Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

Zna li neko istorijat ove pesme?

 

Pevao ju je ko je stigao, kao autor se navodi neki Dragan Nikolić.

o samoj pesmi i nema puno toga da se kaze, komponovana je negde sredinom devedesetih. dragan nikolic je frulas iz sela mokranja, pored negotina. inace bio gastarbajter u nemackoj, vratio se kad se penzionisao u mokranje i tad poceo da ponovo svira i komponuje. jordan, dugogodisnji muzicki urednik radio pristine, je mislim bio prvi koji je snimio pesmu kosovski bozuri, poznatiju kao ej dragi, dragi. posle njega valjda legende, a onda jos mnogi.

Link to comment

Hvala.

Navode je kao izvornu kosovsku pesmu, a ona to očigledno nije.

 

Pa sad, svako izvornu je neko komponovao :fantom: mada cesto vise ljudi iz vise iteracija :D

 

Ono sto ovu pesmu ,,odaje" je rekao bih jezik, pesma je skroz na modernom srpskom, dok stare pesme s Kosova uglavnom koriste lokalne dijalekte (Udade se Zivka Sirinicka, Marijo bela kumrijo, Gusta mi magla padnala, itd.).

 

Inace masa stvari za koje ljudi misle da su ,,izvorne" (tipa Stani stani Ibar vodo, U tom lijepom gradu Visegradu itd.) zapravo su ,,novije" (20. vek) i imaju poznatog autora.

Link to comment

Cini mi se da sam ovde videla, a sada ne mogu da nadjem gde, neki dokument o besplatnom pregledu za decu sportiste uzrasta od 6 do 14 godina.

 

Doslo nam je vreme za pregled pa kad sam vec prosli put platila (bez obzira na zakon) ne moram i sada :)

Link to comment

Pozdrav svima,

da li neko zna gde u Beogradu može da se kupe riblje pljeskavice, kobasice i viršle ( ne one smrznute panirane pljeskavice). Pre je imala Ribela njihove(više ne prave ) i Tunalux koji su se ugasili. Pretpostavljam da u nekim ribarnicama može da se nađe tako nešto u njihovoj domaćoj proizvodnji pa ako je neko negde video...

Link to comment

Pozdrav svima,

da li neko zna gde u Beogradu može da se kupe riblje pljeskavice, kobasice i viršle ( ne one smrznute panirane pljeskavice). Pre je imala Ribela njihove(više ne prave ) i Tunalux koji su se ugasili. Pretpostavljam da u nekim ribarnicama može da se nađe tako nešto u njihovoj domaćoj proizvodnji pa ako je neko negde video...

Mislim da sam video u Univeru pre par meseci, ali ne znam čije su, moguće da su Rijeka...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...