Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

istice mi u cetvrtak licna karta. nova, sa chipom. dosta me je neprijatno iznenadilo sto su mi je dali na 5 godina. sta su mislili, da cu da mrem?

 

sta mi treba za produzenje i gde da idem da to najbrze zavrsim?

 

mislio sam da online mogu da nadjem pouzdan info ali stativa, nista na zvanicnim sajtovima. na jednom forumu nadjoh da ne treba nista sem uplata, posto je sve vec pohranjeno u chipu.

 

ali bar da znam sta da uplatim da se ne smaram po mupu i redovima, a ni toga nema.

 

hilfe braco hilfe!

 

Skoro sve biometrijske LK su 2008. i 2009. izdavane tako da važe samo 5 godina. Ne znam kako su tada rešavali izdavanje trajnih, sada to rade tako što na LK napišu neki datum za dvadeset godina unapred ili slično. Sada je rok izdavanja uredno na deset godina. Moje proletošnje iskustvo na Zvezdari je da redova za LK i pasoše praktično više i nema, onaj automat za deljenje brojeva za čekanje ne radi godinama. Preferiram da čekam subotom (ništa zakazivanje), uglavnom ima samo malo penzosa u redu, ne više od troje ili četvoro, preda se za do pola sata, a nova LK se podigne posle najkasnije nedelju dana. Kao što lepo rekoše drugi, poneseš samo dve uplatnice i to je to. 

Edited by ajgor
Link to comment

Kad sam uzimao imao sam mogucnost izbora i sam sam izabrao da me zigosu (sa cipom)

 

Prakticnija je.

 

Nesto mi se cini da vise nema izbora.

Edited by katamaran
Link to comment

Posteno govoreci - nikad :)

 

Al ako s preselim ili udam ne moram da vadim novu.

 

Bila je i neka prica da ce moci neke stvari da se zavrsavaju online ako imas cip.

Link to comment

Kad sam uzimao imao sam mogucnost izbora i sam sam izabrao da me zigosu (sa cipom)

 

Prakticnija je.

 

Nesto mi se cini da vise nema izbora.

 

Ima izbora, svakako. Šalteruša pita, druga je stvar što, recimo, stariji svet često ne želi čipovanu LK. Kad je moj ćale letos menjao LK (mladić od 85 leta), silno su se iznenadili kada im reče da hoće čipovanu i sertifikaciju elektronskog potpisa. 

Link to comment

jednom mom drug se uzjebo čip, pa je morao u ono doba ponovo da čeka na vađenje i da plati punu cenu. kao, sam si kriv, nauči da rukuješ...

tako da sam pre par meseci izvadila bez čipa, iz finansijsko tehnoloških razloga.

Link to comment

jednom mom drug se uzjebo čip, pa je morao u ono doba ponovo da čeka na vađenje i da plati punu cenu. kao, sam si kriv, nauči da rukuješ...

tako da sam pre par meseci izvadila bez čipa, iz finansijsko tehnoloških razloga.

+1

uzno sam posle toga bez cipa.

 

prvi put sam trebo da ocitam lk u ocitacu za lk, i ne radi.

odem, bunim se, kazu sjebo si sam, numes da rabis.

reko, nisam, bas sam je pazio, kaze riba, vidim kako si je pazio.

reko jebise i izaso.

 

posle odlucio da uzmem bez cipa.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Samo te dve uplatnice, ja sam sacekao troje ljudi iako sam imao zakazano, 10ak minuta, gotova je za 7 dana. Mnogo je lakse.

Može li da se zatraži neka ubrzana procedura? Ne bih baš da skrljam 7 dana odmora na produženje lične karte :(

Link to comment

Može li da se zatraži neka ubrzana procedura? Ne bih baš da skrljam 7 dana odmora na produženje lične karte :(

To ne znam, mada ako postoje ubrzane procedure za pasose verovatno ima i za LK.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...