Jump to content
IGNORED

Fotografije, Druga liga Zapad


čekmeže

Recommended Posts

vapad | svidja mi se motiv. na poslednje dve mislim da si omasio kada je kompozicija u pitanju. ove prve dve su skolski primer i super su. ono sto im sigurno nedostaje jeste obrada.mozda nisam pogodio obradu, ali primecujes sigurno da ima sada mnogo vise na znacaju. onako je kao da si turista u prolazu, a ovako je kao da si turista koji ce kasnije da se zadrzi u mracnoj sobi prilicno dugo. (lupam)vapad.jpg

Link to comment

Huh, :blush:, hvala.Te dve sam prvo stavio u BW, ali se, zbog rezolucije, previše video šum samsungovog senzora. Pa sam odustao i prepekao ih ne bi li izgledale pomalo retro a taj narandžasti glow je trebao i da im da malo na kotrastu od plavog neba, očigledno nisam uspeo.A druge dve...Jesam debelo omašio, slažem se :) Samo nisam siguran da bih umeo drugačije, za sad. Imam problema sa kadriranjem, ne mogu da istaknem ono što želim kako treba.Evo originala dečka recimo, ja sam želeo da "uhvatim njegovu muku" ako me razumeš...

Link to comment
Te dve sam prvo stavio u BW, ali se, zbog rezolucije, previše video šum samsungovog senzora. Pa sam odustao i prepekao ih ne bi li izgledale pomalo retro a taj narandžasti glow je trebao i da im da malo na kotrastu od plavog neba, očigledno nisam uspeo.
ako ti je stalo da se ne vidi sum (nekad to ume da smara ako ne znas kako da ga iskoristis) probaj da nadjes na net/u plugin koji otklanja sum perfektno, ali to da uradis tako sto: kopiras originalnu kopiju kao layer i udaris sa tim plugim/om preko fotke da ubijes sum, a posle obrises motiv koji je u prvom planu. (ako ti slucajno nesto ovde nije jasno - pitaj. mozes i privatno)meni je samo ovde nebo bilo problematicno, suvise je nekako plavo i digitalno. figura je lepa - boja.
A druge dve...Jesam debelo omašio, slažem se :) Samo nisam siguran da bih umeo drugačije, za sad. Imam problema sa kadriranjem, ne mogu da istaknem ono što želim kako treba.
kada ne znas "kako" onda se izlupas jer ne trosis film i naravno ako ti je stalo do onoga sto si video-primetio. iskreno se nadam da ce nesto da izadje na dobro, a ne da se trudis da ga turis u kadar na silu, a vec si video da neide tako lako. ili jednostavno produzis dalje. pogotovo ako cesto vidjas taj motiv, jednom ces proci i roknuces ga onako iz topa i ispasce super. tako sam ja barem radio i pokazalo se kao ipravno razmisljanje i postupanje.
Evo originala dečka recimo, ja sam želeo da "uhvatim njegovu muku" ako me razumeš...
iskreno, ja se ovde ne bih zadrzavao. suvise je komplikovana situacija. nema cistine i samo bih se namucio i smorio kao rezultat.
Link to comment

O.Ket :DHvala na savetima! Probaću Noise Ninju ili tako nešto. A za ovo drugo mi je i žao pomalo, mnogo je lica nestalo, ima na još par kuća i na jednim starim vratima, pa ću ih, ako ništa drugo, zabeležiti.Pozz

Link to comment
Evo originala dečka recimo, ja sam želeo da "uhvatim njegovu muku" ako me razumeš...[закачment=9973:SDC10432.JPG]
Ту обично имаш два решења. Кад лик гледа мало у страну, или ћеш да му оставиш више простора тамо куд гледа, или ћеш да га гурнеш према ивици да гледа ван слике. Мој мачор одмах примети кад гледам у њега, а да неће посматрач твоје фотке да примети (макар скроз подсвесно) куд гледа лик на њој. Сад је само питање како ћеш ти да искористиш ту сисарску навику, и куд ћеш да му одведеш поглед. Шта ћеш конкретно да урадиш, наравно, твоја је ствар и твоја одлука, коју не мораш ни сам себи да објашњаваш.Овако са ликом скоро на средини, хм, делује као да се ниси одлучио. Пробај да исечеш једном да ти је кип у левом, шгјз, златном пресеку, а други пут да има у вр главе лакат простора до десне ивице, па види шта ти боље ради.
Link to comment

@bob mould hair style: da da da da, dobra obrada, boja, a nazirem i neku teksturicu na gornjem detalju ? Sviđa mi se.Ja sam pokušavao na drugu stranu...da popunim rupe, mada opet ne štima.@расејан: dobro došao nazad, kontam taj princip, ćem pokušam...hm...

Edited by Vapad
Link to comment

slazem se sa ovim sto rasejan prica o pogledu. skolska fora. vapad | ima teksturica - jedna. ostalo je channel mixer u fotosopu + ovaj simulate dof kao plugin da zabluri malo. ako hoces da ucrnobelis (vidim da non-stop ides na to) covece... koristi nik color efex - silver efex pro plugin. plugin je brukadinović kada je crno/bijela/siva/zrno/stagodpozelis fotografija u pitanju.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...