Jump to content
IGNORED

Pescanik


Atreid

Recommended Posts

Prico sam juce s Borkom Ilicem , on je na Fajgeljovoj odnosno Milivojevicevoj strani izgleda... a i taj DSS treba zapaliti i ajde sve u kurac.

bijes decu, boli ih , za njih si ogroman i na poziciji gotovo bezgranicnog autoriteta, plase te se , prosto ih povredjujes nekaznjeno , ko se bre normalan slaze s tim ?! ko uopste politizuje to ! jebote pogresno je povredjivati ljude fizicki , osobito male ljude,  Kakvi s to ljudi u kakvim su oni porodicama ziveli ?

Iznerviro sam se , jebo mamu...

Link to comment

Sto Peščanik u svojim tekstovima napada Zorana M.? Covek iznosi svoje argumente o fizickom kaznjavanju, a ovi ga napadose u tekstovima kao da on licno zlostavlja decu.

Valjda covek ima pravo na svoje misljenje i kritíku zakonskih resenja, valjda je to jedan od temelja demokratskog drustva?

Izgleda da nije za Pescanik i njihove donatore, gde si ok samo ako si na njihovoj talasnoj dužini. Tipicno liberalno proseravanje protiv nazovi zatucanosti, a upravo su oni ti koji su zatucani u svojim totalitarnim pogledom na svet.

Smradovi!

Valjda i Pescanik ima pravo na svoje misljenje i kritiku tudjeg misljenja? 

 

Mnogo ti je totalitaran taj pogled na svet.

Link to comment
  • 1 year later...
Ruska privreda najbolja na svetu, ruska literatura uvek, ruski filmovi, ruske serije, pazi, ruske serije, pa, mislim, sve da priznam, ali ruske serije, pa mislim, stani, alo, zaustavi se. Gledao sam rusku verziju Moje dadilje, mislim, znaš šta, streljao bih prvo te Ruse, a streljao bih i ove naše koji su to uzeli. 

 

Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...

znači ako sam dobro shvatio prvo su huškali na belolistićarenje protiv Demokratije da bi zajahala Diktatura

 

a onda su se totalno nevezano za to primanja smanjila a troškovi bezbednosti porasli  :fantom:

 

U poslednje dve godine stvari su se promenile – većina donatora je znatno smanjila podršku nezavisnim medijima kao što je Peščanik. U isto vreme počinju stalni napadi na naš sajt: u nekoliko navrata on je obaran a tekstovi brisani. Na krivične prijave niko nije reagovao. Za nas je to značilo sve veće ulaganje u odbranu sajta, tako da su troškovi njegove zaštite i održavanja porasli tri puta. Verujemo da je upravo to i bio cilj organizatora napada – finansijsko iscrpljivanje nezavisne produkcije koja provereno nije podložna pritiscima i ucenama, a više nema podršku većine stranih donatora.

 

http://pescanik.net/podrzite-pescanik/

Edited by Hella
Link to comment
  • 5 years later...

peschanikova arhiva je do 2000 godine. shta je bilo pre toga, kako se zvalo, ima li negde?

 

na peschaniku ima desetak random epizoda nechega iz 1991, sa radio beograda 2.  gde je ono izmedju?

 

 

interesantnost: dijete rodjeno u demokratiji ovog veka pita - a otkud ovo na rts? :mellow:

Link to comment
39 minutes ago, gospa buba said:

peschanikova arhiva je do 2000 godine. shta je bilo pre toga, kako se zvalo, ima li negde?

 

na peschaniku ima desetak random epizoda nechega iz 1991, sa radio beograda 2.  gde je ono izmedju?

 

 

interesantnost: dijete rodjeno u demokratiji ovog veka pita - a otkud ovo na rts? :mellow:

 

ima audio arhiva nakon do 2000 godine? pusti link.

Link to comment

Jeste, krenuo je 2000.

Znam da je Svetlana Lukić imala emisiju, isto na B92, Fantom slobode za vreme rata kada je otišla sa Radio Beograda.

Imaš tu emisiju, i još neke (Jutopija npr) na sajtu Peščanika.


Ja imam audio arhivu, na 2,3 dvd, obzirom da sam te podsetio na isti , mogu preuzeti obavezu da ti pošaljem ili okačim na neki cloud emisije ako ti je baš do tog "vremeplova".

 

Inače, deo toga što je radila sa Svetlanom Vuković 90tih je bivalo i u redovnim emisijama posle 2000tih, obično na neke godišnjice bitnih dogadjaja.

Ispovesti ljudi sa Kosova ili iz Bosne i Hrvatske su posebno jezivi i teški za slušanje, a kazivani direktno u njihov diktafon.

 

 

  • +1 1
Link to comment

 

Na Beogradu 2 je imala emisiju "Niko kao ja", ne sećam se tačno kad je prešla na B92. To je bilo nekoliko sati najboljeg radio programa u majčici, Niko kao ja, pa Tika Petrović (otac Tanje Petrović) i Sve bilo je muzika, pa Zoran Stanojević i Klub 2. Na drugim stanicama jeste bilo dobrih ne-muzičkih emisija, recimo Munitićev R&R kabare na Studiju B ili gomila noćnog programa na B92 (Šišmiš i sl.) koji je uspevao da napravi da osetiš da na ovom svetu ima još ljudi kojima je stalo, ali nikad ovako kompaktno.

 

SaE

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...