Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

Gde je guzva? Najlepsa stvar kod The Kebaba je sto narucis kulturno dok gledas chopor kako gazi preko lesheva 50 metara dalje na Shishu.Dobro lazem, nije najlepsha, ali je svakako lepa. Posebno kad krenesh da zderesh.
cekaj, ja sam pomesao lokale. kazi mi gde se tacno nalazi taj o kome pricate? znam gde je sish-kebab, ali nemam pojma gde je taj drugi lokal.
Link to comment
Ja se uvek zapitam sta tom narodu nije u redu sa nepcima i jezikom kad se guraju tamo pored zivog The Kebaba. Jedno vreme sam bio ubedjen da ga svesno bojkotuju zbog necega ali nisam mogao da smislim ni jedan moguci razlog.
Em je jeftino, em je uvek gomila. Svi "znaju" da tamo valja, nema shta drugo da bude. Jednom sam tamo jeo i ruku na srce ne secam se da sam bio zgrozen, mada se ne secam ni da sam bio posebno odusevljen, ali svakako mi ne pada na pamet da se laktam za porudzbinu. Pogotovo ne kad je Meka 50m dalje.
Link to comment

sis ima cumur na struju, meni je to takav downer da mi ne pada na pamet da pored zivog rostilja 20m dalje stojim u redu sve da je najbolje meso na svetu, a nije. popularnost sisa je jedna od misterija sveta.

Link to comment
sis ima cumur na struju, meni je to takav downer da mi ne pada na pamet da pored zivog rostilja 20m dalje stojim u redu sve da je najbolje meso na svetu, a nije. popularnost sisa je jedna od misterija sveta.
Najveća misterija je opsednutost Beograđana džankfudom.
Link to comment
nismo samo mi takvi. eno to onaj purger koji ima blog o zagrebackim cevapdzinicama.
Ćevapi nisu džankfud. Tu sedneš, nož i viljuška, pivce, pa cap, cap, polako, kao čovek, jedan po jedan ćevap...Šalu na stranu, mislim da ono što su kafane u provinciji, to su džankfud kiosci u Beogradu. Nijedan se ne gasi, svi zarađuju. I što je moj najveći utisak, svaki Beograđanin nosi svoje isključivo i zadrto mišljenje o tome koji je najbolji džankfud u gradu. Kad se povede razgovor o tome, dolazi i do razmirica, spremni su da se posvađaju sa rođenim bratom oko pokojnog Lokija, Stepe ili Šiša...
Link to comment

eh, kamo srece da kafane u beogradu rade kao one u provinciji - barem u mestima gde je ostalo nesto od stare kafanske kulture kao sto je recimo nish. posledica toga je da su beogradske kafane skupe - nema narocitog razloga da odnos cevapa na kiosku i u kafani bude 1 : 3 kao sto je ovde. pod svezim utiscima iz istanbula ne mogu da ne primetim da mi se njihov koncept svidja - junk food kioska i prirucnih objekata nema ali u svakoj kafani mozes da biras da li ces da uzmes kebab u tanjiru ili durum kebab, znaci smotan u nekakav lebac. kvalitet je isti. ovako smo svi na gubitku sem vlasnika junk fooda prcvarnica koje prodaju trash.

Link to comment
Šalu na stranu, mislim da ono što su kafane u provinciji, to su džankfud kiosci u Beogradu. Nijedan se ne gasi, svi zarađuju. I što je moj najveći utisak, svaki Beograđanin nosi svoje isključivo i zadrto mišljenje o tome koji je najbolji džankfud u gradu. Kad se povede razgovor o tome, dolazi i do razmirica, spremni su da se posvađaju sa rođenim bratom oko pokojnog Lokija, Stepe ili Šiša...
istina. to kao da je ideolosko pitanje. ja turcina u goce delceva preferiram, kod shisha jela jednom i nije mi vredan onolikog reda. kaze seka koja radi kod turcina kako joj dolaze redovne musterije koje tri puta na dan kupuju kebab kod njih. dorucak, rucak, vecera :mellow: inace, mislim da u goce delceva da prodajes najveci trash od hrane, prodavao bi se kao lud. kome tamo propadne biznis, taj je ili lud ili jako glup.
Link to comment
Ćevapi nisu džankfud.
Zagrebachki jesu :D.Shalu na stranu, ako ti cevapi nisu junk food, onda nisu prodavali se u kafani ili na ulici. Bar ne po tome sta junk food znachi, a to je krsh, nezdrava, ali ukusna hrana. Razlika moze biti u tome da oni u kafani nisu fast food. Edited by Venom
Link to comment
Gde je guzva? Najlepsa stvar kod The Kebaba je sto narucis kulturno dok gledas chopor kako gazi preko lesheva 50 metara dalje na Shishu.Dobro lazem, nije najlepsha, ali je svakako lepa. Posebno kad krenesh da zderesh.
Vala baš. Jedino što od Šiša dopiru krici pa nema zena, zato volim da na momenat zaboravim da si tropski lenjivac i odgmižem do Drvceta u Munzeu.
Link to comment

meni je upravo ta blizina drvceta fascinantna, pa jbt od sisa do drvceta treba otprilike 5-7 min laganog hoda. i svaki put kad prolazim pored sisa, i vidim onu masu koje se gura ne bi li dobili svoje parce masnog cebeta, zapitam se dal su ovi ljudi culi za drvce (ili ne daj boze nekad jeli tamo)?! zakljucak koji se sam namece je da verovatno nisu. mozda je tako i bolje.

Link to comment

Problem sa cekanjem kod Sisa se vrlo lako rijesi narucivanjem telefonom par minuta prije dolaska a mozete uvijek da probate na blef i bez zvanja, jednom prilikom sam sa drustvom pokupio "4 telefonom" iako smo zaboravili da nazovemo :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...