Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

cipovanu po hitnom postupku dobijas u roku od tri dana, bez cipa za dva dana. samo napises molbu, navedes razlog i to je to. naravno, treba i malo srece, da ne naletis na nekog drkosa, ali uglavnom su vrlo ok.

Link to comment

E hvala svima ovo sa LK je proslo perfektno na Vracaru u Boz.Adzije, lezerno sam zaobisao red od 10-tak ljudi i usao u kanc, ljubazna sluzbenica rekla sacekajte sekund da zavrsimo ovo sto radimo, sve u svemu 10 min maks sve sa cekanjem.

 

Jupi hvala jos jednom.

Link to comment

eh, de ja onaj stari gaya koji je sirio evropske vrednosti...

 

naravno, moj novi moto je sprdaj bedu. sto nisu platili SBB, dobili internet, informisali se na PPP, rezervisali termin.

 

sta je tu stari gayyo kriv?

Link to comment

Jel zna neko kako funkcionise Tax free na nasim granicama? U principu najvise me zanima do kada vazi od izdavanja racuna i da li mogu da se vratim na bilo koju nasu granicu da to odradim?

Link to comment

vazi u zavisnosti od zemlje iz koje uvozis, iz madjarske i italije tri meseca, iz nemacke recimo sest. to ne prijavljujes na nasoj, nego na granici izlaska (ako avionom) ili poslednjoj eu (ako je eu) granici. ako si vec nesto kupio i uvezo, kasno je, nema vracanja. ako vratis racun sa pecatom sa carine u prodavnicu u kojoj si kupio proizvod dobijes celokupan povracaj poreza, ako ides u rajfajzen ili saljes tax friju ono pismo, dobijes malo vise od pola para, moraju i zelenasi da se naplate.

Link to comment

U pitanju je Austrija, ne pitam za sebe ali mislim da su udareni svi pecati u radnji i da je izdat formular, ali nisam siguran da je ista prijavljivano kada je bio povratak.

Link to comment

Gde odneti na procenu Indijske drvene maske stare najmanje nekoliko decenija? Antikvari? Etnografski muzej?

 

edit: na ovoj prvoj sam prepoznao Ganesha

 

001.jpg

 

Na drugoj pojma nemam ko je. Mora da ima veze sa mackama jer je moj macor bio naprosto fasciniran :)

002.jpg

 

edit: po guglu bih rekao da je ova druga sa Balija

 

 

https://www.google.com/search?q=bali+wooden+mask&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=YVecVJCJFOjMyAPTt4CICw&ved=0CAkQ_AUoAg&biw=1170&bih=587

 

Zena cije su pojma nema jer su joj ostale od bivseg muza.

Edited by katamaran
Link to comment

krenuo sam ta di pisem proceduru oko izvoza da bi na pola texta shvatio da ti zelis procenu.

sigurno na forumu neko poznaje nekog ko se razume u indijsku umetnost i ko ce moci da ti pomogne.

ja bih nakon svega toga pokusao da ukrstim cene sa onima preko (sto zna da bude nezahvalno preko fotki i neta veoma) cisto da bi dosao do malo sire slike ali bi se svega toga drzao sa rezervom. tu ima mnogo promenljivih elemenata koji treba da se uklope i da formiraju pravu cenu.

ovako, laicki, sudeci samo po radu koji se vidi na fotkama cini mi se da je rec o turistickim komadima.

srecno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...