Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

ako psu 'vlasnik' (član porodice) izda naredbu da napadne drugog člana porodice (koga pas isto sluša i poštuje), šta će se desiti? Da li će pas postati ambivalentan?
pretpostavljam da to zavisi od vaspitanja psa, da li je to odnos na uzajamnom uvazavanju i emocijama ili na cistom nametanju alfa licnosti ali i da zavisi od rase psa. mislim da je psa koji je naviknut da postuje alfa jedinku, hteo on to ili ne, moguce naterati da napadne nekoga iz bliskog okruzenja iako bi to bilo, verovatno, protiv volje tog psa. ali, isto tako pretpostavljam da ako je rec o pojedinim rasama koje imaju veoma izrazenu privrzenost prema ljudskom okruzenju to nije moguce izvesti bez obzira na nacin dresure. labradora, naprimer, mozes nauciti cemu god hoces ali da napadne coveka skoro nikako. Edited by foto
Link to comment

--------------HITNO I BITNO--------------Da li je neko iz Srbije kupovao knjige preko interneta od Barnes&Noble?Ako da - koliko brzo stizu? (i, uopste, kakva su vam iskustva)I jos nesto - koji je vrednosni limit posiljke pre nego nas drzava oglobi? Ako se dobro secam bio je 100 evra. Preko toga skoro da se ne isplati kupovati...

Link to comment
--------------HITNO I BITNO--------------Da li je neko iz Srbije kupovao knjige preko interneta od Barnes&Noble?Ako da - koliko brzo stizu? (i, uopste, kakva su vam iskustva)I jos nesto - koji je vrednosni limit posiljke pre nego nas drzava oglobi? Ako se dobro secam bio je 100 evra. Preko toga skoro da se ne isplati kupovati...
barnes & noble(s) behu sasvim ok. njih je nekad donosio poshtar, normalno (mislim, ne oni upeesovi, uesbeovi, kako se zvali. ko dhl i fedex, samo neke budale!)limit je nekad bio 20e, al mislim da se i to promenilo. tj na nashu korist. ali nisam sigurna da je bilo sasvim zvanichno ili su samo pocheli da (opet) ignorishu shtampane stvari. tj. meni su dolazili paketici od 30evara i slichno, bez problema. al raspitaj josh negde, svakako.ps. probaj isto to da nadjesh kod alibrisa, polovno. oni znaju da budu extra povoljni sto se tiche knjiga, polovno je ko novo, i dolazi pouzdano, isto redovnom poshtom. tu moze da se prishtedi lepo. Edited by thermal bug
Link to comment

hvala, ljudi.mada mislim da su vam informacije bajatije od mojih (a ja se samo ne mogu setiti da li je poslednji put limit bio 100 evra ili 100 dolara)... svejedno, narucila sam, platila, pa kako mi bude.hvala bubo za ovaj link. proucicu ga pomno. :)ovo moje su neke gramatike i knjige za ucenje jezika, nije ni skupo (po 20, 30 dolara). ovde mislim da toga nema, a putovati van necu do proleca.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Potrebni su mi odgovori na ova kviz pitanja, i to najkasnije do 13:30.1. Koje godine su na izborima u Srbiji prvi put korišćeni sprejevi i UV lampe radi kontrolisanja glasača?2. Koliko grama proteina je sadržano u 100 ml koka-kole (verovatno piše na boci)3. Izbacite uljeza: bandar, mandar, vila, vela, den, pen4. Ako vam se za vreme igranja boulinga broj oborenih čunjeva prikaže na monitoru u posebno obeleženom kvadratiću, to znači da ste napravili - šta? Verujem u vas :)

Link to comment

Hm, morao sam ipak da odgovorim sam. Ne znam još da li mi je sve tačno. :unsure: 1. 2000. godine2. Nula3. Mandar (ostale reči su delovi naziva sadašnjih ili bivših glavnih gradova)4. Prestup preko linijeEdit: Odgovor na četvrto pitanje bio je split (razdvajanje). Pih...

Edited by Quizmaster
Link to comment

Je l' istina da su nemačke vlasti i institucije uzele na zub Petera Karstena i Rudolfa Ulriha zato što su igrali u Otpisanima i sličnim našim ostvarenjima? :blink: Zašto je tako teško napraviti npr. neki osveživač prostorije sa mirisom nane? Pretpostavljam da nije pogodna za to (za razliku od ukusa), a i ako se pokuša - bude nekako slab i "veštački" miris. Čini mi se da sam samo jednom našla nešto "na tu temu" i bilo je bljak.

Link to comment
Zašto je tako teško napraviti npr. neki osveživač prostorije sa mirisom nane? Pretpostavljam da nije pogodna za to (za razliku od ukusa), a i ako se pokuša - bude nekako slab i "veštački" miris. Čini mi se da sam samo jednom našla nešto "na tu temu" i bilo je bljak.
Ne znam jesi li pokušaval sa "aroma lampama"? U posudicu na vrhu lampe uliješ malo eteričnog ulja (nane ili čega već), dok posudu ispod grije zapaljeni plamičak, pritom stavljaš omjere mirisa ili ulja ovisno o veličini prostora kojeg osvježavaš. Možda nana i nije neki osvježivač, zato je miris slabašan. Neroli je fantastičan. Bilo koji agrumasti miris.Ovako te lampe izgledaju

28ovtz.jpg

mada, vjerojatno ima raznih modela. Ja bi obratila pažnju na kvalitetu istih. Ono, čisto da kuću ne zapalim. :ph34r:

Link to comment
onaj najobičniji, sa mehanizmom koji izbacuje kriškice hleba posle nekog vremena. ne da se čujeTM, nego ubija.
На оба наша претходна тостера је одоздо могла да се извади плоча, нека врста кадице, у којој су се скупљале мрвице. Проблем је што смо онај први, где се то лако извлачило, дали, а други се држао на искривљеним крајевима лима (шта и очекивати од нечег што кошта $7), а ствар коју је требало да избацимо је била бубашваба заглављена у ћошку, и још недовољно сасушена. Те смо га бацили и узели нов.
Zašto sve ringle imaju ono glupo udubljenje na sredini?
То сам и ја питао кад сам био мали, и рекли су ми да то спречава деформисање рингле. Наводно би се јако искривила од температуре.
Link to comment
Je l' istina da su nemačke vlasti i institucije uzele na zub Petera Karstena i Rudolfa Ulriha zato što su igrali u Otpisanima i sličnim našim ostvarenjima? :blink:
ne znam za karstena, ali ulrih jeste imao problema sa ministarstvom kulture ddr-a(!) zato sto je igrao u nasim filmovima. posle toga su mu nudila samo neke sitne uloge. sta je tacno smetalo drugovima komunistima, to ne znam.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...