Jump to content
IGNORED

Djokovic Srdjan


Diskutant

Recommended Posts

  • Replies 406
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper

    27

  • Кристофер Лумумбо

    15

  • pp34

    13

  • Diskutant

    13

:isuse: Covece. Pa, naravno da bi Novak mogao da ga duva sve u 16 sa svojim slanjem slike u svet™ da je ovde danas rat i da ljudi ginu na sve strane. Ali ovde danas nije rat a posledice medijskog pokrivanja tog rata su ostale. Te posledice se sad polako brisu upravo na ovaj nacin i zamenjuju nekim drugim informacijama. Tako to ide u globalnom selu, svako cudo tri dana. E, sad je nase trodnevno cudo par tenisera a ne par stotina hiljada mrtvih i to je super.
vesti koje u tagu imaju reč serbia svakako jesu danas lepše i bolje nego što je to bio slučaj devedesetih. đoković je zaslužan za to u određenoj meri. ali mi se ne dopada ideja da bi on obarao predrasude o srbima tokom 90ih da je kojim slučajem 16 godina stariji.na ovu konstataciju sam odgovorio.
da su nole i ana postojali tih devedesetih, mozda bi ovakvih predrasuda ipak bilo manje.
tako da mi nije baš najjasnije čemu ovakav tvoj komentar?! Edited by pacey defender
Link to comment
Ne zaboravite Mariju Šerifović.
Kusturicu, jos bolje :) Iako obicno zakleti gradjanisti imaju monopol na odlucivanje ko nas dostojanstveno predstavlja u svetu, a ko ne. Siguran sam da je Novak mnogima postao sporan onoga dana kada se videolinkom ukljucio na miting za Kosovo. Jer njegovo je da lupa loptu,a ne da politicki promislja. Ako vec njegovo misljenje nije u korelaciji sa pomirljivom retorikom glede Kosova.Ili ga je Djokovic senior i tu zajebao, i naterao da se ukljuci u taj miting?
Link to comment
Nego ovaj, hoće li neko bliže upoznat da mi pojasni onu situaciju oko izmeštanja lokacije za skejt park? Da li je to bilo samo tatino maslo ili zajedničko? I ako je bilo samo tatino, zašto neko nije stopirao te stvari.I na kraju, koji to zakon omogućava privatnom licu, koje je dobilo prostor za korišćenje u određene namene, da određuje namenu prostora koji se dodiruje sa njegovim?
bumpZašto niko neće da mi odgovori? Afterburnerka, ti mi deluješ kao neki insajder iz stručnog štaba ili PR tima, sigurno znaš ponešto o tome.
Link to comment
vesti koje u tagu imaju reč serbia svakako jesu danas lepše i bolje nego što je to bio slučaj devedesetih. đoković je zaslužan za to u određenoj meri. ali mi se ne dopada ideja da bi on obarao predrasude o srbima tokom 90ih da je kojim slučajem 16 godina stariji.na ovu konstataciju sam odgovorio. tako da mi nije baš najjasnije čemu ovakav tvoj komentar?!
Taj post se odnosio na konkretan slucaj i u tom smislu ga valja i posmatrati. Generalno, ne verujem da bi slika o nama bila bolja sve i da smo tada imali deset Djokovica.
bumpZašto niko neće da mi odgovori? Afterburnerka, ti mi deluješ kao neki insajder iz stručnog štaba ili PR tima, sigurno znaš ponešto o tome.
Ja stvarno ne znam nista o tome i ne mogu nista ni da ti odgovorim. Za druge ne znam. Edited by harper lee
Link to comment
A i ne bi mu prvi put bilo da ga posalje u jelte kurac i da nastavlja da osvaja slemove.
Imaš li neke dokaze u prilog tome? Ne kažem da nije istina, samo me zanima kad i gde se to desilo?
Nije ni Divac bio imun na naplatu nacionalnog idolopoklonstva, pa nije ni Srdjan. Meni je sasvim prirodno da on deo Novakovog uspeh pripisuje sebi.
Naravno da Srđo™ treba da uživa u svojim zaslugama za Novakove rezultate. Ali jedno je kad to pređe u smenjivanje novinara javnog servisa iz čistog ćefa, uzurpiranja državnog zemljišta, i sl. Tu se već prelazi okvir "zaslužnog i ponosnog oca" u "oca biznismena koji preko svake mere koristi popularnost svog sina radi lične materijalne koristi".
Samo nemojte se zavaravati da je on (Novak) u nekom delikatnom polozaju.
U slučaju da pizdi na čaleta, ja bih rekao da jeste. Sa tim da se ja trudim da o svemu govorim hipotetički sa obzirom da niko od nas ne zna činjenice oko njihovog odnosa, osim tebe koji kao da si jedan od Đokovića, pa ću i ovde da te pitam, kako znaš da on nije u delikatnom položaju?Što se tiče uticaja Novaka na lepu sliku o Srbiji, pa 90ih smo postali koljači, silovatelji, ubice, ološ, ne može 100 hiljada Novaka to da promeni, niti bilo ko to govori. Sa druge strane, Novak je takav TM ove zemlje, kakav bi druge plaćale stotinama miliona valute po želji, ko u to ne veruje ili misli da sportskih državnih projekata ima samo na filmu i u teorijama zavere - jednostavno je neupućen. Mi smo ga dobili gratis, valjda je ljudima zbog toga lakše da toliko seru po njemu. Edited by Glas RazumaN
Link to comment
Zašto niko neće da mi odgovori?
Te poslove je tad vodio jedan Miškovićev, DS-ov a začuda i Djokovićev advokat (Draganić, ja mislim).Uglavnom, pobunili se Djokovići da ovi izgrade skate park pored tenis terena, kad su ovi već imali više manje sva rešenja da ga izgrade. Valjda zbog buke i "imidža skejtera" - tu je bio i neki ćelaprck "nezadovoljnih gradjana" pa su skejtere smestili negde u Vojvodinu (figurativno). Edited by Dhx77
Link to comment
I ja prvi put cujem o toj temi.
Ne znam kako si uspeo da ne čuješ, to se vuklo non stop po vestima tamo neke 2008.
Te poslove je tad vodio jedan Miškovićev, DS-ov a začuda i Djokovićev advokat (Draganić, ja mislim).Uglavnom, pobunili se Djokovići da ovi izgrade skate park pored tenis terena, kad su ovi već imali više manje sva rešenja da ga izgrade. Valjda zbog buke i "imidža skejtera" - tu je bio i neki ćelaprck "nezadovoljnih gradjana" pa su skejtere smestili negde u Vojvodinu.
Trebalo je da izmeste na Ušće, ne znam šta se desilo sa tim na kraju.Uglavnom, familija je usput alarmirala sve žive penzose iz kraja koji su kukumavčili kako neće "narkomane" u svom elitnom kraju, i uspela je u svojoj nameri. Ok, makar je slika u svetu™. Nego mi i dalje nije jasno kakvi zakoni su primenjivani u tom slučaju.
Link to comment
Trebalo je da izmeste na Ušće, ne znam šta se desilo sa tim na kraju.
Editovao sam post - napisao sam u Vojvodinu (figurativno), ne znam ni ja gde su ih smestili. Suština jeste da se je tada lobiralo i preko "nezadovoljnih gradjana" zbog "imidža skejtera" - narkomani, buka, etc.
Link to comment
Naravno da Srđo™ treba da uživa u svojim zaslugama za Novakove rezultate. Novak je takav TM ove zemlje, kakav bi druge plaćale stotinama miliona valute po želji, ko u to ne veruje ili misli da sportskih državnih projekata ima samo na filmu i u teorijama zavere - jednostavno je neupućen.
Srdjan je rizikovao, ulozio i dobio, svaka noc na federu mu se stostruko isplatila, dok pije punc i viski sa De Nirom, opsti sa exgospodjom Mateus i paparaci prate njega i sinove (mada sto neko rece imaju i Divac, Vidic, Cavic i ini roditelje i siblinge pa niko nije bio ovoliko neukusan) nije problem. Problem je kad zeli da postane teniski i ne samo teniski sultan.Novak se bavi visokoprofitabilnim poslom i nemam nista protiv da i od drzave bude placen za igranje u DC ako je takvo pravilo, za osvajanje olimpijskih medalja... Kao neko ko ima ime u svetu treba mu dati i neke olaksice recimo pri organizaciji SO jer je lepo imati ATP turnir u BG, niko ne ocekuje da to bude profitabilna manifestacija, ali se ne moraju na to potrositi milioni. Nije lepo ako on od organizatora AO dobije 2 miliona, a sad mu gradjani Srbije trebaju pokloniti jos 5, pa u znak zahvalnosti za turnir jedna parcela, pa u znak zahvalnosti za to sto nas brendira napraviti mu terene, pa kao sto uspesnom reditelju dadosmo brdo, red je da Novaku i ne samo njemu nego i tati, bratu, stricu, pasenogu poklonimo i Kopaonik za koji je emotivno vezan, kad se na kraju podvuce crta stvarno ce biti stotine miliona, i to ne nasih nego nekih vrednijih para. Malo mi to zvuci superhikovski. A to sto cu ja ispred Senbruna sresti Kenijca i on ce reci ooo Djokovic ili Vidic, a ja njemu ooo Ngugi, Kiprotic (ili Gebreselasije pa se onda on uvredi zato sto sam napravio neverovatnu gresku jer je ovaj iz Etiopije kao sto se mi uvredimo kad kazu da je neki nas Hrvat) ne vidim da ce nesto popraviti zivot nasim zemljama.Naravno da najveci krivac nije ni Novak ni Srdjan, oni uzimaju ono sto im se daje, bili bi glupi da kazu necu, krivci su oni koji im daju i mi koji smo ih izabrali i koji ih trpimo. Edited by MrX
Link to comment
Los ti je primer iz vise razloga. Ljudi u Srbiji o Rumuniji mogu da izgrade misljenje i direktnim kontaktom buduci da su nam komsije ali neko ko prati sport u Kanadi ili Brazilu pre ce povezati Rumuniju sa Nadjom Komaneci nego sa bilo kim/cim drugim. Za nas je veoma lepa vest da su prva asocijacija na Srbiju medju obicnim svetom worldwide sada Novak i Ana a ne Rasa i Radovan. Kod nas se to potpuno bespotrebno potcenjuje, stvarno ne znam iz kojih razloga (nagadjam ali da ne ulazim u to). Sto se zapadne stampe tice, procitao sam sijaset tekstova tamo koji pisu o tome u vrlo pohvalnom i ohrabrujucem tonu.
Uzeo sam Rumuniju kao primer budući da se radi o zemlji o kojoj je u Srbiji postojala negativna predstava. Teza je bila da Đoković popravlja negativan imidž Srbije u svetu, a ne da gradi novi ni iz čega (kao što verujem da pre Nađe većina ljudi u SAD nije ni čula za neku Rumuniju). Eto, mene zanima koliko ljudi je recimo krajem osamdesetih pri pomenu Rumunije prvenstveno mislilo na Nađu ili Danijelu Silivaš, ili recimo šampionsku ekipu Steaue, a koliko na siromaštvo, zaostalost, švercere i sezonske radnike. A da takva predstava o Rumuniji postoji i dalje mogli smo videti u reakcijama na onaj famozni tekst Zengine žene. Naravno da je bolje da se u novinama piše o Novaku i Ani nego o ratnim zločinima, ali to više služi za unutrašnju nego za spoljnu upotrebu. Tj. da nama bude lepo i da se mi sami osećamo dobro, a ne zato što će to ne znam kako da utiče na nečije mišljenje o nama. Prosto, ma koliko osvajanje Grend Slema bio bitan događaj u sportskim razmerama, ipak je to samo jedna od bezbroj stvari koje se događaju svakoga dana u celom svetu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...