Jump to content
IGNORED

Rukomet


Leonidas

Recommended Posts

meni se čini da su danci realizovali 95% napada u drugom poluvremenu. dosta su jači od nas, brži, raznovrsniji i efikasniji.inače, ovaj sport bi trebalo nekako usporiti da bi bio interesantan za gledanje, ovako izgleda kao gomila zunzara koje piče po terenu pa pobede one koje brže piče. odgledao sam 5 ili 6 utakmica do sada i već se smorio, ni jedna nije bila interesantna ili neizvesna, samo prangijanje, prangijanje, prangijanje....

Link to comment

prvo, ne znam koji nas je to strucnjak proglasio za favorite iz senke :mellow: drugo, ako dozvolite, ovo sto danci danas igraju je duplu slabije od njihove igre od pre 2 godine, tako da iako nisam gledao hrvate, ipak cenim da ce hrvati lagano preslisati dance :fantom:

Edited by jigsaw
Link to comment

Проблем је одбрана. Док смо у 1. полувремену излази на њихове бекове и играли агресивно држали смо се. Наравно и Данци су дозвлили нашим бековима више простора у 1. полувремену.У другом, наши голмани свега 2 одбране, њихов се баш набранио. Пуштамо Хансена да лагано шутира. Они играју агресивније на нашу бековску линију и наши бекови одмах пуцају јер не играју брзо при додавању, нити се крећу, и тако нема вишка за крила или лопте за пивота. Крила-посебна прича, ти момци уопште немају самопоуздања.А, селектор извлачи наше најбоље крило Никчевића напоље цело 2. полувреме. Чему то? Држи Тоскића у игри који не може ништа да уради јер физички није способан. Такође је приметно да нема баш ауторитета. Мало су и судије какиле.

Link to comment

Danci svoj napad sa igracem vise zavrsavaju u petnaestoj sekundi. Mi razvlacimo svoj napad kako bi ukrali vreme i za 30 sekundi nam sudije dizu ruku pa slijedi neki ishitren sut. Oni opet zavrsavaju napad za 15 sekundi pa opet ponovo. Skoro redovno se desavalo da su imali 3 napada u jednom periodu od 2 minuta sa igracem vise. Stvar discipline i uigranosti.Nas napad sa igracem vise traje skoro citav minut. Dajemo gol, zatim Danci brzo prelaze na nasu stranu, mnogo ukrstaju i trce i stvaraju iluziju da su kao nesto aktivni, ukradu skoro citav minut i onda odigravaju akciju osim ako u medjuvremenu neko nas se ne zaleti i ispadne iz odbrane ili napravi glup faul, sto se redovno desavalo. Opet stvar discipline i uigranosti.Odbrana se raspala nakon onog iskljucenja kad smo prisli na -2 pa su nam oni za dva minuta dali 3 gola. Do tada je bila sasvim korektna, osim Vilovskog i njegovih glupih iskljucenja. Pejanovic je nista na golu. Stanic je ok, kada bi odbranio i nesto sa krila bio bi odlican golman. Mislim da ni protiv Alzira nije odbranio nista sa krila. Vukovic je zato i pokusao sa Pejanovicem na golu ali tad su nas napunili sa svih strana.Krila su nesto i uradila u drugom poluvremenu. Dobrivoje je bio mnogo opasniji od Nikcevica. Medjutim, ostaje problem organizacije napada i presporog Vuckevica. (Jbte taj cak i fizicki lici na Milovanovica, isti pogled, stav, tunjava faca) Najjace je bilo kad nam se nakon nekog auta otvorila polukontra koju je citav tim je istrcao a on je vratio loptu golmanu!?!? Ili kad daje znak za smirivanje igre u trenutcima kada imamo napad sa igracem vise i zaostatak od 4 gola. Covjek igra u nekom svom laganom ritmu i boli ga neka stvar za tim. Ali, nemamo nikog drugog.Ovaj tim ima suvise mnogo rupa da bi bio ozbiljan. Mozda, sa nekim novim srednjim bekom i bar jos jednim kvalitetnim golmanom te Sesumom u formi. Ali ovako nista.

Edited by nautilus
Link to comment

Saberes ovo

kanda su se igraci fizicki promenili..nasi su slabo pokretljivi sifonjeri koji ispaljuju projektile sa 10 metara dok su ostali sitniji,brzi i ujedaju kao osice. Nemamo sanse u ovakvoj igri.
i ovo
Stvar discipline i uigranosti.
i dobijes odgovor na pitanje zasto nam sva rukometna takmicenja u poslednjih 10 godina deluju kao dan mrmota. Kao da iznova gledamo jednu utakmicu sa Danskom. Imamo prikljucak dok pogadjaju bekovi, cim stanu, a uvek stanu, igra nam se raspada. Zato je i toliko ljudi ovde rutinski pogodilo sta ce da se desava u drugom poluvremenu.
Link to comment

Cvetkovic je u svom kratkom mandatu(mada veoma dugom za nase uslove) insistirao na brzoj igri i na brzom zavrsavanju napada(kontra, polukontra, brzi centar), jer je shvatao da nemamo centralnog beka i da nemamo sta da trazimo u pozicionom napadu. Iste ove Dance smo pre samo dve godine u prvom poluvremenu oducili od zivota. Kasnije smo pali(izgubili golom razlike) zbog kombinacije umora i nedovoljno organizovanog tima. Ali smo igrali nesto. Jeste to bila organizovana divljina, ali smo od Danaca tesno izgubili, Norvezane dobili, a sa Nemcima odigrali nereseno - bili smo (relativno) ozbiljan protivnik. Vec prosle godine, nakon onog cirkusa oko novog selektora, smo se polako vracali, a sad i potpuno vratili onoj igri gde se bekovi ceo minut plasljivo dodaju izmedju sebe pa jedan opali sa deset metara preko pet ruku. Nemamo srednjeg beka, iz pozicionog napada sa krila jedino Nikcevic moze da da gol i ne mozemo ozbiljnog protivnika na ovaj nacin da dobijemo.

Edited by Evropejac
Link to comment
Cvetkovic je u svom kratkom mandatu(mada veoma dugom za nase uslove) insistirao na brzoj igri i na brzom zavrsavanju napada(kontra, polukontra, brzi centar), jer je shvatao da nemamo centralnog beka i da nemamo sta da trazimo u pozicionom napadu. Iste ove Dance smo pre samo dve godine u prvom poluvremenu oducili od zivota. Kasnije smo pali(izgubili golom razlike) zbog kombinacije umora i nedovoljno organizovanog tima. Ali smo igrali nesto. Jeste to bila organizovana divljina, ali smo od Danaca tesno izgubili, Norvezane dobili, a sa Nemcima odigrali nereseno - bili smo (relativno) ozbiljan protivnik. Vec prosle godine, nakon onog cirkusa oko novog selektora, smo se polako vracali, a sad i potpuno vratili onoj igri gde se bekovi ceo minut plasljivo dodaju izmedju sebe pa jedan opali sa deset metara preko pet ruku. Nemamo srednjeg beka, iz pozicionog napada sa krila jedino Nikcevic moze da da gol i ne mozemo ozbiljnog protivnika na ovaj nacin da dobijemo.
Tacno. Cvetkovic, takav kakav je bio, prvi je u Srbiji razumeo u kom pravcu ide svetski rukomet i po cenu nekih vrlo neprijatnih poraza zbog velikog broja tehnickih gresaka uspeo je da koliko-toliko ubrza nasu igru. Nesto malo sam i gledao rukomet tih godina a onda, kad je Cvele popio otkaz, odustao sam zato sto sam znao sta ce da se desi. I sad sam odgledao junacki utakmicu protiv Alzira i ni minut vise posle toga. Ovakav alibi rukomet kakav mi igramo prestao je odavno da se igra, na suv kvalitet cemo da podobijamo ekipe mnogo slabije od nas i napravicemo neki rezultat ali protiv svake ozbiljnije ekipe proci cemo kao protiv Danske. Nema tu mnogo cemu da se nadamo. Sto je najgore, mi imamo sasvim dobre igrace, cak i par vrhunskih, ali sta nam to vredi. Razni sportski savezi u Srbiji su puni raznih lopova, kriminalaca i diletanata ali rukometni savez je sve zajebao za tri koplja. Kakvi su likovi prosli kroz taj savez poslednjih 20 godina to nema nigde.
Link to comment

Није толико проблем у нападу иако сви то потенцирају. Ми смо дали 27 голова а нпр. Шпанци су победили Немачку тако што су дали 26 голова али су мање примили тј. одлична одбрана. Голмани нам ништа у другом полувремену нису скинули. А то је повезано и са начином игре играча у одбрани. Немогуће је квалитетну репрезентацију добити са само две одбране, што је још горе Данси су нам дали из позиционог напада гомилу голова а не контре, што се очкивало, и то са бека иако смо ми физички јачи.@nautilus Не слажем се са тобом око Виловског. Тачно је да он уме да прави глупе прекршаје за искључења, пример другог искључења, али је у првом полувремену одиграо добру одбрану на Хансену. Колико је Хансен дао у првом а колико у другом полувремну? Ако се мало присетиш, кретње Виловског у одбрани, према Хансену, су биле одличне. Он је излазио и чак спречавао додавања.Виловски је један од ретких наших играча који је бољи у одбрани него у нападу. А слеектор га уопште није убацивао у одрбану у другом полувремену, резултат се види.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...