Jump to content
IGNORED

Albanija, nova turistička destinacija


Ayatollah

Recommended Posts

  • 1 month later...

bila sam ja u Valoni(Vlore) imas na nekoj od prethodnih stranica post i bar slike..plazu i brdo iznad sam videla,malo grada,nekoliko bunkera i ne mnogo vise ali to je zbog same organizacije putovanja..moj utisak pusto,pusto,na onolike zgrade grad duhova...

Link to comment
  • 1 year later...

a biznis, nije pležr.

hotel sam odlično izabrala (za buduće putnike: arber hotel, idite tamo).

carinica mi se obradovala ko rodu rođenom, rekla da se nada da ću se lepo provesti i doći opet.

pogled iz aviona je nezaboravan, vreme sunčano i oko plus 15.

utisak?

raspale zgrade, a sve mediteranski nekako, valjda zbog palmi. i vozila koja su daleko luksuznija od arkitekture koja ih okružuje.

zanimljiv glavni trg i par zgrada okolo.

atmosfera na ulicama mi deluje mnogo bolja nego u beogradu, ljudi nisu nadrkani... upečatljivo puno mladih.

deca koja su me zaustavila da mi prodaju neke hanzaplaste na marketu sa kuvanim vinima pivima i mesištem govore srpski bolje nego ja.

sad imam i hanzaplaste.

Link to comment

ako volis ribu i morske stvari, raspitaj se koja su mesta in. u albaniji se jede mnogo dobro i sveze, vrhunske divlje ribe ima vise nego u bilo kojoj susednoj zemlji. oni su natripovani na italijane i loze se, neki ozbiljni oblaporci su mi hejlovali tiranu kao mesto za odlican seafood has.

Link to comment

atmosfera na ulicama mi deluje mnogo bolja nego u beogradu, ljudi nisu nadrkani... upečatljivo puno mladih.

 

Isto mi priča drug, koji je letos bio više puta dole (ne samo u Tirani). Oduševljen je. Zatekao je svog sina kako se u nekoj kafani raspravlja sa lokalcima povodom Kosova, ni dlaka (sinu) sa glave nije zafalila. Klopa je, kaže, fenomenalna i jeftina.

 

Treba tamo ići dok turizam i to ne uništi.

Link to comment

ako volis ribu i morske stvari, raspitaj se koja su mesta in. u albaniji se jede mnogo dobro i sveze, vrhunske divlje ribe ima vise nego u bilo kojoj susednoj zemlji. oni su natripovani na italijane i loze se, neki ozbiljni oblaporci su mi hejlovali tiranu kao mesto za odlican seafood has.

samo da ti saopštim da sam sinoć u draču pojela cijeli morski svet, ali sam bila suviše pijana da posle o tome pišem (fino belo talijansko vino. još finija prozirna albanska rakija u flašama sa nalepnicom mineralne vode).

 

bila je to druga najbolja večera u mom životu (prva - u pekingu 2004). petnaestak različitih činija sa predjelom, pa izvrsna pasta sa nekim školjkicama-paradajzom-itakoto sosom, i kao glavno jelo brancin sa prilozima. ne znam da kažem šta sam sve jela (prepoznala sipu, hobotnicu, mušlje, papaline, škampe. nisam prepoznala neku usoljenu ribu i 3-4 vrste nečega iz mora. odličan pladanj sireva, kolosalan beli sir. niz poslastica i vina ne pominjem, pošto pričamo o morskoj hrani, ali ništa nije bilo lošije od odličnog.

ako ću da cepidlačim, nisam bila oduševljena jedino pirinčem serviranim u ježevima (sem vizuelno), a probala sam sve što su doneli, izuzev limuncina, kafe i crnog vina.

 

restoran je povezan sa hotelom i zove se aragosta.

(sedela za stolom na slici levo :))

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Albanija, nova turistička destinacija

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...