Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

12 hours ago, Eleniko said:

Suzuki Across...

 

Rav Prime pre rava primea .

 

Menjaju nalepnice Tojota i Suzuki već neko vreme, debeo je to trange frange pogotovo u Indiji. 

Inače pročitah trač da će se pravi Lend Kruzer Mini tj da će zalepe tojota znak na Džimnija 😁

Link to comment
10 hours ago, Mr.Mxyzptlk said:

@Zli Gli sto samo astre cepas?

 

Cepamo sve gde nam se ucini da ima lufta za zaradu a Astre su ultra mega populadne, i J i K. To je ta neka Golf klasa a model bolji od Golfa za manje para. I drzimo se auta do 15ak hiljada evra jer to je neki maksimum za obicne smrtnike a sve preko toga su tajkuni, kao mnogi kod nas na forumu. 

  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, zorglub said:

Gradski mini već decenijama nije visoko na listi proizvođača, ono što ih je pak dotuklo su briselske štetočine koji su propise napisali tako da najveći udar šatro ekoloških standarda primaju upravo vozila najmanje mase i zapremine motora. Jer logika.

Ukoliko se planira bilo kakva promena na bolje, mora se početi upravo od tih zakona koje su pisali i usvojili gorepomenuti majmuni.

 

Evo šta čovjek kaže o tvingo kecu

 

 

  • +1 2
Link to comment

Mont Blanc auto dizajna, već nekoliko godina se ozbiljno razmišljam o kupovini, za sada nisam naleteo na dovoljno dobru priliku. Bacio sam i pipke spolja, možda bude uvoz, ali će pasti kad-tad. Plaši me samo momenat prelaza u klasike i rast cena kad više ljudi skapira šta je Twingo kec.

Ne u toj meri, ali slično kao sa oriđiđi Pandom 4X4, mada je tražnja za njima krenula bukvalno nekoliko godina nakon prestanka proizvodnje, a danas su kao bele pčele. Valjda neću okasniti i dovoljno dugo biti neodlučan kao za sve ostalo u životu.

Link to comment
On 22. 9. 2023. at 22:17, Zli Gli said:

 

Cepamo sve gde nam se ucini da ima lufta za zaradu a Astre su ultra mega populadne, i J i K. To je ta neka Golf klasa a model bolji od Golfa za manje para. I drzimo se auta do 15ak hiljada evra jer to je neki maksimum za obicne smrtnike a sve preko toga su tajkuni, kao mnogi kod nas na forumu. 

Kakvi su ovi Crossland X?

Čitam da dosta kude te male motore s turbom... 

Link to comment
21 minutes ago, Zaboravan said:

Kakvi su ovi Crossland X?

Čitam da dosta kude te male motore s turbom... 

 

Meni se Crossland X kao model bas svidja, bas pregovaram za 1.2 turbo 130ks i sa 108 hiljada km ali mozda cu pre Mokku 1.4 turbo sa 140ks, taj motor je stari provereno odlicni A14NET a ovi novi ne znam kakvi su, cini mi se da je to malo snage za toliku masu

  • Hvala 1
Link to comment
37 minutes ago, Zaboravan said:

Više mesta a u manje lima ja nisam video... 

Drugar imao tvinga. Živa istina. 

Nas četvorica unutra, svi po 190+. Kod Bogoslovije nas u drugoj traci prestiže interventna, skontaju nas i zaustave sa strane. Mogu misliti na šta to spolja liči 🤣

Edited by smooth.Op
  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Zli Gli said:

 

Meni se Crossland X kao model bas svidja, bas pregovaram za 1.2 turbo 130ks i sa 108 hiljada km ali mozda cu pre Mokku 1.4 turbo sa 140ks, taj motor je stari provereno odlicni A14NET a ovi novi ne znam kakvi su, cini mi se da je to malo snage za toliku masu

Imaju i maje tj slabije bez turbo.

I za jedan i ta drugi kažu da opasno riknjavaju u garanciji.

Link to comment
1 minute ago, smooth.Op said:

Drugar imao tvinga. Živa istina. 

Nas četvorica unutra, svi po 190+. Kod Bogoslovije nas u drugoj traci prestiže interventna, skontaju nas i zaustave sa strane. Mogu misliti na šta to spolja liči 🤣

4 komotno, zadnja klupa pomična a koliko se sećam mogla se oboriti tako da dobiješ potpuno ravan pod. 

Link to comment
18 minutes ago, Zaboravan said:

Imaju i maje tj slabije bez turbo.

I za jedan i ta drugi kažu da opasno riknjavaju u garanciji.

 

Ne znam na koje mislis ali ovi 1.4 turbo iz Astre J su fenomenalni, provereno prelaze dosta i nema skupih kvarova

Link to comment
On 22. 9. 2023. at 10:32, Eleniko said:

 

 

 

svi su spremni za taj trenutak kada će zbog ekologije biti zabranjena prodaja novih dizela u evropi.

 

inače ne postoji nikakav drugi razlog, da nije te harange td vozila bi se i dalje sasvim lepo prodavala u odnosu na tb.

 

 

imaš danas i dizne i turbinu i plivajući zamajac i kod benzinaca tako da otpada ta mitska prednost u troškovima održavanja

 

a na scenu dolazi fakat da su benzinski motori opterećeniji od td, prosto se vrte na većem broju obrtaja i nema šanse da opušteno prelaze te kilometraže koje će sigurno preći td motor bez havarije

 

što se tiče poređenja kvaliteta vožnje, sve zavisi od preferenci. ja ne mogu da pržim kola na 5000 u nekakvom cruise modu, ni na 4000, max 3000 obrtaja, ali fakat moraš da ga držiš visoko i histerično da dobiješ performanse zbog kojih si ga uzeo. td se vozi gospodski u odnosu na to jer se ne vozi na snagu nego na obrtni momenat ali aj da se zaustavim ovde.

 

 

Snaga = Obrtni moment × broj obrtaja u minuti 

 

Verovatno si hteo da kažeš da kod dizela obrtni moment motora više doprinosi snazi nego broj obrtaja što se tebi više dopada.

 

Btw, obrtni moment na točkovima zavisi i od prenosnog odnosa (gear ratio), koji je kod bezninaca zbog većeg broja obrtaja motora veći nego god dizela i manje-više je isti kod automobila sa obe vrste motora. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...