Jump to content
IGNORED

PREVODILACKI BISERI


Ulven

Recommended Posts

Podsetili ste me na sestru koja se kidala od smeha spremajući ispit iz engleske književnosti. Čitala je erotsku pesmu "Buva" od Džona Dona (17. vek):

 

Donne_John_TheFlea_Excerpt_featured_half

 

- Klaraaaa, da vidiš šta ja imam za ispit, hahah! Buva ujeda damu i napuni se krvlju, kapiraš aluziju, hehe:Jova:, mukica pesnik moli damu da buvi poštedi život i da je ne ubije :Jova:, jer u buvi je sjedinjena njihova krv, gotovo kao da su u braku, ali zlobnica ubije buvu. I pesnik joj odgovara da bi izgubila manje časti da je spavala sa njim nego što je ubila sirotu buvu.

Joj, dve budale, hahah, i ja treća što moram ovo da čitam, hahah.

Ovo je ona naša "mali mrav, mali mrav u njedrima nest'o!

  • Haha 2
Link to comment

:laugh:

 

mali off: čitam ovih dana knjigu A Body Made of Glass (o istoriji hipohondrije), u kojoj se autorka bavi izmedju ostalog raznim hipohondrima kroz istoriju. U jednom momentu se osvrće i na Džona Dona, o kome kaže sledeće: "Both his poetry and prose are stuffed with references to illness; sickness is his favourite metaphor for a whole host of different concepts and emotions. He writes constantly of the slow, gradual decline of the mortal body into the grave." I onda na sledećih nekoliko stranica daje primere iz njegovog opusa, ali na kraju zaključuje da on zapravo ipak nije bio hipohondar, jer:

Screenshot2024-09-16at17_51_39.thumb.png.d29a323b8d4958adc930110cbafff27f.png

 

...tako da, all things considered... Buva je super vesela pesmica :)

 

  • Hvala 1
Link to comment

Probao sam da slikam, noc mi je, ni iPhone niti kamerica ne mogu jasno da kazu. A nije ni za isledjivanje.

Hamlet: The Tragedy of Hamlet, Prince of Denmark
Preveo:  Velimir Zivojinovic

DSCN8585.thumb.JPG.061ff899d823ed53c36d145bb6d3473e.JPG

Link to comment
5 hours ago, le petit nicolas said:

možda poznaje istoriju engleskog jezika, sto se uci na anglistici, na filoloskom. neki i to plaćaju.

 

ps. mislim da je trt-mrt vinaverovo maslo.

 

poz


Nije  se to placalo, redovni studenti (upis 1978) nisu placali nista. Filoloski, anglistika.
Pogledao sam svih 6 knjiga (izdanje 1978) i ko su prevodioci, Vinaver se nigde ne pominje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...