Jump to content
IGNORED

Klasična muzika


Amelija

Recommended Posts

Lars Fogt razvalio na otvaranju Nomusa. Pomalo i u bukvalnom smislu, ali meni nije smetalo. Covek je bio i pijanista i dirigent na sceni i veoma se dobro snalazio u obe uloge. Uprkos tehnickim nesavrsenostima prijao mi je njegov originalan pristup delima. Prvi deo

koncerta mi vise legao, narocito Mocartov d-mol koncert  :heart: , a Brams mi je bio pomalo naporan. To zbog same kompozicije. Uzela kartu samo jos za Prokletu avliju, mooozda jos nesto pogledam ako bude novaca. 

Link to comment

uzivaj batticoure! a ja cu zbog nenadanih nemilih porodicnih dogadjanja propustiti nomus :-( a bas sam imala pik na sutrasnje muzikase, bartoka ce svirati. to su muzicari sto su sa martom sebescan svirali nekoc...jedino cu mozda paia odslusati, obecala sam sestrinom klincu, tesko cu tog malog djavolka eskivirati...

 

nego, slusam sad na trecem programu zorza katuara, interesantan...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Link to comment
  • 2 weeks later...

Цео дан вртим ово, каква царска симфонија. Како је могуће да нисам раније чуо.

Link to comment

Prošle godine je Classic FM anketirao svoje slušaoce i napravljen je Top20 najomiljenijih kompozicija ikada. Na moje iznenađenje, na vrhu je Vaughn Williams, engleski neoromantičar i kompozitor nesumnjvo izuzetno zavodljivih komada inspirisanih lirskim elementima u engleskoj narodnoj tradiciji. 

 

Iako volim da ga slušam, meni je on uvek delovao kao podsetnik na dekadenciju engleskog ukusa u muzici naročito ako se uporedi sa onima koji su unutar svojih kultura osvojili sličan tretman. Meni je zato prva asocijacija na Vona Vilijamsa Rihard Vagner, koji je 70 godina ranije pravio nešto što na momente i dalje zvuči kao 22. vek i u odnosu na koga je Vilijams zakasnio barem stolece i po. A rodjen je 10 godina pre Vagnerove smrti i delovao najvecim delom u 20. veku (umro je negde ranih 60-tih, da ne gledam sada)

 

OK, Lark Ascending. Lepo je a i ova wubica Nicola što struže violinu:

 

https://www.youtube.com/watch?v=OLhpkvQLDt0

 

 

 

The Classic FM Hall of Fame 2014 top 20 

1. Vaughan Williams - The Lark Ascending 

2. Rachmaninov - Piano Concerto No 2 

3. Vaughan Williams - Fantasia On A Theme by Thomas Tallis 

4. Beethoven - Piano Concerto No 5 (''Emperor'') 

5. Mozart - Clarinet Concerto 

6. Elgar - Enigma Variations (includes Nimrod) 

7. Uematsu - Final Fantasy Series (soundtrack) 

8. Beethoven - Symphony No 6 (''Pastoral'') 

9. Allegri - Miserere 

10. Beethoven - Symphony No 9 (''Choral'') 

11. Elgar - Cello Concerto 

12. Jenkins - The Armed Man: A Mass For Peace 

13. Bruch - Violin Concerto No 1 

14. Holst - The Planets 

15. Barber - Adagio For Strings 

16. Tchaikovsky - 1812 Overture 

17. Soule - The Elder Scrolls Series (Soundtrack) 

18. Pachelbel - Canon 

19. Beethoven - Symphony No 7 

20. Dvorak - Symphony No 9 (''From the New World'')

 

Тек сад видим ово. Добар је Вилијамсара, волим ја његове хобитске пасторале.

 

Моја омиљена:

 

Link to comment

veceras u dragstoru ludilo u najavi, ludi ukrajinac lubomir melnyk.... ako ne useru nesto tehnicki, moze biti jedan od dogadjaja sezona

 

sledeci utorak na kolarcu branka parlic, isto za ne propustiti

Link to comment
  • 4 weeks later...

nisam znala gde da turim ovog cara, nije bas sasvim klasican. al' danas, sem pijanista koji su samo izvodjaci, tesko da ima pravih klasicnih klasicara. dakle, drugar se zove nils fram, upravo ide na trecem programu i mnogo mi se dopao ...

Link to comment

uh, dobro je. minimalno ali nezno.

 

meni stizu uskoro dve ploce maxa richtera - njegova "obrada" vivaldija i jedan divni stari album koji se zove the blue notebooks koji je bas onako dobrano iskoriscen u raznim soundtrackovima. malo lici na ovo tvoje gore.

 

vivaldi a la richter:

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...