Jump to content
IGNORED

najave za filmske dogadjaje


I*m with the pilots

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Dom kulture Studentski grad, Beograd

LARS FON TRIR - TRILOGIJE ŽIVOTA - retrospektiva najznačajnijih filmova (1-28.2.2023.)

 

1.2.

19.00 TRIR O FON TRIRU - predstavljanje knjige

izdavač: Arete

govore: Jelena Janković, urednica u izdavačkoj kući Arete, Miroljub Stojanović, urednik izdabaštva FCS, teoretičar filma, Igor M. Toholj, moderator, urednik filmskog programa DKSG

 

2.2.

19.00 ELEMENT ZLOČINA (Danska, 1984, 104 min)

Uvodna reč: Milan Milosavljević, urednik programa AFC DKSG

 

3.2.

19.00 EPIDEMIJA (Danska, 1987, 106 min)

 

4.2.

19.00 EVROPA (Danska, 1991, 112 min)

Nagrada žirija u Kanu

Uvodna reč: Radiša Cvetković

 

7.2.

17.00 KRALJEVSTVO (Danska, 1994, 280 min)

Uvodna reč: Mr Dragan Dimčić, Vanr. Prof. FDU

 

9.2.

19.00 KROZ TALASE (Danska, 1996, 159 min)

Uvodna reč: Tamara Mitrović, urednica književnog programa DKSG

 

10.2.

17.00 KRALJEVSTVO 2 (Danska, 1997, 300 min)

 

11.2.

19.00 IDIOTI (Danska, 1998, 117 min)

 

13.2.

19.00 PLES U TAMI (Danska, 2000, 140 min)

Uvodna reč: Andrija Daničić, glumac, urednik pozorišnog programa DKSG

Zlatna palma, Kan 2000

 

14.2.

19.00 DOGVIL (Danska, 2003, 178 min)

Uvodna reč: Ivan Velisavljević, urednik arhiva medija AFC DKSG

 

17.2.

19.00 MENDERLEJ (Danska, 2005, 139 min)

Uvodna reč: Ivan Velisavljević, urednik arhiva medija AFC DKSG

 

18.2.

19.00 ŠEF SVEGA (Danska, 2006, 99 min)

 

24.2.

19.00 ANTIHRIST (Danska, 2009, 108 min)

Uvodna reč: Mr Dragan Dimčić, Vanr. Prof. FDU

Srebrni medved, Berlinale

 

25.2.

19.00 MELANHOLIJA (Danska, 2011, 135 min)

Uvodna reč: Milica Lapčević, istoričarka umetnosti, kustoskinja, video umetnica, Vladimir

Nagrada za najbolju žensku ulogu, Filmski festival u Kanu

 

28.2.

17.00 KRALJEVSTVO 3-EGZODUS (Danska, 2022, 295 min)

http://www.dksg.rs

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 months later...
13 hours ago, FPLS said:

Nekoliko interesantnih fetivalaca se moze pogledati besplatno na kino meeting point, u okviru nekakvog prolecnog festivala jadranske regije. Medju njima su i prilicno hvaljeni Kelti Milice Tomovic, pa eto prilike koga zanima, filmovi su dostupni do subote.

Meni su dostupni samo Minotaur, Amanet i Praznik rada - vredi li neki? Ovaj Minotaur mi deluje nešto primamljivije

Link to comment

Uf, nemam pojma. Meni za Minotaura trazi 10e, a vidim da je neki opskurni eksperimentalac. Ne bih rizikovao. Praznik rada moze biti nelos, nisam gledao, ali secam se da mi ga je neko pominjao tokom Festa u (umereno) pohvalnom tonu.

 

Ako te zanima neki od ova 4 festivalca (Alma Viva, Corsage, Klondike, Kelti) mozda da pokusas preko VPN-a (UrbanVPN + hrvatski IP bi trebalo da radi posao) ili mi posalji pm pa da probam da ti pronadjem neki alternativni link. 

Link to comment

Izgleda da je geo lokacija u pitanju.

Meni (trenutno nakacen na finski internet) ne da ta cetiri (i trazi 10eur za Minotaur) filma.

e06443cd0083cf10f0c982c2e0781b6a.jpg


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Da, cena je malo iznenađenje - u toku pandemije sam online festivale i slicno u Nemačkoj placala 3-5 evra, druge pandemijske godine za po nesto 8, ali nikad 10.

I kod mene je isto kao kod Dzejmsa.

Ali svakako ne stizem da pogledam nista do vikenda tako da nema veze, bice prilike.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 2 months later...

Svake večeri od 15. jula do 31. avgusta na krovnoj terasi Doma vojske u Beogradu publika može da pogleda kultne domaće i strane filmove.

 

zanimaju me, na prvu, ova dva

1.Utorak, 15. 8.
IZMEĐU DVA SVETA (FRA, 2021) 106’
Beetwen Two Worlds/Ouistreham
Uloge: Juliette Binoche, Didier Pupin, Emily Madeleine, Evelyne Porée, Hélène Lambert
Režija: Emmanuel Carrere

 

2. Subota, 5. 8.
BELFAST (VB, 2021) 98’
Uloge: Jude Hill, Lewis McAskie, Judi Dench, Caitriona Balfe,
Režija: Kenneth Branagh

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Bogat septembar u Beogradu:

 

Merlinka ima neke zanimljvie filmove, a za kraj je i retrospektiva Mladena Djordjevica

https://www.fcs.rs/retrospektiva-filmova-keneta-angera-i-mladena-djordjevica-na-4-merlinka-klasik-festivalu/

 

Zatim Sedam velicanstvenih od 11. septembra

https://magnificent7festival.org/index.php

 

Turski filmovi u DOBu - ako imate neku preporuku, pisite.

https://domomladine.org/filmovi/dani-turskog-filma-povodom-100-godisnjice-turske-republike/

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Juče bio na She Chef - u okviru 7 veličanstvenih

 

Dobar film, iako nisam fan tih fine dining restorana, daje dobar osvrt na profesionalni život tih šefova kuhinja, nivoa usluga vrhunskih restorana, kreativne ideje... Scene sa Farskih Ostrva su fenomenalne :wub: Dođe mi da sutra organizujem put 

  • +1 2
Link to comment
10 hours ago, Profesionalac said:

Juče bio na She Chef - u okviru 7 veličanstvenih

 

Dobar film, iako nisam fan tih fine dining restorana, daje dobar osvrt na profesionalni život tih šefova kuhinja, nivoa usluga vrhunskih restorana, kreativne ideje... Scene sa Farskih Ostrva su fenomenalne :wub: Dođe mi da sutra organizujem put 

 

I meni se svideo, uzeo da gledam na netu šta se na kraju desilo sa KOKSom...preselili su se na Grenland. :D

 

Nije mi bilo jasno da li je Agnes plaćena samo tokom tih sezonskih meseci (april - septembar) pa posle mora da juri drugi posao/krcka zarađen novac, ili se ekipa preseli negde, kao što su se preselili kada se podigao nivo vode.

Link to comment
13 hours ago, boldrock said:

 

I meni se svideo, uzeo da gledam na netu šta se na kraju desilo sa KOKSom...preselili su se na Grenland. :D

 

Nije mi bilo jasno da li je Agnes plaćena samo tokom tih sezonskih meseci (april - septembar) pa posle mora da juri drugi posao/krcka zarađen novac, ili se ekipa preseli negde, kao što su se preselili kada se podigao nivo vode.

Kad su rekli da se sele negde, mislio sam da će biti negde dostupnije većem broju ljudi. Sigurno da ima sličnih nedođija po Švedskoj i Norveškoj, ali bar ti opšta populacija nije 50k stanovnika :D

 

Ni meni to nije najjasnije, jasno je da su sezonski radnici, ali nije obrađeno šta rade van sezone. Gledao sam cene za KOKS, organizovani dolazak/povratak brodićem, obilazak i večera sa degustacionim menijem je oko 600 E po osobi, sa spavanjem oko 900. Tako da su možda i plaćeni tako da mogu da krckaju zaradu do juna :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...