Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

aha! a zashto u smeru kontra kazaljke, krpelj se navija udesno? :unsure: ^_^

 

+1

 

preteče me wall.

levogiri i desnogiri krpelji

 

svašta sam dosad čuo ali prvi put čujem ovo Haralampijevo sa bodenjem iglom

 

(da se ja pitam, ja bih ujedenog meto na bok i zvao hitnu)  :)

Link to comment

+1

 

preteče me wall.

levogiri i desnogiri krpelji

 

svašta sam dosad čuo ali prvi put čujem ovo Haralampijevo sa bodenjem iglom

 

(da se ja pitam, ja bih ujedenog meto na bok i zvao hitnu)   :)

ujeo krpelja i meto ga na bok :D

Link to comment

Svaka samopomoc je veća greška nego obraćanje stručnim licima, koliko god "stručna" bila

Jednom sam se u životu zbog krpelja obratio strucnim licima, vadila mi ga je medicinska sestra (dezurni lekar je bio specijalizant koji nije znao šta da radi) koja me je pitala da li ga je dobro uhvatila jer nije ponela naocare.

Link to comment

Svaka samopomoc je veća greška nego obraćanje stručnim licima, koliko god "stručna" bila

Ja vam ozbiljno pricam a vi se zajebavate  :cry: nije samopomoc ako ti to radi neko drugi, btw objasnio sam strucno a i napomenuo "ako znas kako se to radi" Ako ne ides kod lokalnog vraca sa diplomom  :fantom:

Link to comment

Posle ovih prica o krpeljima, mislim da bih otisla najpre kod veterinara :D Tim ljudima je obicno stalo do zivotinja, verovatno bi marili i za njihove hranitelje  ^_^

 

Ali to da ne treba tek tako da se cupa, niti da se prvo poliva alkoholom - ja se toga secam jos iz osnovne skole.

 

 

http://www.bastabalkana.com/2012/06/ujed-krpelja-kako-izvaditi-krpelja-kod-pasa-i-coveka-iz-tela-i-lajmska-bolest-koju-prenosi/

Tu takodje govori da krpelj treba da se okrece u prirodnom smeru

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

nije samopomoc ako ti to radi neko drugi, btw objasnio sam strucno a i napomenuo "ako znas kako se to radi"

 

Nije samopomoc, ali nije ni strucna pomoc...a nije preporucljivo ne samo zbog "strucnosti", postoje i epidemioloska pracenja (neko dobija platu i statistiku da radi), kao i preporuke o kontroli koje bi trebalo da se daju/rade

Link to comment

Da li je tačno da se ispitivanje krpelja na VMA plaća 800 RSD a eventualno lečenje još 8.000 RSD?

 

TT

 

znam pouzdano da ako im doneses krpelja otkrivaju da li je zarazen Boreliom, a da li i sta naplacuju, i da li rade neke vrste lecenja, nemam pojma. Ako ti stalo do odgovora, mogu se raspitam.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...