Jump to content
IGNORED

SNOOKER


Zizou

Recommended Posts

Danas su baš pričali o tome na ES, neko im je postavio to pitanje koje su oni prosledili organizaciji turnira, a ovo bili u rebusu jer se tako nešto do sada nije dešavalo. Pretpostavljaju da se deli na onoliko delova koliko je puta bilo 147, tj. u tom slučaju bi Roni uzeo 2/3.

Link to comment

Roni ubija Hendrija, 10 frejmova za redom je uzeo. Juče u prvom delu je krenuo loše, pravio dosta grešaka, gubio 4:1, ali uspeo da se vrati na 4:4. Trenutno 11:4.

Link to comment

Brate. Sa 1-4 na 12-4. Hejl do besvesti. Kao 2004-te kada je poveo 7-0, i na kraju bilo, valjda, 17-4. Hendri nije mogao da se sabere kako ga je Roni maltretirao.Sinoć sam gledao drugo polufinale, Karter V Perry. Ne verujem da treba pominjati, ali pobednik Roni V Hendri bi zaista trebao da podigne pehar.

Link to comment
Brate. Sa 1-4 na 12-4. Hejl do besvesti. Kao 2004-te kada je poveo 7-0, i na kraju bilo, valjda, 17-4. Hendri nije mogao da se sabere kako ga je Roni maltretirao.Sinoć sam gledao drugo polufinale, Karter V Perry. Ne verujem da treba pominjati, ali pobednik Roni V Hendri bi zaista trebao da podigne pehar.
Karter i Peri su pobedili dvojicu odličnih igrača (Marfija i Megvajera) koji poslednjih godina imaju dosta bolje rezultate od Hendrija, ali stvarno ne verujem da bi neko od njih mogao da se suprotstavi Roniju kada ovako igra.Večeras u osam treći sešn. Edited by Zinedine Zidane
Link to comment
Karter i Peri su pobedili dvojicu odličnih igrača (Marfija i Megvajera) koji poslednjih godina imaju dosta bolje rezultate od Hendrija
Stoji. Ali mogu slobodno da kažem™ da su sinoć igrali prilično rastrzano, a čak ni da oba ta 1/4-finala nisu bila nešto posebno, više otkidanje frejm-po-frejm i to uglavnom zbog četvrte ili pete greške protivnika. Sinoć je kvalitet igre bio dosta nizak, imam jak utisak da i Karter i Peri imaju stravičnu tremu od Crucible hale samo sa jednim stolom. Da ne dramim i ja previše, ali stare legende sporta koji sada komentarišu za BBC, Dennis Taylor, Willie Thorn, Steve Davis i John Parrot non-stop ponavljaju kako je ovo sasvim drugačija igra nego kad su u hali dva stola i kada sediš pored svog protivnika. Kada ostane jedan sto, svesnost polufinala dođe do igrača, a obojica ovih su sinoć pokazivali priličnu nervozu. Ne mogu ni da zamislim kako će pobedniku biti u finalu, verovatno će ruke da se tresu.Roni ima dva problema ove sezone - jasno je da igra loše, tj osrednje, protiv "malih" protivnika, i u prvih 8 frejmova svakog meča, kada deluje nefokusirano i nekoncentrisano, a da posle kako meč odmiče, ubrza. Mislim da će ovo nestati ako bude shvatio da je u finalu, tada ipak vidi veliki pehar pored stola. Drugi problem je stravično loš % long shots, valjda samo oko 57%. Međutim, i sa time tuče Hendrija 12-14.
Link to comment

Vrlo je verovatno da će im biti frka u finalu ko god da prođe, pogotovo ako to bude bio Karter pošto za njega kažu da je choker. Ali opet mislim da bi bilo bolje da on prođe u finale. Peri je uzimao više scrappy frejmova i tesno prošao u polufinale, dok je Karter dobio Marfija 13:4 i Ebdona 13:9, prvi put napravio 147 i ovo mu je neki uzlazni momenat u karijeri. Iako nikad nije dobio Ronija u 8 odigranih mečeva, možda bi mogao da učini to finale nešto zanimljivijim, a i da motiviše Ronija za novih 147. Kako god, mislim da Roni ovo ne bi smeo da ispusti.

Link to comment
Roni ima dva problema ove sezone - jasno je da igra loše, tj osrednje, protiv "malih" protivnika, i u prvih 8 frejmova svakog meča, kada deluje nefokusirano i nekoncentrisano, a da posle kako meč odmiče, ubrza. Mislim da će ovo nestati ako bude shvatio da je u finalu, tada ipak vidi veliki pehar pored stola. Drugi problem je stravično loš % long shots, valjda samo oko 57%. Međutim, i sa time tuče Hendrija 12-14.
pa Hendryja tuce sa 12-4 samo zato sto je ovaj napravio nekoliko katastrofalnih grsaka... nisam gledao drugi deo, ali u prvom Hendry je prvo propustio priliku za 4-0 pa za 5-1 pa za 5-2(iako je i na 1-0 i na 2-0 uzeo frame jer je Ronnie ujebo). da je Hendry iskoristio svoje sanse u prvom delu(a nije da nema kvalitet za tako nesto. jer kada izgubis frame jes si sam sebi namestio snooker, onda to nikako nije do kvaliteta) i otisao sa makar 6-2(ako ne i celih 7-1) verujem da bi se drugacija pesma pevala... i to se vidi poslednje 2-3 sezone kada Ronnie ne krene kako treba ako ga protivnik stegne on kasnije ne moze da stigne(Niel Robertson ga je na istu foru opustenosti dobio 2-3 puta za redom)
Link to comment
pa Hendryja tuce sa 12-4 samo zato sto je ovaj napravio nekoliko katastrofalnih grsaka...
Nije baš samo zato. Napravio je Hendry nekoliko grešaka i juče u prva tri frejma, pa Roni nije mogao to da kazni tako što će na prvu grešku uzeti frejm. Danas je to izgledalo drugačije. A u poslednjih 5 je bila čista poezija, brejkovi od 87, 133, 135, 85, 70.
Link to comment

Momci, veliki dan je ovde, jesmo spremni za finale? cool.gif Roni je red hot favorit, i ja se nadam trećoj tituli. Ne vidim kako bi Karter mogao da ga nadigra, ali opet kažem - Roni nije isti kad igra protiv Williamsa, Higginsa, Hendryja i velikana, i kad igra sa, hm, "običnim" igračima. Valjda će mu doći iz dupeta u glavu da je reč o finalu Svetskog šampionata :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...