Jump to content
IGNORED

Slike


melankolic

Recommended Posts

otišlo jaje za ogromne pare. 

 

a i ne bih voleo da ga skidaš sa zida svako malo kad te veganstvo udari. ovo ti je ko ikona. 

 

nego za tebe ću neko povrće da naslikam. daj samo boje pločica i zidova. 

Link to comment
  • 4 months later...

Ostala mi slika od pokojnog oca. Zove se Dubrovnik,  dimenzije oko 1,5m sa 1,5m, ulje na platnu, modernisticka, potpis delimicno necitak, iz 1978. Znam da je bila jako skupa kada je kupljena 80tih godina (otac radio u inostranstvu pa je mogao da kupuje a ja zivim u Srbiji pa moram da prodajem). Mogla bi da kosta 10tak hiljada eura.  Kojim kanalima da idem a da budu korektni? Vidim da neki oglasavaju otkup slika po sanducicima za postu ali ne znam ko su.

Link to comment

Ako ne znaš ko je autor, slika vredi sto evra po metru.

Ako želiš da saznaš koliko slika vredi odneseš je kod procenitelja tipa Nikola Kusovac, ako provali ko je autor super, dobiješ sertifikat o autentičnosti i okvirnu cenu slike.

Link to comment
1 hour ago, Giga Moravac said:

Ostala mi slika od pokojnog oca. Zove se Dubrovnik,  dimenzije oko 1,5m sa 1,5m, ulje na platnu, modernisticka, potpis delimicno necitak, iz 1978. Znam da je bila jako skupa kada je kupljena 80tih godina (otac radio u inostranstvu pa je mogao da kupuje a ja zivim u Srbiji pa moram da prodajem). Mogla bi da kosta 10tak hiljada eura.  Kojim kanalima da idem a da budu korektni? Vidim da neki oglasavaju otkup slika po sanducicima za postu ali ne znam ko su.

ne bih da te obeshrabrim, verujem da može toliko da vredi ako je međunarodno priznat autor. ovde kod nas teško, osim ako nije milić od mačve ili olja ivanjicki.

moja drugarica je nasledila stan od neke babe pa su bile slike po zidovima, uglavnom iz tog posleratnog perioda. u jednom trenutku su rešili da ih prodaju... procene su bile takve da su ih na kraju ispoklanjali. ja sam upoznala galeristu koji drži antikvarnicu na uglu zmaja od noćaja i cara uroša, pa sam mu uzela vizitku zbog te drugarice, rekao je da može da pogleda, ali oni su se već bili smorili. ako hoćeš mogu da ti pošaljem njegov broj i mejl na pm... mislim da su ti što ubacuju po sandučićima lešinari.

mislim i da je čekmeže preterao, ne može da se uzme ni 100 evra za metar.

 

pisala sam ja na forumu pre par godina, kad sam našla ulje na platnu u nekom buđavom ramu, pored kontejnera. moja majka je nekad trgovala slikama, provalila odmah da je ulje i da je talenat, istuširala sliku u kadi, zablistao pejzaž, zablistao i potpis. ja našla na netu, akademska slikarka, 70. godina, slike joj se čuvaju u podgoričkom muzeju... današnji kupci stanova u centru nisu ljubitelji umetnosti.

 

ako ne uspeš da je prodaš, bar ćeš ostati bogat :)

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Mogu li da dobijem mejl ili telefon tog galeriste? Već godinama držim neke slike u kući jer ne znam kome da se obratim da mi kaže nešto o njima... vrede li šta, da li da probam da ih prodam ili da ih prosto doniram...  

Link to comment
24 minutes ago, vindabona said:

Mogu li da dobijem mejl ili telefon tog galeriste? Već godinama držim neke slike u kući jer ne znam kome da se obratim da mi kaže nešto o njima... vrede li šta, da li da probam da ih prodam ili da ih prosto doniram...  

poslala sam ti pm.

Link to comment
  • 5 months later...
On 29.5.2020. at 22:36, slepa živana said:

ne bih da te obeshrabrim, verujem da može toliko da vredi ako je međunarodno priznat autor. ovde kod nas teško, osim ako nije milić od mačve ili olja ivanjicki.

moja drugarica je nasledila stan od neke babe pa su bile slike po zidovima, uglavnom iz tog posleratnog perioda. u jednom trenutku su rešili da ih prodaju... procene su bile takve da su ih na kraju ispoklanjali. ja sam upoznala galeristu koji drži antikvarnicu na uglu zmaja od noćaja i cara uroša, pa sam mu uzela vizitku zbog te drugarice, rekao je da može da pogleda, ali oni su se već bili smorili. ako hoćeš mogu da ti pošaljem njegov broj i mejl na pm... mislim da su ti što ubacuju po sandučićima lešinari.

mislim i da je čekmeže preterao, ne može da se uzme ni 100 evra za metar.

 

pisala sam ja na forumu pre par godina, kad sam našla ulje na platnu u nekom buđavom ramu, pored kontejnera. moja majka je nekad trgovala slikama, provalila odmah da je ulje i da je talenat, istuširala sliku u kadi, zablistao pejzaž, zablistao i potpis. ja našla na netu, akademska slikarka, 70. godina, slike joj se čuvaju u podgoričkom muzeju... današnji kupci stanova u centru nisu ljubitelji umetnosti.

 

ako ne uspeš da je prodaš, bar ćeš ostati bogat :)

 

 

Ti preprodavci modernista kod nas, to je kao ova trgovina tartufima. Razni likovi najrazličitijih obrazovnih profila koji se sjate kad umre neka baka koja je skupljala, menjaju komade ko sličice a cene su buđa i inače, još kad oni spuste... Hevi. Ja mogu da kupim sliku, toliko je jeftino. Mogu crtež, ajde.

 

I savremena umetnost, recimo, blejim u toj privatnoj galeriji često, cene kolekcionarima su sranje. Više se isplati da prodaješ građanima amaterima. Više plate, više cene, manje zakeraju, kupe opet. A naši trgovci im se uopšte ne obraćaju, to je tuga. Nije da ljudi neće da kupe nego nemaju gde ako nisu upućeni.

 

Upravo prolazim proces nuđenja po fejsu neke struje radova za koje su galeristi rekli da se nikad neće prodati i brate prodaju se. Tu ima raznih koristi - pare ajde, ali i kupuju ljudi za koje baš voliš što će imati tvoj rad, praviš tržište za dalje, neki ljudi koji kupe prvi put će posle kupiti rad nekog drugog... Kolko štete zbog potcenjivanja naroda, umetnici su sami sjebali scenu najviše. Kustosi i galeristi, a umetnici se nisu bunili. Letos kad sam imao izložbu galerija je procenila niže nego ja, nisam im dao da spuste cene i prodali smo skoro sve. Sve ozbiljnije i par manjih. 

 

Na kraju ću možda da povučem veće radove iz galerije jer ih niko ne promoviše i prodaću ih sam ko i sve do sada. A mogu da se prodaju i prodaju se, po ok cenama. Sve kao oću da zaradi još neko da se uspostavi posao, al niko ne može da mi završi prodaju čak ni kad čekam. Ne isplati se nažalost, izgleda bolje sam. 

 

 

 

 

Link to comment

Znam koja je slika, da li ima neki domaci autor koji slika slike koje odgovaraju opisu od gore npr kao ta koji sam stavio. Cisto me interesuju domaci autori jer sam poprilican tutuban za scenu a i gde se gledaju/kupuju slike.

Link to comment

To od godine, kad bude studentska izlozba :fantom:

 

Inace ima prodajnih galerija po gradu, bila je i jedna u podrumu ULUSove galerije u Knezu, ne znam da li je to jos uvek zivo. Kosancicev Venac isto.

 

Najjeftinije je direkt kod umetnika u atelje, onda nema galerijskog procenta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...