Jump to content
IGNORED

Foto tehnike


micke

Recommended Posts

zmitjkoe, ovo je bilo bas opsirno, hvala :)moje pitanje nije bilo primereno ovom pdf-u, ali sam mislila da je najveca verovatnoca da ce neko ovde znati zbog toga sto mi je receno da odradim to sto radim u ps-u. posle se ispostavilo da ps nije ono sto mi treba angry.gif no, ovo je prvi put da sam instalirala ps i deluje mi bas zanimljivo i svako toliko uhvatim sebe da se igram sa opcijama. ne znam koliko mogu da ocistim ovu konkretnu fotku posto se barbapapina boja i forma prelama i kroz staklo, a i s druge strane macke postoji nesto sto sam odsekla... originalna slika u stvari izgleda ovako: DSCN1383.jpgprihvatam sve savete, ne obecavam da cu ista umeti da uradim kako treba :)

Link to comment
  • Replies 830
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    108

  • jms_uk

    103

  • Zmitjkoe

    99

  • Caligula

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

CowBoy, na koju alatku sharp mislis? Ako mislis na sharpening to je klasican unsharpen mask filter. Clarity je, ukratko, povecanje lokalnog kontrasta u srednjim tonovima. Kako tacno radi ne znam, ali moguce je da je u osnovi neki oblik unsharpen mask filtera sa velikim radijusom.
Mislim na sharpening.Hvala za objasnjenje :), sada mi je jasnije. Clarity je mnogo prirodniji alat za "blago oshtrenje" nego sharpening, ali kao da rade po istom principu - pa me je interesovalo koja je razlika.
Link to comment
Postoji li nacin da opametim zabludelu Fuji XD karticu? Pocela je da brljavi kad sam je izvadio iz aparata da bih preneo fotke. Vratio sam je u aparat i sad je ne prepoznaje. Nije valjda da je sve nepovratno izgubljeno?
Odmasti kontakte. Ako nije do toga, ne znam kakva je sansa za recovery.
Link to comment

Nudi mi covek Canon 50D sa objektivom EF-S 18-200 za 900 eura. Sad - citao sam o 50D, da mu je senzor slabiji nego sto se ocekuje od 15mp senzora, da je los na visim ISO vrednostima itd. - ne znam sta da radim. Sa jedne strane, jeste jeftin, sa druge strane - polovna stvar (mada, malo koriscen).Neki savet, pomoc prijatenja, iskustvo? :)edit: ispravka: 900E bez objektiva:(

Edited by CowBoy
Link to comment
vani je novi 50D body manje od te cijene tako da ako znas nekoga tko ide vani bolje da ti donese novi sa garancijom. Jeftinije.
Ja nesto gledao cene - nanizu koju sam nasao je 1050E, u inostranstvu. Vise mi se isplati da dodam 150 E za novo telo.Hvala Minja:)
Link to comment
Sad cu da potegnem veze:) hvalaedit: :lol: , sta su trgovci: na dpreview kazu slaba ostrina po pixelu i veci shum na visim iso vrednostima od prethodnika 40D - a na ovom sajtu:"A newly designed 15.1 Megapixel CMOS sensor delivers ultra-detailed, low-noise images – ideal for large-scale reproduction or creative cropping." Edited by CowBoy
Link to comment

Mozda su i jedni i drugi u pravu, moguce je da su ukupna rezolucija povecana a sum smanjen, a ali da su ostrina i sum po pikselu pogorsani. Posebno sto za 15MPx na APS senzoru ti treba vrhunksa optika (ovde dolaze do izrazaja i varijacije u kvalitetu pojedinih primeraka istog tipa objektiva) da bi izvukao ostar piksel. Jako je tesko porediti karakteristike koje se ticu kvaliteta slike za aparate sa bitno razlicitim brojem piksela. Trnutno najobjektivniji (ljudi stvarno mere) testovi aparata su na http://www.dxomark.com/.

Link to comment
Mozda su i jedni i drugi u pravu, moguce je da su ukupna rezolucija povecana a sum smanjen, a ali da su ostrina i sum po pikselu pogorsani. Posebno sto za 15MPx na APS senzoru ti treba vrhunksa optika (ovde dolaze do izrazaja i varijacije u kvalitetu pojedinih primeraka istog tipa objektiva) da bi izvukao ostar piksel. Jako je tesko porediti karakteristike koje se ticu kvaliteta slike za aparate sa bitno razlicitim brojem piksela. Trnutno najobjektivniji (ljudi stvarno mere) testovi aparata su na http://www.dxomark.com/.
Hvala za link.Po ovome ispada da je 400 eura razlike izmedju 40D i 50D cena za dodatne megapiksele.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...