Jump to content
IGNORED

Rukomet


Leonidas

Recommended Posts

Jesam ja nesto pogresio ili mi se cini da je pre nekoliko godina promenjeno pravilo da i od golmana moze da bude korner. Kad sam ja trenirao nije postojao korner od golmana i vidim da ne postoji ni sada (sto je i logicno). Ali kao da mi u memoriji stoji da sam pre nekoliko godina video tu promenu pravila i da sam se iznenadio.Ili sam ja tu nesto pomesao, jer stvarno retko pratim rukomet poslednjih 10tak godina :unsure:

Link to comment
zašto je ovo sedmerac? ne razumem se pa pitam.
Ne znam sta se dogodilo, al penal se svira kad je odbrana iz 6m, nevezano da li je odbrambeni igrac dirao loptu ili napadaca. Pa cak i ako je samo zasmetao, bez kontakta, dok je bio u 6. A ne secam se da li se svira i kad je faul sa ledja dok je napadac okrenut ka golu (kao u vaterpolu na primer) ili je to samo iskljucenje i 9m
Link to comment

Na HRT se mnogo bolje čuje atmosfera sa tribinaTM i romantične pjesme Nikčević :Hail: neko se kod nas sjetio da postoje krila u ovoj igri nakon Kneževića i (ponekad) Žikice

Link to comment
Ne znam sta se dogodilo, al penal se svira kad je odbrana iz 6m, nevezano da li je odbrambeni igrac dirao loptu ili napadaca. Pa cak i ako je samo zasmetao, bez kontakta, dok je bio u 6. A ne secam se da li se svira i kad je faul sa ledja dok je napadac okrenut ka golu (kao u vaterpolu na primer) ili je to samo iskljucenje i 9m
ono šešumovo isključenje ne znam što je sedmerac. čovek je bio na 9m,znam za to pravilo od 6m odbrana iz prostora. inače,ubiše nas isključenja za sad.
Link to comment
ono šešumovo isključenje ne znam što je sedmerac. čovek je bio na 9m,znam za to pravilo od 6m odbrana iz prostora. inače,ubiše nas isključenja za sad.
Pa nije bas da nas ubise, igramo egal s njima sa igracem manje. Istina mogli bi i njima nekog da iskljuce, red bi bio.
Link to comment

Nisam video to, radim nesto na kompu. Al ovo drugo je skolski primer iskljucenja. Ruka na vratu napadacu se odmah svira 2min (a cak je i levom rukom vukao Balica za dres, sto takodje moze biti za iskljucenje, al ovde su mu svirali zbog davljenja)ed: @nnnnnnn

Edited by Timmy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...