Jump to content
IGNORED

Klasična muzika


Amelija

Recommended Posts

@maheem Ma nije problem, ti samo javi, ima vremena do četvrtka. Biće u distribuciji sigurno, uvek Hrčak stavlja svoja izdanja u prodavncie. Nego ovde je problem što mislim da će u Srbiju doći 50 komada najviše i da je već u pre-orderu od ostatka tiraža (500 je urađeno ukupno) otišlo 200 komada. A nisam siguran da će više da tih 50 i da se uvozi kod nas.
@Ras :)


- evo za sektaše spiska opreme na kojoj je urađen album i ostale trivije:
http://www.schopper.ch/index.php?page=satie-parlic

Edited by alamo
Link to comment
49 minutes ago, Ras said:

@nezvanovapreskupo!

 

@maheemmožda alamo?

 

@alamoza ozbiljno, koja je to promotivna cena, kod hrčka na sajtu nema informacija

xaxaxa... ja sam mislila da si ti novinar sa treceg programa radio beograda  :D

za svakog od vas imam neku predrasudu, tebi zapalo da budes neki kuturnovinar (pa imas propusnice za sva kulturna desavanja)

Link to comment
1 minute ago, nezvanova said:

xaxaxa... ja sam mislila da si ti novinar sa treceg programa radio beograda  :D

za svakog od vas imam neku predrasudu, tebi zapalo da budes neki kuturnovinar (pa imas propusnice za sva kulturna desavanja)

tamo su samo novinarke :whistle:

 

a meni je zapravo zapalo da sve to plaćam :(

Link to comment
  • 2 weeks later...

kreten sam, skroz zaboravila na koncerte marte argeric koji ce biti narednih dana i u budimpesti i u ljubljani... nema karata, sve potegla, al zakasnila.

svirace im betovenov I kl. koncert, ali ce februara u berlinu i becu svirati ravela odnosno prokofjeva i 3. kl. koncert.

mislim, znam da cu zakasniti i na to, al sta mi fali da malo mastam...

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

najseksi klip klasicara :tongue:

pratila sam i tada njihova sviranja, tih kasnih osamdesetih po kolarcu, KCB i ostalim salama. tada su (po pricama, a u ovom klipu lici da je zaista bilo tako) bili par, pa je mnogo slatko, nezno i seksi kada se gleda i slusa uzevsi i ovo u obzir :wub:

 

 

Edited by nezvanova
Link to comment

jesam nesto propustila? mislim, ja pomenuh Treci program, ono,  Koviljka i ona druga, klasika, eseji, prenosi koncerata ozbiljne muzike, metropliten opera... ne znam kako se samardzic uklapa u ovo, jedinu vezu mogu da naslutim jer nekada ima brdara i lompara u polemikama, sve ostalo mi lici da me zezas i da hoces da kazes da sam neka komifo persona. istina, sad slabije pratim radio, ucim tekstove pesama na youtubu, za novogodisnje karaoke :D

Link to comment

Ne znam ko im je sada muzicki urednik, digao sam ruke od njih, a i inace cu ti za muziku koju pustaju da progledam kroz prste :D 

 

A sto se ostalog tice, mladjahni Samardzic i jos poprilicno njemu slicnih likova su odgajani u Trecem, ne diraj me u zivac :mad:

Link to comment

pa ne znam gde drugo kod nas da slusam muziku savremenih kompozitora, nasih... meni su i risticka i leposavic  odlicni, mada ja cesto ne znam kad je II a kada III program xaxaxaxa... a nisam znala za samardzica, propustila sam tu fazu treceg programa :)

Link to comment

Paul Barnes (piano/voice) +Brooklyn Rider - Philip Glass: Annunciation (Orange Mountain, 2019)

 

spacer.png

 

Quote

On this new recording from Orange Mountain Music, pianist Paul Barnes and renowned string quartet Brooklyn Rider collaborate on a new album of music by Philip Glass including two world premiere recordings of major works.The album begins with Philip Glass's 2018 Piano Quintet 'Annunciation' based on the 'Hymn of the Annunciation' from the Greek Orthodox tradition. The other major work receiving a premiere recording is Glass's 2018 String Quartet No. 8. The album is rounded out with shorter pieces 'Pendulum (2010) for violin and piano and Glass's 2017 'Quartet Satz', an homage to Schubert's Quartettsatz. The album closes with an a cappella version of the Greek Annunciation theme sung by Paul Barnes.

 

Paul Barnes:

 

Quote

 

Our story begins on January 3, 2017 when I chanted the Greek Orthodox communion hymn for the Annunciation for Glass at his home in the East Village. Next I gave Philip an icon of the Annunciation for inspiration in March of 2017. Soon, pages of the beautiful quintet emerged and I met with Philip one final time in February of 2018 the morning he finished the quintet! Philip traveled to Lincoln Nebraska for the world premiere performance at the Lied Center for Performing Arts on April 17, 2018. I had the privilege of performing with the Chiara String Quartet and it was a spectacular night in Lincoln! Fabulous crowd, exciting performances, and Fred Child of Performance Today was even present to do an interview and stay for the performance. Next stop was the east coast premiere in Hartford Connecticut at the beautiful Asylum Hill Congregational Church on April 22. New York premiere on May 12 was at the Met Museum followed by a reception at the Orsay with Dick Cavett! Thank you to all who have supported this project! We have wonderful plans for the future including the world premiere recording with Brooklyn Rider, and the Piano Sonata No.2 "Ainite!"

 

rekcarTuR + ecnetsyxe

Edited by Ras
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...