Jump to content
IGNORED

Klasična muzika


Amelija

Recommended Posts

3 minutes ago, nezvanova said:

drugi stav uvek pustam kada hocu da se setim osecaja zaljubljenosti, ljubavi, moje mame, buce, sase, xxx, zzzz, yyyy (svih onih koje sam volela, volela silno)...:wub:

 

xx

Link to comment
  • 2 weeks later...

malo zimske muzike...

Ona ne zna, da u ovaj čas će doći fatalna smrt; tako ljudi žive u mraku i kad zatvore oči veruju da su zla izbegli opasnost svaku.
Monteverdi - Krunisanje Popeje

 

 

 

Link to comment

evo malo i nas... moji zrenjanininci (istini za volju, vise ima novosadskih muzicara, ali ajd') +  cimbalista djani lincan 

Giani Lincan & Chamber orchestra - The Gypsy Suite no. 1

 

 

Link to comment

Philip Roth u "Tragovima na duši" (Human Stain)

"Uto se po­ja­vio Bron­f­man. Bron­to­sa­ur Bron­f­man! Gos­po­din For­ti­ssi­mo! Bron­f­man se po­ja­vio i od­svi­rao Pro­ko­fje­va tak­vim tem­pom i umješ­noš­ću da se moja mor­bid­nost po­vuk­la sa sce­ne. U gor­njem di­je­lu ti­je­la bio je upad­lji­vo kru­pan, po­put ele­men­tar­ne ne­po­go­de za­ma­ski­ra­ne u pu­lo­ver, kao da je u pa­vi­ljon ušao rav­no iz cir­ku­sa gdje nas­tu­pa kao naj­ja­či čo­vjek na svi­je­tu i kla­vi­ru pris­tu­pio kao smi­ješ­nom iz­a­zo­vu svo­joj ras­po­ja­sa­noj di­vov­skoj sna­zi. Ye­fim Bron­f­man dje­lo­vao je više po­put ne­ko­ga tko bi tre­bao se­li­ti, a ne svi­ra­ti gla­so­vir. Ni­ka­da još ni­sam vi­dio ne­ko­ga da gla­so­vi­ru pris­tu­pa po­put ovog ro­bus­nog, ba­čvas­tog, neo­bri­ja­nog ru­skog Ži­do­va. Kada je za­vr­šio, po­mis­lio sam da će ga mo­ra­ti ba­ci­ti u sme­će. On ga je smla­vio. Nije tom gla­so­vi­ru do­pus­tio da išta skri­je. Što god je unu­tra, mo­rat će iz­i­ći, a iz­i­ći će sla­vo­do­bit­no, s ru­ka­ma u zra­ku. A kada iz­i­đe, kada sve bude ra­zot­kri­ve­no, i naj­zad­nji tr­zaj, on će us­ta­ti i oti­ći, te os­ta­vi­ti iza sebe is­kup­lje­nje. Ener­gič­no mah­nuv­ši, odjed­nom je iš­če­zao, a iako je sa so­bom od­nio svu svo­ju va­tru sna­gom Pro­me­te­ja, vlas­ti­ti nam se ži­vot uči­nio ne­uga­si­vim. Nit­ko neće umri­je­ti, nit­ko – dok god se Bron­f­man pita za to!"

 

(preuzeto sa fejsa - u svakom slucaju odlican i rot  kao i ova neobicna bronfmanova kadenca koja zvuci poput tornada )

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...