Jump to content
IGNORED

Plejeri


Idioteque

Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ion

    9

  • Lrd

    7

  • ZoNi

    7

  • Jolly Roger

    6

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Q:Ima li neki doktor za subtitle workshop ovde?Dešava mi se za neke subtitlove da mi se ne poklapaju s filmom, pa izginem nameštajući ga (kad podesim start i kraj, opet beže u nekim segmentima, pa moram blokove po 20-30 linija da pomeram napred-nazad).Ono što sam slučajno primetio je da kad neke od tih (nepodešenih) titlova pustim u npr.BS-u, savršeno leže uz film.
Znam o čemu pričaš. Imam istih problema.Do sada sam shvatio da na titlovima koje sinhronizuješ preko SW (ono što si rekao, obeležavanjem početka i kraja titla) u segmentima oni nisu sinhronizovani a u drugim delovima rade normalno. Neverovatno mi je da te titlove puštaju na net potpuni papani koji kad već oduzimaju sebi vreme prevodeći filmove, nisu ih u odgovarajućem programu i sinhronizovali (bolje da je i ceo film loše sinhronizovan s titlom, pa ga podesiš u SW, nego samo pojedini delovi).Jedino što mi preostaje u tom slučaju je sinhronizovanje tih delova filma preko BS playera.edit: sa engleskim titlovima proverenih ljudi do sada nisam imao problema; nisam ih čak ni obrađivao u SW- u. Edited by melankolic
Link to comment

Ako nekome treba poslednja verzija BS Player-a (Free), bez ikavog smeća (1.37.826):http://zoni.110mb.com/dl/Inače, moj predlog za video plejer je:a) - plejer: Media Player Classic - kodeci: ffdshow, Real Alternative, QT Alternative, AC3 Filterb) VLC player ili KMPlayer (oba imaju ugrađene kodeke)Sve navedeno može da se skine sa www.codecs.com

Edited by ZoNi
Link to comment

A kakvo je stanje s audio plejerima?Koja je razumna free alternativa winampu, a da ima brzu tražilicu tipa "media library" koja sa par ukucanih slova pretražuje celu bazu po filenameovima i id 1,2,3 tagovima?

Link to comment
A kakvo je stanje s audio plejerima?Koja je razumna free alternativa winampu, a da ima brzu tražilicu tipa "media library" koja sa par ukucanih slova pretražuje celu bazu po filenameovima i id 1,2,3 tagovima?
Ja ne koristim te dodatke (media library i slično), tako da je meni sasvim dovoljan foobar2000...Za one kojima treba library, preporučio bih npr. MediaMonkey http://www.mediamonkey.com/
Link to comment

Ti si onda dobar :)Imam nekih 40GB muzike na hardu, a nemam sačuvanu nijednu plejlistu, već kad sednem za sokoćalo, ukucam u media library ono što mi se u tom trenutku sluša (genre, izvođača, i sl.), pa samo prevučem u trenutnu "now playing" plejlistu.

Link to comment
Ti si onda dobar :)Imam nekih 40GB muzike na hardu, a nemam sačuvanu nijednu plejlistu, već kad sednem za sokoćalo, ukucam u media library ono što mi se u tom trenutku sluša (genre, izvođača, i sl.), pa samo prevučem u trenutnu "now playing" plejlistu.
Hehe, i ja radim slično, samo skroz drugačije ;) Ja pustim neki Net radio, koji "cepa" muziku koja mi se trenutno sluša i uživam :) Više i ne skidam muziku sa Neta!Evo, npr, danas ceo dan slušam salsu sa sky.fm radija - AAC @ 24kbps, a meni zvuči kao veoma kvalitetni mp3... Eh, Net radio je zakon :)
Link to comment

Ne znam koliki ti je bandwith, ali ja svoj "upotrebljavam" za neke druge stvari, tipa svlačenja serija i filmova.Bek tu topik:Pošto bih prešao na neki drugi audio plejer, koji još ima ovakvu komotnu mogućnost pretrage i dodavanja u playlistu, a da nije WA?

Link to comment
1. Ne znam koliki ti je bandwith, ali ja svoj "upotrebljavam" za neke druge stvari, tipa svlačenja serija i filmova.2. Pošto bih prešao na neki drugi audio plejer, koji još ima ovakvu komotnu mogućnost pretrage i dodavanja u playlistu, a da nije WA?
1. 512k... Ovih 20k za radio i ne primećujem, a USD mi non-stop nešto skida sa Rapidshare-a ;)2. Jesi li probao gore pomenutiMediaMonkey? AIMP? Teen Spirit? iTunes? Edited by ZoNi
Link to comment

Ne znam da li ce moje iskustvo biti nekom od koristi, uglavnom bibliotecki fajlovi za muzicku arhivu od cca 150GB u iTunes se ucitavaju (na dobrom kompjuteru) 1-2 minuta, a isto toliko treba i da se "iscitaju" kada se program zatvori. Od nedavno sam presao na MediaMonkey koji tu biblioteku otvara (i zatvara) prakticno trenutno. OK, mozda mu treba 10-15 sekundi da bude skroz spreman za rad.Default layout MediaMonkey-a meni nije najzgodniji (i zbog toga ga ranije nisam koristio), medjutim dosta lako ga je "preobliciti" da funkcionise sasvim slicno iTunes, tj. da se artisti/albumi mogu relativno brzo pronaci (i bez searcha).Jedina mana MediaMonkey-a je sto nema opciju da drzi kompilacije zajedno (kao iTunes). Tako su mi radio show programi chika Bob Dylana naselili listu artista sa par stotina totalno egzoticnih individua, od kojih svaki ima po pesmu-dve. Njih je iTunes drzao u Compilations, sto je ipak zgodnije... Ako neko zna caku da se ovom MediaMajmunu objasni kako to isto da uradi, blagodarim.

Link to comment
1. 512k... Ovih 20k za radio i ne primećujem, a USD mi non-stop nešto skida sa Rapidshare-a ;)2. Jesi li probao gore pomenutiMediaMonkey? AIMP? Teen Spirit? iTunes?
Od pomenutih sam probao samo Aimp i nisam zadovoljan pretragom pesama (dizajn, brzina i ostale opcije su OK)Nije mi pronalazio pesme čije detalje (naziv, godina, izvođač) imam samo u ID tagovima, a nisam reimenovao fajlove pa se i dalje zovu track 1, track 2.. itdKad u medialibrary u winampu kucam neku reč za pretragu, on mi izlista pesme koje zadovoljavaju bilo koji od uslova:-koje zadanu reč imaju u nazivu, -koje zadanu reč imaju u nekom od id tagova,-koje se nalaze u folderima sa tim nazivom (znači imaju tu reč u filepath-u).To je jedina stvar koja mi se dopada kod njega, 99% ostalih funkcija su mi suvišne (osim ripovanja cd, koju često koristim).Koji od drugih plejera imaju nešto slično?
Link to comment

Hmm mož' da bude interesantan.Jedino što još nije došao ni fo verzije 1, već je još 0.94, što vuče naneki RC ili beta, mada kažu da je stabilan u PC Worldu.Valjda taj advanced search vredi nešto..Čemu li će mu "games" u tih jadnih 1.8MB :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...