Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

pa evo `onaj sto ga mrzis` 1.6 benzinac sagoreo 33l za 405km na autobanu bratstva-jedinstva, prosecno oko 150km/h. sto mu dodje 8,15 l/km :)

Link to comment
boldovano mi nikada nece biti jasno. jel to potrosnja prema board computeru ili izmerena? svojevremeno sam vozio godinu dana nissana micru koji je trosio kao upaljac u svakoj varijanti sem na brzinama od 150 (recimo da je to bilo blizu maximalne), kada je rutinski isao na 10l. tesko mi je da zamislim 1.6 benzinac koji pri 150+ kmh trosi 8l, to je blizu realne potrosnje vecine modernih dizela litraze oko 1.9-2.0 na velikim brzinama.
i board i izmereno. ono sto je za tu micru bilo 150, za ovog megana je 170+
Link to comment
siguran sam da si ti to sve lepo objasnio i da ima logike ali ja to nista ne kapiram. Momenat na malim brzinama/obrtajima, kuplung, 10% minusa... spanska sela za mene, balvan sam po tom pitanju (i po mnogim drugim pitanjima ali to sad nije tema).
jel znas ti da vozis ? ;)
Link to comment

S obzirom da sam polozio tek pre 4 meseca i da jos nisam ni izvadio dozvolu + da sam do tada iz objektivnih razloga bio totalno nezainteresovan za voznju, vozim sasvim solidno (doduse, probao sam samo 4-5 auta i svi su bili dizelasi). Iskljucivo me zanima sama voznja dok me za kuplunge, obrtne momente i slicno - narodski receno - zabole paja, i trenutno a i ubuduce. Samo "sipaj i vozi" fazon.Nadam se da je sad jasnije :)

Link to comment
i board i izmereno. ono sto je za tu micru bilo 150, za ovog megana je 170+
E sad ispade da benzinac trosi isto kao dizel, posto meni JTD trosi priblizno toliko.Drugar vozi Stila 1.6, auto koji je veoma slican Meganu. Trenutna potrosnja na 160 (to je bas merio) varira od 11-12, dok na 100 trosi oko 6,5.
Link to comment
E sad ispade da benzinac trosi isto kao dizel, posto meni JTD trosi priblizno toliko.Drugar vozi Stila 1.6, auto koji je veoma slican Meganu. Trenutna potrosnja na 160 (to je bas merio) varira od 11-12, dok na 100 trosi oko 6,5.
nemam razloga da izmisljam. doduse, uzorak kilometraze nije bio preterano veliki. kad budem odvozio ceo rezervoar na autobanu znacu tacno. btw, nije bilo nase gorivo kad sam merio.
Link to comment
E sad ispade da benzinac trosi isto kao dizel, posto meni JTD trosi priblizno toliko.Drugar vozi Stila 1.6, auto koji je veoma slican Meganu. Trenutna potrosnja na 160 (to je bas merio) varira od 11-12, dok na 100 trosi oko 6,5.
mislim da ikarov odgovor na moj prvi post sa slicnom sumnjom krije moguci odgovor - manje vise svi automobili imaju tacku na kojoj pocinju mnogo da trose, recimo na ovom mom sadasnjem CDTI motoru to je nekih 180km/h, dotle je stabilno na 6-6.5 i onda ide na 8-9, verovatno je njegova procena prosecne brzine bila malo precenjena, recimo da je isao 140 a tu je nekih 7-8l za benzinca OK.... verujem da bi taj megan sa 160-170 isao na 12 rutinski.
Link to comment

Verovatno. Najbolje da izabere pravac na autoputu, na boardu ukljuci trenutnu potrosnju, i pokusa da odredjeno vreme drzi konstantno 150km/h.Ja sam tako na Stilu JTD provalio da tacno na 3.000 obrtaja ide 150 i trosi 7,3- 7,5. Mada sumnjam u Fiatov sat. Trebalo bi to izmeriti GPS-om.

Link to comment

Da, to je 1.9 JTD 8v, a ima i 16v od 140 ks, koji se ugradjivao u Stila od 2004. Taj je bas mocan. Postoji i verzija sa 80 ks.Uglavnom, verovatno da kilometar sat malo laze. Recimo, isti motor u Alfi na 3.000 obrtaja sat pokazuje 140. Mada na njoj nisam odradio ciscenje dizni i davaca, kao ni MAP senzora.

Link to comment

85, mislim ...skvo mi je imalo taj, pa zato pitam za ovaj od 115KS (razmatram ga neko vreme kao polovnu kupovinu). inace mislim da te km/h ne laze, ja sam ovaj slabiji peglao 140km/h do Atine na 3250-3300. znam za ovu verziju od 140 ali mi je ovaj srednji skroz optimalan izbor

Link to comment

Moj drugar ima 80 ks sigurno - 80.1 PS (79.0 bhp) (58.9 kW)...nebitno, imas i 16v od 120, uglavnom, vise verzija.Sta znam, covek se na konje lako navikne. Ipak, 115 ks je sasvim pristojno za Stila. Ukoliko pozelis jos 20, uradis chip za nekih 160 evra. JTD to veoma dobro podnosi, i sto je najbitnije, primetno je poboljsanje bas u nizim obrtajima, tako da uz normalnu voznju ne postoji velika opasnost da zeznes motor.Sto se tice razlike izmedju 80 i 115, interesantno da ja na parkingu, ono prva, druga, treca, nisam primetio neku osetnu razliku, ali kazu se vise oseti na vecim brzinama. Taj slabiji motor ima drugaciju turbinu. Kod 115 je varijabilna.Eto, moj je na 3.000 isao 150 bez problema. Preko toga sam ga vozio jako retko. Prosto nisam osecao da je taj auto siguran na vecim brzinama. Za razliku od Alfe, u kojoj si opsuten na 160. Ali 156 je ipak segment vise. 147 je u B klasi.

Link to comment

Drugari, treba mi pouzdan auto plac u BG, NS. Znam da je "pouzdan auto plac" oximoron u Srbiji, ali sam prinuđen, jer auto planiram da platim preko računa, pa mi treba profaktura, a to na oglas dobiti neću. Hvala.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...