Jump to content
IGNORED

Djokovic Srdjan


Diskutant

Recommended Posts

Iznad svega mi je bitno da je dva AO uzeo jedan Srbin, i posledično da nama Srbima zavide širom planete. Od Novaka očekujem da nas sve promoviše, ne samo kroz igre. Ali one naše lepe vrednosti, EXIT, gostoprimstvo i to. Takav imidž da gradi o nama. Dabome, što manje povoda za radost i ponos da daje onim pavijanima sa tribine u Mladićevim majicama.

Edited by dillinger
Link to comment
  • Replies 406
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper

    27

  • Кристофер Лумумбо

    15

  • pp34

    13

  • Diskutant

    13

Mislim da si ti malo omašila tematiku. Ovo je forum, gde se diskutuje na postavljene teme. Za to o čemu ti pričaš postoji npr tema Vlada Srbije (a ovo nije tema Vlada Srbije), na kojoj pričam o tim stvarima. Uostalom, ne znam ni odakle ti pravo da određuješ ko o čemu treba da priča.
ne, ovde se diskutuje o tenisu a ne drustvenim i socijalnim pojavama sa primesama politike, nazalost na ovoj temi tenisa svakako nemaja ti ne mogu odrediti ama bas nista samo te pitam cemu npr nezadovoljstvo djokovicem koji je nuspojava jednog drustva i zasto se ne pozabavis uzrocima takvih nuspojava radii bilo kakve konstruktivnosti ili kako ti kazes, zadrzavas pravo da se poseres po svemu, a ja cu samo pitati da li to radis u formi laksativa ili te zanima diskusija na temu koja se bavi uzrocima i opet na pogresnom pdfu Edited by Afterburner
Link to comment
+1harper: da, to sve stoji. Što me ipak teško može sprečiti da peglam nad današnjom situacijom u kojoj me Đoković family gleda sa svakog drugog bilborda, ispada mi iz frižidera i mašine za veš i sudove, prekidaju se i odlažu prenosi drugih sportova zbog tenisa i tako to. Naravno, sve to ima ne male veze sa tim što mene zabole paja za tenis kao sport. Međutim, nije mi teško da se setim iste situacije sa npr. odbojkom u devedesetim godinama (isto takvo prekidanje i odlaganje fudbala i urlanje na sva medijska i nemedijska zvona), opšta euforija o slanju slike u svet™ i tkva sranja, da bi se na taj sport ekspresno zaboravilo čim su prestale da se uzimaju zlatne i ostale medalje.Naravno da sve to ima više veze sa Srbijom kao takvom. Međutim, zadržavam pravo da se poserem na sve to, i realno ne znam kojom stručnom analizom si ti utvrdio da su megalomanski izlivi patriotizma kod Đokovića autentični, za razliku od onih Marka Pantelića, Vladimira Stojkovića i Mateje Kežmana.
To iskljucivo ima veze sa Srbijom kao takvom. Pegla se i meni kad slucajno naletim na ostale Djokovice po stampi, tim pre sto obozavam tenis i uzasno me nervira ta tipicna srpska euforicnost o kojoj govoris, ali iskreno ne vidim sta Novak moze da uradi da to spreci.Megalomanski izlivi patriotizma kod Djokovica ne postoje, ono sto postoji je prirodna ljudska potreba da se dopadne. Uostalom, ako si cuo njegov govor posle meca mogao si da cujes da se Novak obratio svojoj publici u Srbiji nakon sto je podsetio na zrtve poplava u Australiji, pa ga niko ne optuzuje za megalomanski patriotizam prema Kvinslendu. Ako mene pitas mislim da mu taj Miss World deo govora nista nije trebao ali to je samo moj stav na koji on nema obavezu.Ipak, sustina je u necemu drugom a to je odgovor na pitanje sta po tom osnovu novokomponovane srpske histerije prema tenisu i njegovoj porodici Novak uopste moze da uradi. Moj odgovor je jednostavan - ne moze nista.
Link to comment
Iznad svega mi je bitno da je dva AO uzeo jedan Srbin, i posledično da nama Srbima zavide širom planete. Od Novaka očekujem da nas sve promoviše, ne samo kroz igre. Ali one naše lepe vrednosti, EXIT, gostoprimstvo i to. Takav imidž da gradi o nama. Dabome, što manje povoda za radost i ponos da daje onim pavijanima sa tribine u Mladićevim majicama.
Znači, treba da bude bezrezervno na našoj strani da bi ga cenili?
Link to comment
Iznad svega mi je bitno da je dva AO uzeo jedan Srbin, i posledično da nama Srbima zavide širom planete. Od Novaka očekujem da nas sve promoviše, ne samo kroz igre. Ali one naše lepe vrednosti, EXIT, gostoprimstvo i to. Takav imidž da gradi o nama. Dabome, što manje povoda za radost i ponos da daje onim pavijanima sa tribine u Mladićevim majicama.
Sve se nešto plašim da povodom bilo kog sportskog uspeha na ulice izlaze da trube posetioci Egzita. Uostalom, opet se vratiti na onaj slučaj sa skejt parkom. O zaviđenju™ Srbima diljem planete bolje ne bih da pričam, makar iz ovdašnje perspektive.
ne, ovde se diskutuje o tenisu a ne drustvenim i socijalnim pojavama sa primesama politike, nazalost na ovoj temi tenisa svakako nemaja ti ne mogu odrediti ama bas nista samo te pitam cemu npr nezadovoljstvo djokovicem koji je nuspojava jednog drustva i zasto se ne pozabavis uzrocima takvih nuspojava radii bilo kakve konstruktivnosti ili kako ti kazes, zadrzavas pravo da se poseres po svemu, a ja cu samo pitati da li to radis u formi laksativa ili te zanima diskusija na temu koja se bavi uzrocima i opet na pogresnom pdfu
Ovo je tema o Srđanu Đokoviću. A zadržavam pravo da se poserem po svemu što mi se ne sviđa, u okviru zadate teme.
Link to comment
Znači, treba da bude bezrezervno na našoj strani da bi ga cenili?
Bilo bi poželjno. Ali u nedostatku takvih (nažalost, i u vrhunski sport nam se pretežno otisnu individue vrlo skučenih svetonazora) dobar je i on. Što i dalje ne znači da podržavam ono troprstanje.(šala jbte)
Link to comment
Bilo bi poželjno. Ali u nedostatku takvih (nažalost, i u vrhunski sport nam se pretežno otisnu individue vrlo skučenih svetonazora) dobar je i on. Što i dalje ne znači da podržavam ono troprstanje.šala jbte
U redu cool.gif Ima li neko medju sportistima da nije protroprstašio u vreme velikih uspeha? Kad se setim kakvih je sve bilo, Novak je sigurno medju najpristojnijima, kao što kažeš. Edited by anantaram
Link to comment

@harperSlažem se s tobom, možda sam malo loše postavio svoje pisanje, kao što rekoh, i da niti jednom ne pomene (bilo ko od sportista) svoje patriotske osjećaje, opet skidam kapu i navijaću za naše bez obzira na to (drago mi je kad vidim uspjehe Vidića ili strelaca iako oni ne potenciraju uopšte tu priču). Možda nisam dobro razlučio, ali više sam govorio o tome da Srđan kao 1 tata koristi (po meni autentične, a ako nisu onda imamo problem) nacionalne osjećaje i ekspresije svog sina i što pokušava da ućari nešto na račun svega toga. No o tome smo ričali.Apropo te priče "reprezenti države itd" e tog se meni pegla. Ja kad pomislim na Argentinu (a eto nisu nam komšije), kad imam želju da izrazim mišljenje o toj državi, pomislim na ekopnomiju u qrcu, krah iste prije nekoliko godina, dužničko ropstvo, skrivanje nacista, glup rat oko Foklanda, pampase i govedinu, a tek onda se sjetim Maradone, Del Potra, Mesija i generalno mi pomisao na njih ne podiže želju da dole živim ili mislim da su neki fascinantan narod (mada bih posjetio derbi Boka-River ali strogo kao turista)Složiću se uvijek da je bolje da se u svjetski medijima češće pojavljuje ime Novaka nego Ratka i Raše.prije par godina je neki Brazilac potrgao na svjetskom prvenstvu u plivanju (mislim da se zvao Sezar Filjo ili tako nešto) pa niti ga se ko sjeća niti zna o Brazilu više nego ranije niti ima bolje mišljenje zbog njega. Elem, niti svi na svijetu prate sport (mi ga očigledno pratimo pa mislimo da ako mi znamo ko je Stahovski ili Arteta ili Saša Pavlović da to svi znaju) niti svi prate sve sportove, mi pratimo one gdje smo dobri, ali da li neko od nas zna ko su trenutno prvih 10 ili 50 u konjičkim skokovima, streličarstvu ili, ako ćemo oko para i popularnosti, golfu? To se kod nas ne prima, i boli nas za te sportove, i ja to poštujem. E isto tako trebamo biti svjesni da ima zemalja i ljudi koje za tenis, a bogami i fudbal (da ne pričam basket ili odbojku, šta reći za vaterpolo tek) boli patka. (izvinjavam se zbog kilometarskog posta)edit: typo

Edited by NekoIzMase
Link to comment
@harperSlažem se s tobom, možda sam malo loše postavio svoje pisanje, kao što rekoh, i da niti jednom ne pomene (bilo ko od sportista) svoje patriotske osjećaje, opet skidam kapu i navijaću za naše bez obzira na to (drago mi je kad vidim uspjehe Vidića ili strelaca iako oni ne potenciraju uopšte tu priču). Možda nisam dobro razlučio, ali više sam govorio o tome da Srđan kao 1 tata koristi (po meni autentične, a ako nisu onda imamo problem) nacionalne osjećaje i ekspresije svog sina i što pokušava da ućari nešto na račun svega toga. No o tome smo ričali.Apropo te priče "reprezenti države itd" e tog se meni pegla. Ja kad pomislim na Argentinu (a eto nisu nam komšije), kad imam želju da izrazim mišljenje o toj državi, pomislim na ekopnomiju u qrcu, krah iste prije nekoliko godina, dužničko ropstvo, skrivanje nacista, glup rat oko Foklanda, pampase i govedinu, a tek onda se sjetim Maradone, Del Potra, Mesija i generalno mi pomisao na njih ne podiže želju da dole živim ili mislim da su neki fascinantan narod (mada bih posjetio derbi Boka-River ali strogo kao turista)Složiću se uvijek da je bolje da se u svjetski medijima češće pojavljuje ime Novaka nego Ratka i Raše.prije par godina je neki Brazilac potrgao na svjetskom prvenstvu u plivanju (mislim da se zvao Sezar Filjo ili tako nešto) pa niti ga se ko sjeća niti zna o Brazilu više nego ranije niti ima bolje mišljenje zbog njega. Elem, niti svi na svijetu prate sport (mi ga očigledno pratimo pa mislimo da ako mi znamo ko je Stahovski ili Arteta ili Saša Pavlović da to svi znaju) niti svi prate sve sportove, mi pratimo one gdje smo dobri, ali da li neko od nas zna ko su trenutno prvih 10 ili 50 u konjičkim skokovima, streličarstvu ili, ako ćemo oko para i popularnosti, golfu? To se kod nas ne prima, i boli nas za te sportove, i ja to poštujem. E isto tako trebamo biti svjesni da ima zemalja i ljudi koje za tenis, a bogami i fudbal (da ne pričam basket ili odbojku, šta reći za vaterpolo tek) boli patka. (izvinjavam se zbog kilometarskog posta)edit: typo
Marvin se okreće u grobu kjubiklu
Link to comment
@harperSlažem se s tobom, možda sam malo loše postavio svoje pisanje, kao što rekoh, i da niti jednom ne pomene (bilo ko od sportista) svoje patriotske osjećaje, opet skidam kapu i navijaću za naše bez obzira na to (drago mi je kad vidim uspjehe Vidića ili strelaca iako oni ne potenciraju uopšte tu priču). Možda nisam dobro razlučio, ali više sam govorio o tome da Srđan kao 1 tata koristi (po meni autentične, a ako nisu onda imamo problem) nacionalne osjećaje i ekspresije svog sina i što pokušava da ućari nešto na račun svega toga. No o tome smo ričali.Apropo te priče "reprezenti države itd" e tog se meni pegla. Ja kad pomislim na Argentinu (a eto nisu nam komšije), kad imam želju da izrazim mišljenje o toj državi, pomislim na ekopnomiju u qrcu, krah iste prije nekoliko godina, dužničko ropstvo, skrivanje nacista, glup rat oko Foklanda, pampase i govedinu, a tek onda se sjetim Maradone, Del Potra, Mesija i generalno mi pomisao na njih ne podiže želju da dole živim ili mislim da su neki fascinantan narod (mada bih posjetio derbi Boka-River ali strogo kao turista)Složiću se uvijek da je bolje da se u svjetski medijima češće pojavljuje ime Novaka nego Ratka i Raše.prije par godina je neki Brazilac potrgao na svjetskom prvenstvu u plivanju (mislim da se zvao Sezar Filjo ili tako nešto) pa niti ga se ko sjeća niti zna o Brazilu više nego ranije niti ima bolje mišljenje zbog njega. Elem, niti svi na svijetu prate sport (mi ga očigledno pratimo pa mislimo da ako mi znamo ko je Stahovski ili Arteta ili Saša Pavlović da to svi znaju) niti svi prate sve sportove, mi pratimo one gdje smo dobri, ali da li neko od nas zna ko su trenutno prvih 10 ili 50 u konjičkim skokovima, streličarstvu ili, ako ćemo oko para i popularnosti, golfu? To se kod nas ne prima, i boli nas za te sportove, i ja to poštujem. E isto tako trebamo biti svjesni da ima zemalja i ljudi koje za tenis, a bogami i fudbal (da ne pričam basket ili odbojku, šta reći za vaterpolo tek) boli patka. (izvinjavam se zbog kilometarskog posta)edit: typo
Mislim da gresis. Fudbal i tenis su mnogo veci od bilo kojeg drugog sporta i oni koji su u tim sportovima najbolji su planetarne face. Uostalom, nemoj meni da verujes, idi na tennis.com i pogledaj u njihovoj arhivi sta sve od tekstova sa raznih sajtova i iz raznih novina ima o tome koliko su Novak, Ana i Jelena promenili imidz o Srbiji kod obicnog coveka na zapadu. Mislim da su ti ljudi malo merodavniji od nas forumasa.A ovo boldovano cu da stavim u potpis. :lol:
Link to comment
koliko su Novak, Ana i Jelena promenili imidz o Srbiji kod obicnog coveka na zapadu
Prvo: šta mi ovde imamo od toga?Drugo: rekao bih da to zapravo nema mnogo veze sa sportskim uspesima, nego sa tim što više ne punimo svetske rubrike™ koje se bave građanskim i ostalim ratovima. Jer, da je suprotno, i odbojkaši i košarkaši bi u devedesetim menjali mišljenje prosečnog zapadnjaka. A nisu, kao što znamo. Edited by henrik larsson
Link to comment
Apropo te priče "reprezenti države itd" e tog se meni pegla. Ja kad pomislim na Argentinu (a eto nisu nam komšije), kad imam želju da izrazim mišljenje o toj državi, pomislim na ekopnomiju u qrcu, krah iste prije nekoliko godina, dužničko ropstvo, skrivanje nacista, glup rat oko Foklanda, pampase i govedinu, a tek onda se sjetim Maradone, Del Potra, Mesija i generalno mi pomisao na njih ne podiže želju da dole živim ili mislim da su neki fascinantan narod (mada bih posjetio derbi Boka-River ali strogo kao turista)Složiću se uvijek da je bolje da se u svjetski medijima češće pojavljuje ime Novaka nego Ratka i Raše.prije par godina je neki Brazilac potrgao na svjetskom prvenstvu u plivanju (mislim da se zvao Sezar Filjo ili tako nešto) pa niti ga se ko sjeća niti zna o Brazilu više nego ranije niti ima bolje mišljenje zbog njega. Elem, niti svi na svijetu prate sport (mi ga očigledno pratimo pa mislimo da ako mi znamo ko je Stahovski ili Arteta ili Saša Pavlović da to svi znaju) niti svi prate sve sportove, mi pratimo one gdje smo dobri, ali da li neko od nas zna ko su trenutno prvih 10 ili 50 u konjičkim skokovima, streličarstvu ili, ako ćemo oko para i popularnosti, golfu? To se kod nas ne prima, i boli nas za te sportove, i ja to poštujem. E isto tako trebamo biti svjesni da ima zemalja i ljudi koje za tenis, a bogami i fudbal (da ne pričam basket ili odbojku, šta reći za vaterpolo tek) boli patka.
Ovde gresis, jedina stvar koju sam mogao da pomenem u razgovoru sa nekim strancem za koju sam mogao da budem siguran da ce znati o cemu pricam su nasi teniseri. Svi znali ko su Novak, Ana i Jelena.
Link to comment
Prvo: šta mi ovde imamo od toga?Drugo: rekao bih da to zapravo nema mnogo veze sa sportskim uspesima, nego sa tim što više ne punimo svetske rubrike™ koje se bave građanskim i ostalim ratovima. Jer, da je suprotno, i odbojkaši i košarkaši bi u devedesetim menjali mišljenje prosečnog zapadnjaka. A nisu, kao što znamo.
A sta treba da imamo? Sta imamo mi od toga sto se Marko Djokovic pojavljuje u "Svet-u", ili kako se vec zovu te razne novine, pa o tome toliko raspravljamo? Sta imamo od toga sto se nekome pegla na ovakvo a nekom na onakvo ponasanje? Pa, sam si rekao pre dva posta da prosto pricamo/dopisujemo se na forumu.Sto se mene licno tice, ono sto ja imam je blaga satisfakcija da zemlju u kojoj zivim na teniskom terenu ne predstavlja neki totalni degenerik i buzdovan. Prosto mi je draze da gledam nekog pristojnog pa makar stalno "bio uzbudjen" ili pricao o poplavama u Kvinslendu. Takodje, posto volim tenis od malih nogu, veoma sam zadovoljan sto sam doziveo dan kad ce neki igrac iz zemlje u kojoj zivim da napravi tolike uspehe i postane jedan od najboljih igraca na svetu. Kao sto bih voleo da osvojimo SP u fudbalu. Nista ni manje ni vise od toga.
Link to comment
Prvo: šta mi ovde imamo od toga?Drugo: rekao bih da to zapravo nema mnogo veze sa sportskim uspesima, nego sa tim što više ne punimo svetske rubrike™ koje se bave građanskim i ostalim ratovima. Jer, da je suprotno, i odbojkaši i košarkaši bi u devedesetim menjali mišljenje prosečnog zapadnjaka. A nisu, kao što znamo.
Uz svo poštovanje prema pomenutima, Novak je prvi pravi superstar iz Srbije. Nekog tako visoko kotiranog u tako popularnom sportu, mi do sada nismo imali.
Link to comment
Ovde gresis, jedina stvar koju sam mogao da pomenem u razgovoru sa nekim strancem za koju sam mogao da budem siguran da ce znati o cemu pricam su nasi teniseri. Svi znali ko su Novak, Ana i Jelena.
OK, to govori o sagovorniku. Možda čovjek prati sport više nego ostale vijesti. Ali ono "ambasadori zemlje" i te priče, mislim da ne pije vode, tj. ako neko sa strane formira mišljenje o nekoj zemlji na osnovu sportista, onda je taj isti sagovornik ima problem, niti ja mislim da je Norveška truba zemlja jer ih nema ni na mapi u basketu, vaterpolu ili tenisu niti me jedan Džeko ili Kaladze ili Iranci u dizanju tegova mogu uvjeriti da su BiH, Gruzija i Iran obećane zemlje (ili obrnuto, ne mislim ništa bolje o Švajcarskoj uprkos Federeru, takvoj veličini).A što se mog posta tiče, znam po sebi da kad vidim više od 10 redova preletim samo letimično, pa ako zapazim da bi moglo da bude interesantno potrudim se da pročitam. Tako da znam da je i dužina mog posta odbila neke da pročitaju :lol: Mada, priznajem, daleko sam ja od šampiona, ali meni je i ovo moje bilo predugo, sve je to, što bi rekao jedan oj drugar teniser, vrsta sribomanijske masturbacije, kasnije se vraćaš na rođene tekstove i diviš je "joj vidi jesam pametan šta sve napisah" :lol:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...