Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

lepinja je bila ona klasicna srpska, mekana i gnjecava, ume da se hvata za zube kad zagrizes, sto bi englezi rekli soggy. daleko od toga da je bila bajata, rekao bih da se ohladila sat dva maksimum pre nego sto mi je dopala saka. s tim da ja dok jedem uglavnom dekomponujem celinu i zavrsim s time da bacim pola tog nezdravog leba u djubre.

"Poncho" story...

Link to comment

mada nam se u kraju kod kalenica otvorila nova rostilj mesara, tamo gde je bila ribarnica preko puta unicredit banke. zaboravih, ima neko zensko ime (nada?) rade od 9 do 19 sada, posle ce duze, meso u vitrini izgleda strava, imaju razne cevap opcije, banjalucki, obicni, ustipak, onda marinirane varijante ramsteka i slicnog.... enivejz da ogladnim pa cu da prijavim utiske. lence svakako ostaje referenca mada ruku na srce malo je prejako zacinjeno no to mi se cini da je problem sa vecinom rostiljdzija u bgd, da li tako kriju krsh meso ili ima neka higijensko sanitarna fora sa presoljavanjem, nemam pojma.

Link to comment

mada nam se u kraju kod kalenica otvorila nova rostilj mesara, tamo gde je bila ribarnica preko puta unicredit banke. zaboravih, ima neko zensko ime (nada?) rade od 9 do 19 sada, posle ce duze, meso u vitrini izgleda strava, imaju razne cevap opcije, banjalucki, obicni, ustipak, onda marinirane varijante ramsteka i slicnog.... enivejz da ogladnim pa cu da prijavim utiske. lence svakako ostaje referenca mada ruku na srce malo je prejako zacinjeno no to mi se cini da je problem sa vecinom rostiljdzija u bgd, da li tako kriju krsh meso ili ima neka higijensko sanitarna fora sa presoljavanjem, nemam pojma.

 

U Kursulinoj otvoren Ćevapaj.

 

Do jaja glupo ime, ali usluga za svaku preporuku. Probao peticu i vešalicu. Specijalitet kuće je neki nenadjebivi krompir, ne znam šta mu rade, ali izuva i daju ga kao prilog uz sve. 

 

Probati dok se nisu pokvarili.

Link to comment

još jedan masivni hvalospev Ćevapu kod Dekija i naklon do zemlje

 

sa današnjom gurmanskom pljeskavicom, samo je seo na vrh najboljeg roštilja u Beogradu

 

debela, masivna, samo junetina, ni traga od soje, a savršeno ispečena, sočna i slasna, ništa presoljena, ništa prezačinjena. u njoj kockice miročkog sira (istočnosrbijanska varijanta halumija), slanine od mangulice i komadići sveže ljute. tanke, krckave i sveže lepinjice

 

gurmanska deki.jpg

 

presek:

 

grumanska deki 2.jpg

 

a ostalo, isto vrhunsko, brizle, biftek, teleće flekice na kajmaku, ražnjić od glave bifteka, i dobra roštilj kobaja koju opet sami prave (samo ja nisam fan te vrste kobasice)

 

ćkd.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...