Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

da li neko zna koliko su uvozni troskovi na vozilo iz 2016, dizel 1.6, korejski brend ali napravljeno u slovačkoj, uvoz iz italije, neto eksport cena 10.000e

 

pitanje br 2, kožna sedišta i psi u kolima

 

hvala

Edited by Eleniko
Link to comment
6 hours ago, Heaviside said:

Snaga = Obrtni moment × broj obrtaja u minuti 

 

Verovatno si hteo da kažeš da kod dizela obrtni moment motora više doprinosi snazi nego broj obrtaja što se tebi više dopada.

 

Btw, obrtni moment na točkovima zavisi i od prenosnog odnosa (gear ratio), koji je kod bezninaca zbog većeg broja obrtaja motora veći nego god dizela i manje-više je isti kod automobila sa obe vrste motora. 


Ja to gledam ovako. Obrtni momenat = momentum (na engleskom). Valjda nije pogrešan prevod :D
 

Kod dizela dobiješ snagu i na malom broju obrtaja kad stisneš gas, što odgovara početnicima i penzionerima koji voze neangažovano ili na autopilotu. Benzinski motor ipak traži veće angazovanje vozača jer moraš da razmišljaš i o obrtajima u kontekstu situacije na putu (uspon, krivina, obliazenje itd).
 

Meni je najveći deal breaker kod dizela to što gubi momentum na visokim obrtajima kad mi najviše treba, a to je npr kod preticanja

Edited by bios
  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Eleniko said:

da li neko zna koliko su uvozni troskovi na vozilo iz 2016, dizel 1.6, korejski brend ali napravljeno u slovačkoj, uvoz iz italije, neto eksport cena 10.000e

 

pitanje br 2, kožna sedišta i psi u kolima

 

hvala

Nadji speditera,pozeljno Sabac I onda ne bi trebalo vise od 1300 e.Ako uvozis  sam kao fizicko lice onda 30 i neki % od vrednosti.Proveri unapred sa spediterom na osnovu broja sasije.

Edited by askeladden
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
8 hours ago, Zli Gli said:

 

Ne znam na koje mislis ali ovi 1.4 turbo iz Astre J su fenomenalni, provereno prelaze dosta i nema skupih kvarova

Mislis na 1.4 turbo benzin sa 140 KS koje su stavljali u Astru J Sedan?

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:

Mislis na 1.4 turbo benzin sa 140 KS koje su stavljali u Astru J Sedan?

Imaš i VW 1.4 TSI od 150PS koji je fantastičan motor. Carwow ga proglasio najboljim motorom ispod 2 litra na svetu uključujući i dizele. Realno taj motor nema manu. 1.2 TSI od 105PS je isto odličan ako ti ne treba 150 konja.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

Imaš i VW 1.4 TSI od 150PS koji je fantastičan motor. Carwow ga proglasio najboljim motorom ispod 2 litra na svetu uključujući i dizele. Realno taj motor nema manu. 1.2 TSI od 105PS je isto odličan ako ti ne treba 150 konja.

1,4 sa 150 konja nesto narod bezi od njega.Cak i u Norge,em sam nacenjkao cenu kao da sam iz Sapca em sam odustao i opet me vlasnik Zvao da vidi da li sam se predomislio.

Link to comment

Ja sam vozio sedmicu 2016. koja ima ovaj noviji 1.4 tsi sa oznakom CAXC valjda, od 125 ks, i odusevio sam se kako ide dobro, klizi. 

 

Ipak, favorit ostaje 1.6 turbo 200ks u Astri K, ono je savrsenstvo a ne trosi uopste mnogo. 

  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, Valkyrie said:

Jeste mi dizel, al' već 80% obrtnog momenta mi je dostupno od nekih 1200 obrtaja u minuti tako da preticanje ni trećom ni četvrtom nije problem sve od gradskih bulevara pa do otvorene ceste. Nebitno mi da l' sam sama u autu il' je dvoje troje ljudi unutra, k'o što mu ne smeta upaljena klima - auto jednako vuče. 

Jedino se nekad zaboravim pa ga gasim u petoj držeći nožnu kočnicu i otpuštajući kvačilo. :fantom:

 

 

Yw.

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...