Jump to content
IGNORED

Plejeri


Idioteque

Recommended Posts

MV2 zbog preteranih opcija sa subtitlovima, a VLC jer pusta nezavrsene downloadove videa, a i podrzava svaki jebeni format

Edited by Hustler
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ion

    9

  • Lrd

    7

  • ZoNi

    7

  • Jolly Roger

    6

Top Posters In This Topic

Q:Ima li neki doktor za subtitle workshop ovde?Dešava mi se za neke subtitlove da mi se ne poklapaju s filmom, pa izginem nameštajući ga (kad podesim start i kraj, opet beže u nekim segmentima, pa moram blokove po 20-30 linija da pomeram napred-nazad).Ono što sam slučajno primetio je da kad neke od tih (nepodešenih) titlova pustim u npr.BS-u, savršeno leže uz film.Zašto se u S.W. ti isti titlovi pokazuju "pogrešno" (kao da ne odgovaraju uz film)?Funkcija koju do sada nisam koristio je menjanje Frame Ratea, da nije to?
Ne mogu ni da zamislim objašnjenje zašto bi neki titlovi išli okej u normalnom plejbeku na BS-u, a da zaostaju u Subtitle Workshopu :huh: Menjanje frejmrejta zna biti dosta zajebano, par puta sam upropaštavao ceo proces kada sam radio s time, pa baš i ne bih preporučio. Mada... možda nisam skapirao nešto, ali ako u BS-u titlovi ne zaostaju, što bi ih menjao?
Pa zato što će možda bežati (nisam još isprobao, kad opet budem imao neki takav, probaću) ako napržim, pa pustim na standalone dvd-u, na kome sve i gledam.Najverovatnije je stvar u FR, samo nisam još ukapirao pravilo.Možda BS i ostali softverski plejeri automatski usklade FR subtitla sa FR filma...
Nešto sam napipao što može biti rreššenje, pa možda nekom posluži.Kad skinete titl (prvenstveno .sub, ali i .srt) i otvorite ga u subtitle workshopu i prebacite obavezno mode na "Time" i snimite kao .srt.(subrip format)f_SWm_eddcd6a.jpgTo bi u većini slučajeva trebalo da zaobiđe probleme kad se framerate filma i titla razlikuju, a vi nemate pojma koliki je koji,jer se sve prebacuje na (sate, minute i)sekunde. Edited by ion
Link to comment
  • 3 years later...
  • 4 weeks later...
VLC 2.0.0VLC 2.0.0 PortableChangelogMnogo novih stvari, mnogo poboljšanja... sada je još moćniji...

Ipak, i dalje MPC-HC i PotPlayer daju bolju sliku a Foobar i AIMP bolji zvuk...

AIMP sam koristio neko vreme i vaistinu mi se činio bolji zvuk nego Winamp, ali mi je bio nekako glomazan i spor, a i nešto sam bio ubeđen da je ukinuta podrška za njega. Furao sam još neke plejere, jer mi se nekako smučio winamp posle 15 godina i više, ali mu se nekako uvek vraćam zbog brzine i štedljivosti. Ovaj foobar nisam probao. Preporučuješ?
Link to comment
AIMP sam koristio neko vreme i vaistinu mi se činio bolji zvuk nego Winamp, ali mi je bio nekako glomazan i spor, a i nešto sam bio ubeđen da je ukinuta podrška za njega. Furao sam još neke plejere, jer mi se nekako smučio winamp posle 15 godina i više, ali mu se nekako uvek vraćam zbog brzine i štedljivosti. Ovaj foobar nisam probao. Preporučuješ?
Možeš da probaš, ali ne preporučujem Foobar2000 (inače odličan plejer) ako je Winamp tvoja priča. U tom slučaju treba naći nešto slično. Preporučujem AIMP jer je upravo to plejer kakav bi Winamp trebao da bude. Stari dobri Winamp v2 je bio sjajan audio plejer, Winamp v5 je katastrofa. Toliko je pretrpan svakakvim glupostima, glomazan je, sadrži adware, nije to više to. AIMP je trenutno u verziji 3 (izašla početkom godine, najnoviji update pre mesec dana), nije ukinuta podrška. Edited by Jolly Roger
Link to comment

FB2K nije baš user friendly, da bi se izvukao maksimum iz njega treba mnogo prakse. No, kada se sve podesi kako treba, postaje izuzetan plejer. Mnogo bezbolnija alternativa Winampu je AIMP.

Edited by Jolly Roger
Link to comment

Super je AIMP 3, nema šta. Probaću i foobar kad budem imao vremena za provaljivanje. Nemam često strpljenja za neke stvari koje uzimam zdravo za gotovo, zato sam odustao i odustao od Potplayera, jer nisam u roku od 4 minuta uspeo da provalim kako da se fajlovi automatski puštaju dvoklikom iz file managera, a ne da se dodaju u playlistu.Glavni problemi sa MPC-om, odnosno jedini su ti što ide u full screen sa alt+enter, a ne samo enter; a drugi je što nemam kursor za skip time. Ne kažem da nema, nego samo da ja nisam uspeo da nađem u minutima provedenim u potrazi. Na poslu inače stalno koristim MPC.

Link to comment

Ponosni korisnik aimpa godinama, samo da sam skinuo ono govno od winampa sa... Kompa.Nego, da li je iko uspeo da nađe plug in koji omogućava da google talk čita pesme koje idu na aimpu kao što čita bez problema one koje idu na winampu? Nisam doduše dugo tražio takvo nešto...

Link to comment
Super je AIMP 3, nema šta.
Odličan je, videćeš. Jedina zamerka je default skin koji je prava grozota. Na sreću, ima ih gomila za skinuti pa tako i nije problem. Ima čak i 2 klizača (slika) uz pomoć kojih se može podešavati željena boja i nijansa. :)a8d4e5d390.jpg
Glavni problemi sa MPC-om, odnosno jedini su ti što ide u full screen sa alt+enter, a ne samo enter; a drugi je što nemam kursor za skip time
View >> Options >> KeysTu lepo odredi da bude samo "Enter" i sve drugo što želis, i na mišu i na tastaturi.
JetAudio i WMP. Nisam našao bolju kombinaciju.
Bitno je da svako nađe ono što mu najviše odgovara.
Ponosni korisnik aimpa godinama, samo da sam skinuo ono govno od winampa sa... Kompa.
:thumbsup:
Nego, da li je iko uspeo da nađe plug in koji omogućava da google talk čita pesme koje idu na aimpu kao što čita bez problema one koje idu na winampu? Nisam doduše dugo tražio takvo nešto...
Ne znam, pogledaj, možda ćeš naći u plaginovima. Edited by Jolly Roger
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...