Jump to content
IGNORED

Kobasice, pršute, šunke, kuleni


slepa_koka

Recommended Posts

24 minutes ago, dùda said:

šta je to ladan dim ?

Jedan standard kad dimis bilo sta, meso ,ribu... postoji i toplo dimljenje ali realno to nije to. Elem, poanta je da meso dimis na ladnom dimu, loziste treba da je izmesteno van pusnice ili tako konstruisano da dim ne ide direktno na meso. Treba prekinuti direktnu vezu vatra-meso, jer meso ne treba da se zagreva vec samo odimi sto hladnijim dimom.Kobaje se dime 24-48h, meso dan duze, slanina 5-6 dana 

Edited by Haralampije
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Ima li neko da zna recepat" za dalmatinsku sunku (prsutu), i moze li se to napraviti na terenima koji nisu predodredjeni za to (vojvodina)?

Bio bih zahvalan da neko napise proceduru, nacin spravljanja, susenja i cuvanja tog delikatesa..

Zapravo, odgovor na onaj deo pitanja "moze li" znam, moze. Imam par drugara, dalmatinci, ciji ocevi to prave ovde i bude savrseno.. Samo sto nece rec da kazu ni za lek. Kako i gde je sacuvati preko citave godine (ovde ne mislim na to kako sacuvati od gladnih usta, mada je i to ozbiljan problem), mislim da je kljucno pitanje?

Link to comment

Mesara Vrond je poznata po domacim kobasicama. Prave i domace virsle, 100% meso. Ja nisam neki ljubitelj kobasica, al od onih koji jesu, cula sam sve najbolje. Ne mrzi ih da se cimaju do njih :lolol: Treba prvo pozvati telefon, poruciti unapred.

 

Link to comment
7 minutes ago, morgana said:

steta sto su malo dalje (u odnosu na mene), ne koristi mi se prevoz, a bas bih probala

 

u maksiju ima virsli s 80% mesa, proizvodjac je 'rewa'

 

 

u maxiju imas i virsle/hrenovke Famis

  • +1 2
Link to comment

Hvala Renne, probaće se, mada retko baš jedem viršle, par puta godišnje.

Ima Famis jako lepe suve kobasice uvaljane u biber, začinsko bilje i tucanu ljutu papriku...sve baš korektno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...