Jump to content
IGNORED

Amy Winehouse


Zoe

Recommended Posts

vi ste ozbiljni no comment bolesnici, sreca da imate forum pa mozete da bildujete sve ono sto vam fali u tim mentalnim provincijama koje ste odabrali, bez obzira na "objasnjavanja, razoblicavanja i uveravanja" i nije ni cudo sto toliko mrzite biljanu srbljanovic kada vas gadja direktno u centar vase male jadne zivotne bedastoce.
jbmti kakva boodalaština. :isuse: pa ne učitavamo mi raspad sistema na bini jednog ovisnika sa jakim glasom kao epohalan trenutak svecke muzike u kome počinje borba protiv muzičke imperije zla na krilima palog andjela, nego vi. a kontao sam da ćeš posle Znojnice ipak početi da misliš šta pišeš.
devojka koja se onako raspada na bini vise nije umetnik. postaje nn ljudsko bice kojem treba pomoc i svaki odnos na relaciji umetnik/publika staje tu i tada.ona svoj raspad nije duzna da nudi publici zeljnoj zivotnjih dogadjaja u zamenu za zauzdan i odradjen nastup.zavesa je tu morala da padne. i tacka.
:0.6:voistinu tačka.PS @Dabović - ma to ti je borba palanačkog mentaliteta, iliti dvoboj za južnu prugu. :D
Link to comment
  • Replies 964
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    59

  • Zoe

    46

  • Caligula

    42

  • yolo

    39

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma imam ja svoje misljenje ali mi se ne iznosi posto je suvise radikalno za ovaj forum i izazvalo bi polemike sa losim polaznim tackama. Samo me cudi kako lako potezete epitet "palanacki", kada za to realno nema osnova.
ima osnova, samo slabo pratis fabulu radnje - ja nisam to potezao u kontekstu ejmi nego biljane i njenog teksta koji je kao i njeno pisanje pa i javna pojava upravo to, kritika i provokacija palanackog mentaliteta. pa kao takva sama i predstavlja gromobran za palanacke napade, isto kao sto i ejmi sad napadaju sutanovac, djule van gog i fanovi dajr strejts da je "neprofesionalna".sto se same rasprave o ejmi tice, davno sam se iskljucio kao sto sam i napisao, cuo sam sve sto sam zeleo da cujem, niko nije izneverio moja ocekivanja (a verujem ni ja vasa :lol: ) i to je to. a nisi primetio da sam pisao i mnogo gore stvari od palanke (hint: naci) koju btw nisam ni pomenuo kao takvu vec nesto jos grdje - mentalnu provinciju.last but not least, drago mi je sto se pravis blesav, ali prvi na spisku za odstrel u konkretnom slucaju bg koncerta su novinari koji su se utrkivali u rajcanju publike, lozenju da se ide na koncert, rehabovanoj amy. mislim, sta cete nam koji qrac, kad vec imamo avalonova saopstenja? Edited by gazza1
Link to comment
mislim, sta cete nam koji qrac, kad vec imamo avalonova saopstenja?
Ne bih ja to nazvao novinarstvom, posredi je obično prežvakavanje PR tekstova, koje se sprovodi da bi glavudže u firmi i njihovi drugari iz privrednog sveta dobili džabe karte za cert. I ne pravim se blesav, voljno priznajem da ta PR sranja proizvodim u industrijskom obimu. Jedina satisfakcija mi je to što ne tražim ništa za sebe u tom dilu, i ne prihvatam ništa ni kada mi se ponudi. Radim za platu, treba plaćati stambeni kredit, kome smeta, može da mi fasta kobas.A sada, kada smo na čistom kada je u pitanju moja uloga u priči: od kada ti uvodiš rl elemente u ovakve diskusije? Kapiram da u ovu diskusiju ulaziš sa dosta vatre, ali ajde me poštedi, pošto te smatram nekakvim drugarom i voleo bih da to ostane tako. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Žena se napila, isterali je na binu da ne bi morali da vraćaju pare.Ljudi bili manje ili više razočarani što nisu dobili očekivano, već manje očekivano.I to je sve što se desilo. Ovo posle je smejurija, jedino još čekam saopštenje sinoda povodom koncerta.

Link to comment
Ne bih ja to nazvao novinarstvom, posredi je obično prežvakavanje PR tekstova, koje se sprovodi da bi glavudže u firmi i njihovi drugari iz privrednog sveta dobili džabe karte za cert. I ne pravim se blesav, voljno priznajem da ta PR sranja proizvodim u industrijskom obimu. Jedina satisfakcija mi je to što ne tražim ništa za sebe u tom dilu, i ne prihvatam ništa ni kada mi se ponudi. Radim za platu, treba plaćati stambeni kredit, kome smeta, može da mi fasta kobas.A sada, kada smo na čistom kada je u pitanju moja uloga u priči: od kada ti uvodiš rl elemente u ovakve diskusije? Kapiram da u ovu diskusiju ulaziš sa dosta vatre, ali ajde me poštedi, pošto te smatram nekakvim drugarom i voleo bih da to ostane tako.
so fuckin what, mene 3 posta iznad covek proziva da sam svojim forumskim postovima srusio sliku koju je imao o meni na osnovu RL posla (dobro, onako kako je on to percepirao - ne bavim se humanitarnim radom sigurno) pa ne penim zbog toga. ako ti smeta zali se, sta mogu vise, ionako znas i sam da to sto sam napisao, nisam napisao iz perspektive RL identiteta nego neceg sto je deo problema koji ovde brstimo ko gladna koza a na sve strane samo brabonjci ispadaju.
Link to comment
so fuckin what, mene 3 posta iznad covek proziva da sam svojim forumskim postovima srusio sliku koju je imao o meni na osnovu RL posla (dobro, onako kako je on to percepirao - ne bavim se humanitarnim radom sigurno) pa ne penim zbog toga.
a, taj fazon, neko uradio nesto glupo, pa moras onda i ti isuse.gifbolje da bezim sa topica, niko se ne smije i cudna je muzika
Link to comment
okej, vidiš li nekrofilnu glad za atrakcijom u onom tekstu? ja iskreno ne vidim. niti smatram da je to jedini unutrašnji poriv da se ovo posmatra kao značajno.
paz vako, da ti cika miralem isprica kako je to na zapadu. ovde, kad se dogodi neka saobracajka na autoputu, iz mesta se obliznji seljaci stvore na lokaciji. da gledaju. ponesu i stolice i male frizidere pa se ugodno smeste, cesto ometajuci sluzbe koje dodju da pomognu povredjenima, ili odnesu one kojima ne mogu da pomognu. oce ljudi da vide nesto nemontirano, autenticno, morbidno i nesvakidasnje. nece da idu u pozoriste, gde svi pricaju napamet i foliraju se i nesto uvezbano mlataraju, oce real life. jedina razlika sa amy je to sto se ona raspada na bini i za pare- ali, slicno zrtvama saobracajke, ne bas svojom voljom. i opet imamo publiku, seljake kojima se konacno nesto desilo u zivotu. i koji, makar pisanom recju, ometaju pomoc tvrdeci da je to r'n'r i da je treba pustiti dok ne crkne. oce i dalje da bulje, ne daju da se amy odvede na lecenje. egoisticni thrillseekeri, u najmanju ruku, da ne spominjem i skucenoispraznomalogradjansku komponentu.i da, amy nije morison, dzoplin, hendriks, i ostali iz kluba 27- koji su svi bili multitalentovane licnosti, ikone svog vremena. ona je pevajuci narkoman/ koholicar, nju jedino glas razdvaja od dzankija ispred samoposluge koji drnda gitaru. a sta se sa takvima radi? eto, prvo pokusas da im pomognes, a ako to ne uspe pustis ih da krepaju. svakako im se ne divis i ne aplaudiras im na lajfstajlu.ps. a gazzi preporucujem asfiksiju, posto mu je ocigledno sve iole normalno dosadilo. Edited by Miralem
Link to comment
napisa ti roman za džabe. niko ovde nije napisao da bi voleo da je gleda i dalje u tom izdanju (ne kažem da nema ljudi koji tako posmatraju). štaviše ljudi su i očekivali da je rehabilitovana. tako da ceo taj obračun sa lešinarima nema baš smisla. odnosno ima ali pucaš na pogrešan gol. iskreni fanovi nisu ništa krivi.ali da je trebalo pozvati superheroja pointejkena da prekine cert - trebalo je.
Link to comment

ok, obrisaću i posuću se pepelom. bemliga, ne znam šta ćete ovde. radite nešto godinama, i onda se žalite na glupost nekog luzer vulgarisa, koji je, ajmo reći, zloupotrebio ono o čemu ste pisali. ne znam šta da kažem. opletite me.daboviću, napišeš čime se baviš, a kad to neko ponovi, onda je to glupost. pa jebi ga.nisu forumi za osetljive, temperamentne i karijeriste. odoh malo u posmatrače. kanda je to zdravije.

Link to comment

sto se mene tice, ne moras nista da brises, nisam se ni zalio. a ako bih se na nesto zalio onda je to sto si napisao da se bavim necim cime se ne bavim, ali ajd, kolateralna steta :lol:

Edited by gazza1
Link to comment
daboviću, napišeš čime se baviš, a kad to neko ponovi, onda je to glupost. pa jebi ga.
napisao sam negde da sam pisao najave za koncert Ejmi? gde? ma ne krijem ja čime se bavim, samo ne znam kakve to veze ima sa načelnom diskusijom. ništa više.
Link to comment
napisa ti roman za džabe. niko ovde nije napisao da bi voleo da je gleda i dalje u tom izdanju (ne kažem da nema ljudi koji tako posmatraju). štaviše ljudi su i očekivali da je rehabilitovana. tako da ceo taj obračun sa lešinarima nema baš smisla. odnosno ima ali pucaš na pogrešan gol. iskreni fanovi nisu ništa krivi.ali da je trebalo pozvati superheroja pointejkena da prekine cert - trebalo je.
lesinari su ovde menadjeri, a imamo i biljku (posredstvom texta) i gazzu, kojima je sve dosadilo i jedino ih krv moze uzbuditi. imamo i tog tvog ortaka kog branis i koji je, nako, bas svasta nadrobio.
Link to comment

Kakav topik. :lol: Ljudi koji su otisli na ovaj koncert pa posle krenuli da kukaju i serendaju kako su zajebani najobicniji su licemeri. Na koncert se ne ide da se cuje savrsena interpretacija ovoga ili onoga, za to se nabavi kvalitetan snimak kvalitetne interpretacije i odslusa se na kvalitetnom uredjaju. Na koncert se ide da bi se prisustvovalo/ucestvovalo. Oni koji su otisli da uzivo vide i cuju Ejmi Vajnhaus.... pa, videli su i culi Ejmi Vajnhaus. U cemu je problem? To sto su oni sveli tu pevacicu na njen izvanredan glas i zanemarili sve ostalo sto ona takodje jeste nije problem koncerta vec njihovih ocekivanja. Hteli su za svoje pare da dobiju onaj deo Ejmi Vajnhaus koji im se dopada a dobili su ceo paket. Ja bih to nazvao dobro ulozenim novcem. U smislu prisustva/ucestvovanja svi oni su prisustvovali posebnom dogadjaju (neko bi rekao istorijskom) koji po fenomenoloskom znacaju daleko prevazilazi izvodjacku perfekciju kojoj su se nadali. Sve drugo je tupljenje kurca.Jedan od najslavnijih koncerata u drugoj polovini 20. veka ove muzike koju ja volim je bilo gostovanje Horovica u Moskvi. Interpretatorski, taj koncert po kvalitetu nije ni blizu vecine koncerata ovog velemajstora jer je matori vec bio posteno mator i za svoje inace neverovatno pedantne standarde se "ispromasivao" za sve pare. Postoje cak i snimci pre koncerta dok vezba a u pozadini nabranih noseva i namrsteni stoje razni anonimni mladi pijanisti koji odmahuju glavom u neverici/preziru i "broje mu greske". Ipak, pored nekoliko stotina srecnika koji su uspeli da udju u salu bilo je i nekoliko hiljada ljudi oko zgrade gde je svirao koji su se tu muvali iako ni djavoljeg tona nisu mogli da cuju, a sam koncert je bio nevidjena eksplozija emocija i emotivne saradnje Horovica i publike. To je koncert, jebi ga. Jedinstvena prilika da se ode na tulum sa omiljenim muzicarem koja nije ista kao neka prethodna i nikad nece biti ista kao sledeca prilika. Ko to ne razume ostaje mu dobar uredjaj kuci da uziva u muzici pa neka uziva.S druge strane, zaliti ljude zbog onoga sto oni jesu je zaludan posao. Vazi i za Vajnhausovu kao sto je ranije vazilo i za Morisona, Dzenisku i druge umetnike koji su se samounistili. Sve je to deo ne muzicke industrije, ne hipsteraja, ne poze, vec neceg mnogo kompleksnijeg. Ljudske licnosti. I to je ono sto su posetioci tog koncerta dobili, ljudsku licnost. A hteli su samo muziku. Ne znam samo koji su onda kurac isli na koncert, muziku su mogli da dobiju i kuci.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...