Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

KOliko stranac treba da bude u braku sa našim državljaninom da bi dobio naše državljanstvo? Da li je to dovoljan uslov?
pise ovde - http://www.mup.rs/cms_cir/dokumenta.nsf/drzavljanstvo.h4. ПРИЈЕМ СТРАНЦА У ДРЖАВЉАНСТВО– Странац коме је сходно прописима о кретању и боравку странаца одобрено стално настањење у Р Србији, може на свој захтев бити примљен у држављанство Р Србије, под условом:да је навршио 18 година живота и да му није одузета пословна способностда има отпуст из страног држављанства или да поднесе доказ да ће отпуст добити ако буде примљен у држављанство Републике Србиједа је до подношења захтева најмање три године непрекидно имао пријављено пребивалиште на територији Републике Србије.– Подносилац захтева поред горе наведених доказа прилаже и:оверену копију одобрења за стално настањење у Републици Србијиоверену фотокопију личне карте за странцепотврду - гаранцију надлежног иностраног органа да ће отпуст добити ако буде примљен у држављанство Р Србије а у случају да је већ отпуштен из страног држављанства решење о отпусту из страног држављанствадоказ о уплаћеној накнади у износу од 12.110,00 динара**– Странац који је најмање три године у брачној заједници са држављанином Републике Србије и коме је одобрено стално настањење у Републике Србији може бити примљен у држављанство Републике Србије ако поднесе захтев за пријем, уз који поред горе наведених докумената прилаже и:извод из матичне књиге венчаних (не старији од 6 месеци као доказ да је најмање три године у брачној заједници)доказ о уплаћеној накнади у износу од 12.110,00 динара**– Исељеник и његов потомак могу бити примљени у држављанство Р Србије ако су навршили 18 година живота и није им одузета пословна способност, ако поднесу захтев за пријем у држављанство, уз који поред горе наведених документа прилажу и:извод из матичне књиге рођених за претке који су рођени у Р Србији и имали држављанство Р Србиједоказ о уплаћеној накнади у износу од 12.110,00 динара**jel da su dobre te strankinje? :-)
Link to comment
Jel zna neko kako funkcionisu studije za strance u Srbiji? Mislim za prave strance na engleskom, ne ove iz bivsih republika. Postoji li nesto takvo uopste?
Ja imam jednu studentkinju iz Češke. Dobra je skroz. Toliko znam.
Link to comment
Jel zna neko kako funkcionisu studije za strance u Srbiji? Mislim za prave strance na engleskom, ne ove iz bivsih republika. Postoji li nesto takvo uopste?
Ja znam jednog Grka koji je studirao medicinu u Beogradu na engleskom jeziku. Mislim da samo nekoliko fakulteta ima tu opciju.
Link to comment

Imam jedno pitanje koje stvarno nisam znao gde da uglavim. Evo ovde. U budzet projekta treba da ubacim troskove objavljivanja jedne knjige.Knjigu treba prevesti sa engleskog na srpski jezik. ima oko 450strana. Tiraz 500 primeraka. Ne mora da bude fensi kvalitet papira i korica. Recimo kao izdanja "fabrike knjiha", "cigoje". Skromno, ali da se ne raskupusa nakon 4 citanja.Autor knjige nema nikakva potrazivanja; knjiga nece biti u komercijalnoj prodaji.Potrebno je naci veoma dobrog prevodioca, stoga predvidjeni honorar morati da prati kvalitet.koliko je vremena potrebno za ceo posao prevodjenja, lektorisanja, a zatim i stampanja? Ako recimo taj posao pocne danas, koji je razuman rok da se ocekuje da tih 500 primeraka bude na stolu u kancelariji?Potpuni sam laik za ovo. Potrebni su mi orijentacioni podaci, naravno da ne ocekujem od vas da mi skrojite budzet liniju po liniju.

Edited by pacey defender
Link to comment
jel se može postati zavistan od lepka? jel postoji neka klinika za skidanje?
ako ozbiljno pitas: da. zavisnost od lepka je uzasna. u pitanju je psiholoska zavisnost od komponente po imenu toluen, nastupa brzo i veoma je teska.ne bih znao za klinike za odvikavanje, cenim da se to tretira kao i svaka druga adikcija.
Link to comment

Prijatelji, jedno pitanjce, moja cura pita da li ima vajde od one "diplome više školske spreme i stručnog naziva pravnik", kako se to gleda, da li se traži i tako to, znam da slabo posla ima generalno gledano ali opet, znači, zar ne?Unapred Hvala !!!

Link to comment

Moze u drzavnim organima gde traze visu strucnu spremu pravnog ili drustvenog smera. Pisarnice, mesne kancelarije, komunalni inspektrori i tako to...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...