Jump to content
IGNORED

Djokovic Srdjan


Diskutant

Recommended Posts

Malo mi je čudan tvoj post pošto sam sebi postavljaš pitanja i odgovaraš u isto vreme.Poenta je da niko sa sigurnošću ne zna tj javnost ne zna šta o tome misli Novak, pa nema smisla da palamudimo o tome. Jedno je sigurno - i ako se ne slaže sa ćaletom, dovoljno je pametan momak da će to da /pokuša da/ reši sa njim van očiju javnosti izbegavši da dok igra najbolji tenis života njegov privatni život zaserava svaki novinar amater zadužen za trač rubrike.
Upravo to sam hteo da podvučem - i ako rešava problem oca psihopate privatno, to je i dalje problem oca psihopate, i ne može da se ne odrazi na karijeru. A pošto se izgleda nije odrazio, ostaje samo da se zaključi da Novaku ne smeta što je tata, eto, malo energičniji govornik... što interveniše u RTS-u da najuri one koji ne navijaju dovoljno vatreno za njega, itd. (Ne bih da ulazim u to koliko je teško ili lako ne podržati tatinu kandidaturu u pokušaju puča posle osvajanja Davis kupa.)Dakle, može problem oca psihopate da se ignoriše i tera dalje, ali iz ranije navedenih primera teniserki smo videli da to pre ili kasnije eksplodira. Možda se muška deca tu tretiraju malo drugačije, ali meni angažman Đokovića seniora deluje sasvim dovoljno megalomanski da zasmeta i sinu...
Link to comment
  • Replies 406
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper

    27

  • Кристофер Лумумбо

    15

  • pp34

    13

  • Diskutant

    13

A da li postoji opcija da je Novak retardiranog ćaleta ostavio po strani, nekako ga izolovao iz života, ne dozvoljavajući da ćaletove egzibicije imaju uticaja na njega samog i njegov tenis iako mu generalno idu na qrac npr?

Link to comment

Postoji. Ne vodis oca po teniskim turnirima i pripremama na kojima provodis ceo zivot. Cujes se sa njim samo ponekad preko telefona, izljubis kad na dva dana dodjes u Srbiju i zaboravis cim avion uzleti. Uz to ne verujem da ce Novak tako lako da pukne. Nasledio je tvrdoglavost od oca. Na srecu megalomaniju mu je izgleda sjebao gen nekog dalekog rodjaka. Daleko je odmereniji i prisebniji od oca mu.

Link to comment
Trebalo je da izmeste na Ušće, ne znam šta se desilo sa tim na kraju.Uglavnom, familija je usput alarmirala sve žive penzose iz kraja koji su kukumavčili kako neće "narkomane" u svom elitnom kraju, i uspela je u svojoj nameri.
Koliko se sećam Đokovići na kraju ne dobiše te terene. Što se tiče skejtera stvarno su ih zeznuli što su ih izmestili na Ušće. Em je vukojebina, em iz pola grada postoje biciklističke staze do njega.
Uzeo sam Rumuniju kao primer budući da se radi o zemlji o kojoj je u Srbiji postojala negativna predstava. Teza je bila da Đoković popravlja negativan imidž Srbije u svetu, a ne da gradi novi ni iz čega (kao što verujem da pre Nađe većina ljudi u SAD nije ni čula za neku Rumuniju). Eto, mene zanima koliko ljudi je recimo krajem osamdesetih pri pomenu Rumunije prvenstveno mislilo na Nađu ili Danijelu Silivaš, ili recimo šampionsku ekipu Steaue, a koliko na siromaštvo, zaostalost, švercere i sezonske radnike.
Ako nisi razumeo upravo je harper rekao da u Srbiji predstava o Rumuniji nije vezivana za sportiste, jer su mnogi dobro znali gde je i kakva je. U Kanadi je verovatno bilo drugačje.Što se tiče ispravljanja imidža vs stvaranja, 99% plaanete je odavno zaboravilo šta se pre 10+ godina dešavalo u tamo nekoj vukojebini.U vreme dok su svakodnevno udarne vesti bili ratovi vezani za nas, nijedan sportista nije mogao da popravi imidž Srbije. Nas poodavno nema u udarnim vestima, tako da je sad situacija drugačija. Porediti naprimer vaterpolo s tenisom (da ne pričamo o fudbalu) je smešno. Mnogima je prva asocijacija vezana za Brazil fudbal. To da li smo Mađari, Hrvati, mi ili Crnogorci prvaci u vaterpolu retko ko zna. Edited by duma
Link to comment
Koliko se sećam Đokovići na kraju ne dobiše te terene. Što se tiče skejtera stvarno su ih zeznuli što su ih izmestili na Ušće. Em je vukojebina, em iz pola grada postoje biciklističke staze do njega.Ako nisi razumeo upravo je harper rekao da u Srbiji predstava o Rumuniji nije vezivana za sportiste, jer su mnogi dobro znali gde je i kakva je. U Kanadi je verovatno bilo drugačje.Što se tiče ispravljanja imidža vs stvaranja, 99% plaanete je odavno zaboravilo šta se pre 10+ godina dešavalo u tamo nekoj vukojebini.U vreme dok su svakodnevno udarne vesti bili ratovi vezani za nas, nijedan sportista nije mogao da popravi imidž Srbije. Nas poodavno nema u udarnim vestima, tako da je sad situacija drugačija. Porediti naprimer vaterpolo s tenisom (da ne pričamo o fudbalu) je smešno. Mnogima je prva asocijacija vezana za Brazil fudbal. To da li smo Mađari, Hrvati, mi ili Crnogorci prvaci u vaterpolu retko ko zna.
mašiš poentu
Link to comment
Imaš li neke dokaze u prilog tome? Ne kažem da nije istina, samo me zanima kad i gde se to desilo? Naravno da Srđo™ treba da uživa u svojim zaslugama za Novakove rezultate. Ali jedno je kad to pređe u smenjivanje novinara javnog servisa iz čistog ćefa, uzurpiranja državnog zemljišta, i sl. Tu se već prelazi okvir "zaslužnog i ponosnog oca" u "oca biznismena koji preko svake mere koristi popularnost svog sina radi lične materijalne koristi". U slučaju da pizdi na čaleta, ja bih rekao da jeste. Sa tim da se ja trudim da o svemu govorim hipotetički sa obzirom da niko od nas ne zna činjenice oko njihovog odnosa, osim tebe koji kao da si jedan od Đokovića, pa ću i ovde da te pitam, kako znaš da on nije u delikatnom položaju?Što se tiče uticaja Novaka na lepu sliku o Srbiji, pa 90ih smo postali koljači, silovatelji, ubice, ološ, ne može 100 hiljada Novaka to da promeni, niti bilo ko to govori. Sa druge strane, Novak je takav TM ove zemlje, kakav bi druge plaćale stotinama miliona valute po želji, ko u to ne veruje ili misli da sportskih državnih projekata ima samo na filmu i u teorijama zavere - jednostavno je neupućen. Mi smo ga dobili gratis, valjda je ljudima zbog toga lakše da toliko seru po njemu.
Bio na mecu. Psovao u pravcu nekoliko puta, na kraju vikao "nekom" da izadje, a Srdjan se osetio prozvanim. Protiv Hasa na Vimbldonu. Enormni kontigent psovki barsunastim baritonom plasiran prema koncentracionom boksu, za posledicu ima da, izmedju ostalih, Srdjan i jedan od brace napustaju mec. Momak od 23 godine, fantasticno uspesan u poslu u kome se bavi, bogatiji i slavniji od svih svojih vrsnjaka, momak koji se vise kupao u karipskom moru nego u kadi, ne moze da bude u delikatnom polozaju, cak i da sazna da je njegov otac pominjao intimne federe. Oko Srdjanovih zasluga cini mi se da ne znas ni sam sta mi spocitavas. Pomenuo sam Divca u istovetnom kontekstu zato sto obojica pokusavaju da protivzakonitom alhemijom pretoce svoju mitolosku vrednost u nesto opipljiviju valutu, pozivajuci se na zavicaj, ljubav prema mestanima i gnusno odbacujuci mogucnost da istu stvar sprovedu u civilizovanom svetu, gde se i zakoni pitaju za nesto.Slike poslate u svet, ma kako pateticno zvucale, sasvim su pozeljne, sve dok ne postanu paravan iza koga ce da se odvija kriminal. Da ne govorim o slikama koje ostaju kod nas. A o toj slici, eto nemam idealan sud. Ne umem da idealizujem nekog po psuje sopstvenog navijaca zato sto je 'ajmo nole' viknuo kad ovome to nije odgovaralo. Ne verujem da se nacionalni ponos radja iz ljubavi retardiranih roditelja. Ne verujem u Dzekila i Hajda sve i da ih razdvojis jednom grancicom porodicnog stabla...To me, neces verovati, ne sprecava da nemam generalno lose misljenje o momku. Naprotiv, njegov uspeh za mene je, malo je reci, impresivan.
Link to comment
  • 3 months later...
http://sportservis.pressonline.rs/wsw/index.php?p=119&ni=22452 :isuse: :isuse: :isuse: kamo srece da se ovom kretenu nekako oduzme pasos
razumem potrebu da se po defaultu poseremo po tatku, ali ako je vest ispravno prenesena, sta je to covek sada pogresno uradio?pa da sam ja bio na njegovom mestu, i da se sve odvijalo kako je i napisano, jebo bi mu mater zabrsku, i to na 3 razlicita jezika, da budem siguran da me razume. a onda bih podneo zvanicnu prijavu organizatorima turnira uz napomenu da cu izaci u javnost ukoliko se debilcina policijska ne kazni.
Link to comment
Kada je Srđan pokazao redarima akreditaciju za ovaj deo stadiona, jedan od njih je prokomentarisao "nešto ružno o Srbima i Srbiji", verovatno ne znajući da ga Novakov otac razume.
Rec je o redaru, a ne o policajcu. No svejedno posto je u pitanju sluzbeno lice siguran sam i da podleze disciplinskom postupku, nadam se da ce ga nauciti pameti. Djovakov matori jeste neopevana budaletina, ali siguran sam da bi velika vecina ljudi u takvom slucaju odreagovala poput 1 caletatm.
Link to comment
razumem potrebu da se po defaultu poseremo po tatku, ali ako je vest ispravno prenesena, sta je to covek sada pogresno uradio?pa da sam ja bio na njegovom mestu, i da se sve odvijalo kako je i napisano, jebo bi mu mater zabrsku, i to na 3 razlicita jezika, da budem siguran da me razume. a onda bih podneo zvanicnu prijavu organizatorima turnira uz napomenu da cu izaci u javnost ukoliko se debilcina policijska ne kazni.
A kako se to uvek nekako desi bas 1 Srdjanu?
Link to comment

opet ponavljam, ukoliko se sve desilo kao sto je napisano.ja ne znam da li tatko ovaj put bio samo magnet za budale, ili se poprilicno bahato ponasao pre nego je redar opleo, tako da ne znam zasto se to desilo bas 1 Srdjanu, ali ako se desilo na nacin na koji je preneto ne mogu uopste da zamerim tatku. druga stvar je sto je mogao biti DJentlmen, pa kulerski sve istrpeti(nesto kao poznato NJoletovo "isti je to kurac" kada su rekli da je Hrvat), ali jbg, nismo svi isti

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...