Jump to content
IGNORED

SF i fantasy


dare...

Recommended Posts

Predsajamska groznica u "Laguni"A kad ste već tu, pogledajte i "Čarobnu Knjigu". Ima tu dosta novih naslova, što fantastičnih, što vampirskih... E sad kolko ti vampiri, rastrzane, darovite i podmetnute vrede za čitanje... Nisam baš siguran. Tja... Uzeo bih onu Safonovu triologiju nalik na dečiju da pročitam... Imam utisak ovako napamet da je to nešto lepo...Uzgred...Čitam triologiju 276721_218592721525846_935415_n.jpg.U prodaji su sve tri knjige i nisu nešto skupe (Alnari. Dobra tema, dobra identifikacija, ali mi je pisanije jako loše pripovedački rešeno (nema šanse da je tako loš prevodilac), tako da mi deluje nešto jeftino, što možda i jeste... Ali ok je i lako čitam... Jeftin sam i ja...Pazario u Laguni: k1i300v3r1731_crveno_more_pod_crvenim_nebom_delfi_knjizare.jpgk1i300v3r1750_oblast_otkrovenja_delfi_knjizare.jpgk1i300v3r1744_prvi_igrac_na_potezu_delfi_knjizare.jpgKad pročitam, pričaću...Nešto previše knjiga ovo pred sajam, a ne znaš vrede li čemu... <_< Edited by dare...
Link to comment
U prodaji su sve tri knjige i nisu nešto skupe (Alnari. Dobra tema, dobra identifikacija, ali mi je pisanije jako loše pripovedački rešeno (nema šanse da je tako loš prevodilac), tako da mi deluje nešto jeftino, što možda i jeste...
nije u pitanju prevodilac. ova trilogija spada u najbizarnije knjige koje sam ikada procitala. sadrzaj je brutalan, jeziv, postaje sve gori iz knjige u knjigu, udara na bazicne zivotne strahove, a pisan je u formi lagane tinejdzerske romanse. glavna junakinja ima staz u prezivljavanju, ubijanju, gladovanju, sticenju porodice, izazivanju drustvenih nereda, ali posto ima samo 17 godina kad sa momkom spava onda naravno zbilja spavaju cedno obuceni u pidzame, nezno zagrljeni. a kraj me je potpuno deprimirao: saznajemo ljubavni rasplet. osecala sam se kao na kraju Losta - ok, ovo je kraj jedne linije price, ali koga briga za nju? uzivaj :D
Link to comment
Elem, ovo 1702.jpg što je u stvari ovo the-warded-man.jpgje jako DOBRO! Baš ono lako i pripovedački dobro sa likovima koji vas vezuju...Drugi nastavak napisan, ali cenim da bi ih moralo biti bar 3... `Ebi ga...9780345503817.jpgZnači čekamo nastavke zajedno sa ove dve prethodno pomenute:1533.jpg i 1530v.jpgTo je to uglavnom, da ga netupim previše... :fantom:
Noć demona pročitao, i dopala mi se. Svetom vlada strah, čim zađe sunce i pada veče dižu se demoni-noćnici, a ljudi se štite čarolijama i magičnim simbolima. Priča paralelno prati živote troje dece, koji će pretpostavljam odigrati značajnu ulogu u borbi protiv demona. Knjiga je vrlo dinamična, lepo napisana.Poslednje carstvo-Brendon Sanderson. Odlična knjiga, pravo osveženje u epskoj fantastici. Meni gotovo naginje sf. Originalna ideja, dobro opisan turobni, postapokaliptični svet, sposobnosti sagorevanja metala, Gospod vladar... apsolutno preporuka.Ime vetra-Rotfus. Ljudi ga dosta hvale, meni je previše razvučeno, zamorno, nije me nekako uhvatilo.Oštricu od Aberkrombija sam već pominjao. Obavezno je uzmite, nećete se pokajati :) .
Link to comment
Pazario u Laguni: k1i300v3r1744_prvi_igrac_na_potezu_delfi_knjizare.jpgKad pročitam, pričaću...Nešto previše knjiga ovo pred sajam, a ne znaš vrede li čemu... <_<
Pazario i ja Prvog Igrača... Kad pročitam pričaću...:D
Onako... lagano, pitko, pomalo naivno, bez preteranih pretenzija. Mešavina Matrixa, avanturističkog romana sa tematikom potrage za blagom i RPG-a. Od mene prolazna ocena ali i ne nešto mnogo više od toga...
Link to comment
E sad kolko ti vampiri, rastrzane, darovite i podmetnute vrede za čitanje... Nisam baš siguran.
Pa, podosta zavisi od toga kog si pola i koliko godina imaš. Većina toga što ČK objavljuje namenjeno je tinejdžerkama. Sa izuzetkom Harisove, koja je bleda senka Lorel Hamilton, da se razumemo, Kasandra Kler je vredna ozbiljnije pažnje, ali kada vidim šta si kupio u Laguni, nisam baš siguran da bi ti se išta od naslova u produkciji ČK zaista dopalo.
Link to comment
  • 4 weeks later...

Hugo za roman godine i serijal.Lako i brzo... Ta prva dva-tri dela su dobra uz jaku identifikaciju sa likovima...Dalji nastavci u serijalu Majlsa Vorkosigana su već lakša literatura, ali isto tako zanimljivi, brzi i čitljivi (u hrvatskom izdanju Algoritma)Koristim priliku da zahvalim Cruelli na nastavcima koje mi dala pre par godina, kad sam se naložio na pomenuti Bižolkin serijal. :)EDIT: Inače pročitao (čuj, progutao) drugi deo Reda Magle, Brendona Sandersared_magle_-_zdenac_uspenja-brendon_sanderson_s.jpgDobro, lako a debelo sa puno strana...Sad čekamo treći deo i završnicu...

Edited by dare...
Link to comment
  • 2 weeks later...
Cool cool, ide na spisak za nabaviti :) si citala na engleskome? Pretpostavljam da nema domaceg izdanja?
ne verujem da je izdata i Srbiji. Da, na engleskom, ima da se skine pdf negde na netu ili da se kupi na amazonu.
Link to comment
  • 4 weeks later...

мени можда због окружења у коме сам Игра Ветра била одлична. Аберкромби је добар, свет Тјудора и тако то...мада су они на северу можда и превише дивљи.

Link to comment
bodez_snova_-_prvi_deo-robert_dzordan_v.jpgZavršio prvi i drugi deo "Bodeža snova". Dobro razrešavanje i približavanje Tarmon Gai`donu (Poslednja Bitka u ratu protiv Senke). Džordan po meni jako dobro drži pažnju na strašno velikom broju likova i to mnogo bolje radi nego Martin. Ja naravno ispomešam imena nekih manje bitnih likova (Aes Sedai najčešće...) ali pomno pratim ključne likove (Rand, Met, Perin, Evgena, Ninaeva, Elejna) i one kasnije uključene, jer su oni ta`vreni sa kojima ste se od početka identifikovali i Šara (čitaj - priča ;) ) se formira oko njih. Jednostavan i efikasan način da zadržiš pažnju čitaoca.To je negde to. Zadovoljan sam i komplet Točka Vremena je u vitrini spreman za unuke. :) Čeka se samo poslednja 12-ta knjiga iz pera Bredona Sandersona, jer je dotični Džordan umreo od silnog dugogodišnjeg pisanija, blagi bob da mu dušu prosti...Elem, Brendon Sanderson se ovijeh dana javio da je poslednju knjigu završio + prvo svojeručno dojebavanje iste i da posle praznika predaje knjigu timu stručnjaka na dalje recencije, korekture, lekture i tako to... Znači odokativno, treba je očekivati sledeće godine u ovo vreme...tarmongaidon.jpg

" Ja sam Ninaeva al`Mera Mandragoran. Želim da pošalješ poruku svima sa kojima si u dodiru. Moj suprug Lan Mandragoran, poslednji iz linije kraljeva Malkijera, jaše sa Kraja sveta prema Tarvinom procepu i prema Tarmon Ga`idonu. Hoće li jahati sam?Lan mi je rekao da Malkijer živi sve dok i jedan čovek nosi hadori u znak zaveta da će se boriti protiv Senke, sve dok i jedna žena nosi ki`sain u znak zaveta da će poslati svoje sinove u rat protiv Senke. Ja nosim ki`sain, gazda Aldragorane. Moj suprug nosi hadori. Kao i ti. Hoće li Lan Mandragoran sam jahati u Poslednju Bitku?"Tja... <_< Kako ono reče Robert Džordan iz pera Sun Cua... "Smrt je lakša od pera, a dužnost je teža od planine!"

E a onda u nekom vremenu budućem... Kad vam nešto teško ide i kad život krene da vas savladjuje... E onda krenete polako ispočetka... Otvorite novi svet u koji možete da udjete i predahnete od svakodnevnih RL problema..."Fantasy Therapy" - odmara, a ne goji... Toplo preporučujem... cool.gif

Edited by dare...
Link to comment

Купих, ону Амазонову справицу за читање и одмах други део Аберкромбија. Засад много боље него први наставак, и 3 пута јефтиније...

Link to comment
Onako... lagano, pitko, pomalo naivno, bez preteranih pretenzija. Mešavina Matrixa, avanturističkog romana sa tematikom potrage za blagom i RPG-a. Od mene prolazna ocena ali i ne nešto mnogo više od toga...
k1i300v3r1744_prvi_igrac_na_potezu_delfi_knjizare.jpgEto i ja tek sada pročitah... Priča tanka i što ti reče naivna, ali za tinejdžere je i pisano... Tja.. Lako i brzo se čita...Medjutim ono što me je fasciniralo i pored mnoštva apsurdnih postavki priče je opšta atmosfera otudjenosti i propadanje u viziji piščevog vrlog novog sveta...Ono baš da se čovek uplaši... Ekvilibrijum i po...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...