, dosegne do hrane. Pas rešava problem iz prve.U mnogim poslovima, smišljeni korak unazad vodi cilju mnogo pre i mnogo sigurnije, nego pokušaji mata u jednom potezu, koji su karakteristični za frustriranu srpsku politiku.Birači LDP-aS obzirom na svoj veoma kritičan stav prema Borisu Tadiću, birači LDP-a su u posebno konfliktnom položaju. Sama stranka je na kraju, svakako nevoljno, pozvala svoje birače da daju glas Borisu Tadiću. Kako ovaj poziv njeni birači treba da shvate ?LDP je kao stranka morala da povuče ovaj potez, da ne bi sutra bila optužena da je dovela Tomu Nikolića na vlast. To strahovanje je opravdano, bez obzira što Tomu Nikolića na vlast dovodi u stvari DSS. Vojislav Koštunica ima manir da optužuje druge za svoja nedela (u žaru političke borbe).Birače LDP-a zato ovaj poziv ne obavezuje. Stranka je uradila ono što je morala da uradi, ali odluku na izborima donose birači, autonomno i tajno. Sumnjam da će se mnogo LDP-ovih birača odazvati ovom nevoljnom pozivu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...