Jump to content
IGNORED

Djokovic Srdjan


Diskutant

Recommended Posts

vrlo zanimljiva prica o djokovicevim terenima u kragujevcu. djokovic i co. su dobili zemljiste vredno 14 miliona evra za svega 36.000 evra zato sto se , po recima predsednika opstine kragujevac, na taj nacin razvija sport u kragujevcu. prvi plan je podrazumevao da se sagradi veliki broj terena, ali poslednja izmena plana podrazumeva da se izgrade tri poslovne zgrade umesto terena.vesthttp://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=03&dd=18&nav_category=12&nav_id=418620Idejna rešenja ovog kompleksa pretrpela su izmene, pa su u odnosu na prvo, na konačnom idejnom rešenju jasno vidljiva tri nova poslovna objekta i nekoliko stambenih, ali je zato broj teniskih terena manji. Tržišna vrednost Đokovićeve parcele je 14 miliona evra. Oni su je, međutim, dobili za 36 000 evra, po osnovu povlastica gradskih vlasti dodeljenih zbog posticaja razvoja sporta, što je tada gradonačelnik Veroljub Stevanović ocenio kao pravi potez.

Link to comment
  • Replies 406
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper

    27

  • Кристофер Лумумбо

    15

  • pp34

    13

  • Diskutant

    13

pa nemam pojma. video sam maketu tog kompleksa i deluje ogromno. pored terena tu su poslovne zgrade, stambene zgrade...

Link to comment

ma ne, najbolje da je vredno 36k ... meni je ovo super, jer ce ovakve mahinacije nagnati™ sve vise i vise ljudi da zamrze celu familiju djokovic i malog smrada. dabogda imali pa nemali™ !

Link to comment

Ovaj, a šta će stambeni objekti u sportsko poslovnom kompleksu? Muka mi je od Djokovića, njegove familije, njihovog šabanluka, "poslovnih poduhvata" i privilegija "zaslužnim" po bilo kom osnovu.

Link to comment

Pa da prodaju i izdaju stanove i lokale, da zarade još više. Nisu oni šabani, šabani smo mi koji dopuštamo da im se ustupaju gradska zemljišta, imovina državnih firmi, daju usluge ispod žita. Bar da korist od toga ima šira populacija, već osećam da su i tu na delu neki talovi sa opštinskom vlašću, koja će se prodati za par hiljada evra na petnaestak miliona.

Edited by Filipenko
Link to comment

sta je pricao? gledao sam sinoc emisiju ali nisam cuo da je to pominjao. pre dve nedelje je podrzao kolegu viskovica.

Link to comment
Đokovići odustaju od akademijeKompanija Family sport je odustala od izgradnje teniske akademije u Kragujevcu „zbog političkih pritisaka na porodicu Đoković“.Family sport je saopštila "zbog učestalih političkih pritisaka, kojima je poslednjih meseci izložena i otvorenih napada lokalnih odbora pojedinih stranaka na porodicu Đoković, prinuđena da odustane od izgradnje teniske akademije u Kragujevcu". U saopštenju se navodi da je kompanija bila spremna da u roku od tri meseca počne građevinske radove na izgradnji akademije.Procena je, međutim, da bi dalje insistiranje na ovoj investiciji značilo nastavak "neargumentovanih i perfidnih" napada na našu firmu i porodicu Đoković, navodi se u saopštenju."Izbegavajući da se na bilo koji način mešamo u lokalne političke prilike i služimo kao sredstvo za ispunjenje nečijih političkih ambicija odlučili smo da Gradu Kragujevcu vratimo zemljište koje smo dobili u zakup na 99 godina", poručuje Family sport.U saopštenju se podseća da je odluku o dodeljivanju zemljišta na korišćenje Skupština grada Kragujevca na sednici 31. januara 2008. godine donela jednoglasno.Family sport izražava zahvalnost na podršci građanima Kragujevca i Šumadije, rukovodstvu Grada Kragujevca i posebno gradonačelniku Veroljubu Stevanoviću.Na lokaciji u Kragujevcu, 4. decembra prošle godine trebalo je da počne izgradnja sportsko-poslovnog centra komapnije "Femily sport" porodice Đoković, odnosno “srpski Vimbldon” kako je to bilo najavljivano. Ipak, radovi do danas još nisu započeti.
Link to comment

Glede šabanluka poznate i drage nam familije, tj. njenog izvesnog člana, ima zanimljiv članak ovde. Najzanimljivi deo (po meni):

Judging by the way the world no. 2 has played and even looked this year, he's not exactly on a mission. In our newest podcast, I put it this way: for over a year now, Djokovic has reminded me of a beautiful, detailed ice sculpture that's been set out under a blazing sun. Over time, all the definition and clean, sharp lines have been melting; a guy with a once precise, compact, purposeful game has become a collection of ticks, mood swings, loose nuts and bolts and . . . unreliabilties. I think this has a lot to do with his emergence as a Top 5 player. Djokovic seems to like life near the top without actually feeling desperate to be on the top. And who can blame him, given how far he's come from the unlikely starting point of Serbia? My guess is that he likes being a dude among dudes* (Roger, Rafa, and the two Andys, among others), and he clearly enjoys his bully pulpit.
All that being said, ja ću i dalje navijati za Đokovića. Boljeg nemamo, niti je verovatno da ćemo ga skoro imati, a ja sam ipak bolećiv po tom pitanju.* - boldovao Zaki
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...