Jump to content
IGNORED

Jezički XEJT


makaronee

Recommended Posts

2 hours ago, Tihajeza said:

Ne znam da li zvanični pravopis uopšte ima koju reč o tome

Naravno da ima:

Quote

Када цео текст пишемо великим словима (верзалом), двојна латиничка слова ce оба пишу као велика, дакле Nju Džerzi — NJU DŽERZI, Ljubljana — LJUBLJANA.  У латиничким акронимима (скраћеницама писаним великим словима) двојна слова ce пишу као велика (NJK = њемачки језик и књижевност). При размакнутом (спационираном) писању сва слова ce једнако раздвајају (L j u b l j a n a   a не   Lj u b lj a n a). Ако ce натписи (нпр. MENJAČNICA) пишу одозго надоле, NJ, LJ односно DŽ не треба да остану састављени, него друго слово долази испод првог.

 

Edited by vememah
Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

Ja mislim da jeste Nj i Lj

 

Nije milion posto, načitana sam vrlo i nikad nisam videla knjigu štampanu tako, samo privatno kucane Word fajlove i tabloid naslov pre neki dan.

 

A i Vememah odgovorio.

Link to comment

Il ja numem da citam, ili je Vememah potvrdio sto je napisala I'm with the pilots.

 

LOL. Nije, ne vidim dobro!

Edited by Indy
Corav!
Link to comment

Inače tu budalaštinu forsiraju Novosti na latiničnoj verziji sajta. Moguće da im je konvertor iz ćirilice u latinicu glup da proveri jesu li okolna slova velika ili ne.

 

Quote

Pogledajte kako izgleda AVETINjSKI PUST Njujork (FOTO/VIDEO)

novosti.rs/vesti/planeta.299.html:859156-Pogledajte-kako-izgleda-AVETINjSKI-PUST-Njujork-FOTOVIDEO

 

Quote

NjUJORK - Bolnički „Code 99", signal koji obaveštava medicinsko osoblje da je pacijentu potrebna reanimacija, oglasio se pet puta za manje od jedan sat, u roku od 40 minuta šestoro pacijenata imalo je srčani zastoj, a četvoro je umrlo, izveštava CNN iz jedne njujorške bolnice.

novosti.rs/vesti/planeta.299.html:858247-Patnja-bol-i-smrt-na-svakih-10-minuta-Dramaticne-slike-iz-bolnice-u-Njujorku-FOTO

Edited by vememah
Link to comment

Možda im je korektor ćorav kao ja, pa ne vidi razliku između Nj i NJ.:D

 

(EDIT. Nisam ni video dok nisam zumirao ekran nekoliko puta... vreme je za optometričara.)

Edited by Indy
Link to comment
47 minutes ago, Indy said:

Možda im je korektor ćorav kao ja

Teško, tako je već duži niz godina.

 

Kad smo već kod hejta, Novosti su zaslužne i za onaj idiotski zarez iza a koji se zapatio (npr. "A, šta su oni nama radili?").

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Tihajeza said:

 

Nije milion posto, načitana sam vrlo i nikad nisam videla knjigu štampanu tako, samo privatno kucane Word fajlove i tabloid naslov pre neki dan.

 

A i Vememah odgovorio.

 

Nisam uopšte shvatila da je reč o tome da su sva slova velika :isuse: 

Link to comment

ne znam da li je za ovde ili za "adoumicu". 

neki dan videh tablu "udruženje osiguravača srbije"."batut" je "institut za javno zdravlje srbije". kao da se radi o osiguravanju ili zdravlju srbije. čini mi se da bi bolje bilo da je "u srbiji" umesto "srbije". viđao sam još toga.

s druge strane na mestu mi je "košarkaški / ferijalni / vatrogasni savez srbije" ili parlament srbije"

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...