Jump to content
IGNORED

Fotografije, Druga liga Zapad


čekmeže

Recommended Posts

Ja uvek gledam sta prvo privlaci paznju, i da li je to pozeljno. Cesto na fotki ima u stvari 2 fotke (2 price) i to retko funkcionise, oko se lako zbuni. Tako mi se cini da ovo deblo skroz levo koje je van izmaglice i ostro (sa jasnim detaljima, korom i snegom) privlaci isuvise paznje, pa bih ga ja odstranio...

anon01.jpg

+ Evo, cisto radi 'eksersajza', primera kako sam nesto slicno uradio sa 1 fotkom iz Indije by mrs Indy...

original800pc090504.jpgDete dole levo je suvise blizu ivice, a posto i gleda u razlitom smeru, odvlaci i paznju posmatraca (mi gledamo valjda nagonski u smeru gde drugi gledaju). Zato je izcropovana, i plus je tonski fotka malo doterana, posto se radi o prilicno losim ekspozicijama, mali Olympus mju820 razocaravajuce bude zbunjen velikom svetlosnom dinamikom...obradjenopc0905043.jpg

Link to comment
Ja uvek gledam sta prvo privlaci paznju, i da li je to pozeljno. Cesto na fotki ima u stvari 2 fotke (2 price) i to retko funkcionise, oko se lako zbuni. Tako mi se cini da ovo deblo skroz levo koje je van izmaglice i ostro (sa jasnim detaljima, korom i snegom) privlaci isuvise paznje, pa bih ga ja odstranio... anon01.jpg
+ uklonis to neprijatno zuto sa levo/centralnog dela i dodas malcice kontrasta i dobijes ovo:anon02.jpgIzvinjavam se unapred ako autor smatra nepotrebnim ovo ispravljanje krivih Drina :)
Link to comment

Pa bolja je ova tvoja.Pravo da ti kažem mrzelo me je da je kadriram. Problem sa digitalicima je što se dobije previše fotografija i onda čovek jednoj ne može da posveti dužnu pažnju.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mante se vi digitalaca. Evo slike sa aparata starog 60 god, cb 400asnog filma i skenera koji je allinone štampač meni za posao. Malo je zrnata, to sam i hteo, a sken je na mat papiru (ne film) e47df2eca8.jpg

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...