Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

o jebote.ali, ali: Za posao pranja prozora potom je raspisan tender i angažovana firma koja je čitav posao uradila za kratko vreme i, kako kažu u Domu zdravlja, male pare.a cinim da je poslednji put prekreceno nikad. na tom tenderu ce tek da se uzme kinta.

Link to comment
sace gotivac da te pita jel tomicin poso da pere prozore
Neće. Ovo sa prozorima je isključivo Tomicina greška, jer je kao resorni misnistar do sada morao da obiđe svaku, pa i najzabačeniju seosku ambulantu, a kamoli dom zdravlja u Zaječaru.A kad dolazi ministar, zna se - peru se podovi i prozori.
Link to comment

ok, jebiga, po meni ovo jeste odlika naseg zdravstva, jos kad bi u nju ukljucili toalete, bila bi potpuna prestava.mnogo nemara i aljkavosti sa jezivim posledicama, ne pricam sada o stvarima koje zavise od finansija.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:300993-Hitna-odbila-da-pomogne
Hitna odbila da pomogne? V. B. M. | 21. septembar 2010. 21:12 | Maloletni M. M. (15) iz Makiša posle epileptičnog napada u bolnicu prevezen taksijem. Lekar procenio da stanje nije alarmantno DEČAK M. M. (15) koji je u Makišu doživeo epileptični napad prebačen je u bolnicu taksijem, jer ekipa Hitne pomoći nije "umela da pronađe mesto odakle je upućen poziv"?! Prema rečima Branka Mihajlovića, oca tinejdžera, dežurna lekarka ove medicinske ustanove je u nedelju, 19. septembra telefonom "procenila" da situacija nije alarmantna, a kada je čula adresu gde se nalazi pacijent, rekla da "oni tamo ne mogu da dođu". Kada je M. M. primljen na Institut za majku i dete, zbrinut je kao urgentni slučaj. Zahvaljujući lekarima ove ustanove njegovo stanje se u utorak popravilo i on se oseća dobro. Drama je počela u nedelju, oko 21 čas, kada je M. M. u svom domu u ulici Bore Stanković 2 u Makišu dobio gušenje, a ubrzo zatim i epileptični napad. - Supruga i ja smo pokušali da mu pomognemo, ali kako mu je bilo sve gore u 21.27 sam pozvao Hitnu pomoć - kaže za "Novosti" Branko Mihajlović. - Doktorka koja se javila drsko mi je odgovorila da to nije ništa i dodala da živimo daleko, pa nas njihova ekipa ne može naći. Zatim mi je spustila slušalicu. Očajni otac, pozvao je taksi koji je za 3.000 dinara prevezao bolesnog dečaka u bolnicu, gde se i dalje nalazi. NE SPUŠTAMO SLUŠALICU - NIJE tačno da nismo hteli da pomognemo. Dežurna doktorka je na osnovu razgovora sa roditeljem procenila da stanje dečaka nije toliko dramatično - kaže za "Novosti" Dr Nada Macura, portparol Hitne pomoći. - To pokazuje i činjenica da se pacijent sada dobro oseća, što smo mi i proverili u Institutu za majku i dete. Nikada pacijentima ne spuštamo slušalicu, ali moramo da procenimo da li je poziv hitan, jer imamo jako veliki broj intervencija na terenu. Zaposlenima u Hitnoj pomoći je žao zbog nesporazuma i spremni smo da porodici Mihajlović nadokandimo troškove prevoza.
Ni ovi nisu nikad krivi.
Link to comment
  • 1 month later...
А мамограф, који може да открије један рак, може и да произведе пет канцера. Када се примењује нека медицинска метода мора се водити рачу­на колико је она добра по здравље. Ако више штете него доброг може да учини, онда се та метода одбаци. Тако да превен­цију рака дојке мамографом можете окачити мачку о реп – каже начелник Центра за радиолошку заштиту са Института за медицину рада Србије „Др Драгомир Карајовић“, примаријус др Радомир Ковачевић.
Iz dnevnog lista Pravda, pre par dana.
Link to comment
  • 2 months later...

U prethodnih mesec dana sam komunicirao sa dvocifrenim brojem tumača srpskog znakovnog jezika. Ne znam da li znate, ali od pre godinu dana gluve osobe mogu besplatno da koriste njihove usluge. Na primer kada idu u posetu lekaru. To nije bilo tako ranije, nego su morali da vode članove porodice da im prevode, ili da plaćaju usluge prevođenja. E sad. Kako su gluve osobe počele masovnije da idu kod lekara, tako je isplivala na površinu nekompetencija nekih medicinskih radnika. Od većeg broja tih tumača sam čuo da su najmanje jednom imali situaciju da prevode lekarske preglede za vađenje vozačke dozvole, a da su doktori odbili da gluvu osobu označe sposobnom za vožnju, eksplicitno navodeći gluvoću kao razlog.Pre nekoliko dana dogodilo se da je doktorka sa medicine rada rekla gluvom korisniku da može da mu da potvrdu da je sposoban da vozi samo uz upotrebu slušnog aparata tokom vožnje. Nije pomoglo to što se gluva osoba pobunila i rekla da njoj slušni aparat ne pomaže jer je gluva.U ovoj državi postoje medicinski radnici koji misle da slušni aparat leči gluvoću. Što je tačno, taman koliko dioptrija pomaže slepoj osobi da progleda. Kako li su takvi završili fakultet, meni nije baš najjasnije.

Edited by pacey defender
Link to comment

Ne znam kako je to kod nas zakonski rešeno, po zapadu je skoro svuda dozvoljeno. Ameri su radili i neke statistike po kojima gluvi ljudi spadaju u grupu vozača sa najmanje izazvanih saobraćajnih nezgoda.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...