Jump to content
IGNORED

Albanija, nova turistička destinacija


Ayatollah

Recommended Posts

opa, broj stovalaca zabranjetog voca se siri, mashala!
Bio sam u Tirani i Draču pre 4 godine... ...Veče smo završili u nekom klubu koji me odmah na ulazu podsetio na onaj što drži Karlito Brigante.
:D
Link to comment
  • 11 months later...
  • 1 month later...
u cemu je fora na onoj slici sa svim onim kablovima?
Sorry, nekako prevideh ovo.Nema fore, to im je 'standardni' nacin instalacije :)Slicno tome sam jedino jos video u Bukurestu.screenshot20110828at212.png
Link to comment
  • 2 months later...

prebacujem sa vocapa:

Tirana je jedno vrlo haoticno yet zivopisno mesto. Pocev od ulica koje su cesto bez asfalta, u kojima brojeva nema, a i kad ih ima nanizani su u stilu 1, 2, 3, 18, 1, 4, 16, 3 (bukvalno); saobracaja gde se ne zna ko gde udara, a o propisima da ne govorim; divlje gradnje na sve strane, ne zna se ko se na cijoj glavi nazidao, dok katastra uopste i nema (vidi spoiler); na ulicama puno nekog naroda, vozila, meteza. Tu vidis neko obrce pilad na raznju kraj kruznog toka (think hygiene), na drugoj strani neko na kartonskoj kutiji valja futrole za mobilne telefone, prasina, zagadjenost...

post-2432-13215505769915.png

Ali... uvece, kad malo zadjete po centru grada, pa odete do Bllokua i vidite taj balkanski Menhetn i juce stasalu generacija nouveau riche, pocne da vam se prividja da vise niste u istom gradu. To su napucane cice, pa silikoni, besna kola, muzika gruva, kokteli lete, da ne verujes. (sounds familiar?)A ljudi su fini, muskarci na ulici umeju da kidisu, standardno, al hoce da pomognu i da caskaju, cak i kad ne govore engleski, ne ignosrisu te. Moje je takvo iskustvo, a ovo mi je drugi put ovde i nikakvu neprijatnost nisam imala, naprotiv. Primerice, juce nam je jedan covek, slucajni prolaznik, ponudio da ga pratimo kolima do hotela posto isti nismo mogli naci.Tesko je njima tamo, njih je bas sjebalo tih 50ak godina totalitarizma i izolacije.

Edited by Quince
Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Albanija, nova turistička destinacija

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...