Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

pa to su onda već studijski monitori, to je druga priča

 

pa da, ali kazem, kada genelec ili adam ili neko slican izbaci jeftiniju seriju, oni se trude da zadrze njihov trademark zvuk samo u jeftinijem pakovanju, ustedi se malo na kvalitetu aktivnog dela (pojacala), sad je sa digitalnim ampovima taj segment ozbiljno pojeftinio, izbace napolje jor par opcionih stvari tipa digitalne korekcije zvuka naspram sobe, verovatno nemaju ni ugradjen DAC kao top genelec modeli i voila, za ispod 1000e imas nesto sto nosi bedz jednog od najjacih brendova.

 

inace od tih aktivnih studijskih varijanti ubedljivo najprijemciviji zvuk za kucu ima nesto sto se zove "event", tj konkretno "event opal", strasan aktivni zvucnik.

Edited by yolo
Link to comment

Sunce vam hipstersko, uskoro ćete otkriti da je vrh zvuk sa C60 kasete proizvedene u periodu 1980-1984 u zavodu Kovinoplastika Lož i to na koreanskim kasetašima Goldstar, a preko RIZ risivera i zvučnika EI Niš iz 1978.

 

Kad smo već kod Ei, slušao sam kod Raše Đelmaša Ei dvosistemske kutije iz npr.1970. rađene valjda po nekoj licenci. Gospode Bože. Prvo ništa nisam razumeo, a posle sam bio zatečen tonom.

 

Raša inače skida bas kad sluša muziku, pa je i samo slušanje sasvim neobično, ali nemaš osećaj da išta fali niti kutijama, niti slušanju. 

Link to comment

Hvala na fidbecima. Videcu posle praznika, dal novi Genelec, dal polovno pojacalo i pasivni zvucnici. Za ove pare koje sam odvojio tesko da ce da se nadje nesto da bude strava, a novo.

Link to comment

Jel si siguran da su EI i da nisu Iskra? Oni su pravili ekstremno zajebane zvucnike za bioskope. I dan danas zanimljivo zvuce. EI bio dosta slabiji od njih.

 

Nisam siguran. Ima tome desetak godina. Pitaću ga ovih dana. Mada mislim da je bila neka probna serija koja nikad nije ponovljena, posvađali se oko licence. Po tome bih rekao da su srpska posla.

 

@ Zorge: HSR je kult. Naravno, svetla tačka  ka kojoj se svi krećemo je Tandberg TR 2075

 

TANDBERG%20TR%202075%20AM-FM%20receiver.

Link to comment

bravo care, prvi uredjaj koji sam kupio je bio tandberg TR2055, daleke 1982.

 

ubedljivo najlepsa plava svetlost skale koju znam. dobro, arguable, marantz je isto strava ali ovo sam posedovao pa sam pristrasan 

 

:wub:

Edited by yolo
Link to comment

Sad sam proverio. Idu od 300 do 500Eur. Kod nas se izgleda ponovo pojavio jedan za 300Eur, ali bi to trebalo proveriti. U Norveškoj idu i do 600, u Poljskoj ima jedan za 400, u US za 500. Naravno, pričamo o TR2075. Imaš ovde jedan price listing.

Link to comment
  • 2 months later...

Molio bih ljubitelje i poznavaoce mikseta za savet. Nameravam da kupim sestricu takav uredjaj,ali nisam bas veliki poznavaoc istih, pa da ne napravim promasaj, reci cu ukratko sta bi njemu vrsilo posao...Dakle, decko ima ambicije da radi kao DJ, pa bi mu trebala mikseta zajedno sa pojacalom,kao jedan uredjaj, recimo 2x300W ili vise,da moze da gruva u zatvorenom prostoru od,recimo,200 kvadrata. Dalje, trebalo bi da uredjaj ima dva-tri stereo ulaza za CD playere, kao i USB ulaze koje bi koristio kada pusta muziku preko laptopa (pretpostavljam da se comp povezuje preko USB ulaza?). Koliko sam gledao po internetu, ova sprava mi izgleda solidno za njegove potrebe i kosta ispod 500 evra,sto je prihvatljivo... Nisam bas upoznat sa terminologijom,pa ne znam tacno sta znace sve karakteristike koje su nabrojane u opisu uredjaja...

Unapred hvala na eventualnim sugestijama...

 

 

 

  

$_12.jpg

Link to comment
  • 1 month later...

Da li može preporuka za neke od ovih kutija...soba 25 kvadrata, pojačalo Akai AM-52.

 

images.jpg184191_mission_cyrus_ms781_compact_monitdenon_41513.jpg

                     Elac cl82                                                              Mission Cyrus 781                                                    Heco Sat 202

Edited by Musky
Link to comment

Molio bih ljubitelje i poznavaoce mikseta za savet. Nameravam da kupim sestricu takav uredjaj,ali nisam bas veliki poznavaoc istih, pa da ne napravim promasaj, reci cu ukratko sta bi njemu vrsilo posao...Dakle, decko ima ambicije da radi kao DJ, pa bi mu trebala mikseta zajedno sa pojacalom,kao jedan uredjaj, recimo 2x300W ili vise,da moze da gruva u zatvorenom prostoru od,recimo,200 kvadrata. Dalje, trebalo bi da uredjaj ima dva-tri stereo ulaza za CD playere, kao i USB ulaze koje bi koristio kada pusta muziku preko laptopa (pretpostavljam da se comp povezuje preko USB ulaza?). Koliko sam gledao po internetu, ova sprava mi izgleda solidno za njegove potrebe i kosta ispod 500 evra,sto je prihvatljivo... Nisam bas upoznat sa terminologijom,pa ne znam tacno sta znace sve karakteristike koje su nabrojane u opisu uredjaja...

Unapred hvala na eventualnim sugestijama...

 

ako nije kasno.... ovo sto si ostavio nije DJ mikseta nego razglasna. mislim, moze da se miksuje i na njoj zlu ne trebalo ali je to los izbor.

 

njemu treba pristojna specijalizovana mikseta kao sto je ova  http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/DJ/Mixers/DJM-750

 

koja ima i USB ulaze, sto je inace manje bitno jer ovih dana zapravo vecina pro CD plejera ima USB port.

 

ovo kosta $999. za par stotina $ moze da si kupi pojacalo na koje ovo moze da nakaci a uvek postoji i opcija aktivnih zvucnika.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...