Jump to content
IGNORED

Jezički XEJT


makaronee

Recommended Posts

od druga i mene, prilog za rasejanovu kolekciju anglo-eufemizama. ako nema, da započne :naughty: :highly motivated seller (u potpisu kupujem-prodajem oglasa)poz

Link to comment
od druga i mene, prilog za rasejanovu kolekciju anglo-eufemizama. ako nema, da započne :naughty: :highly motivated seller (u potpisu kupujem-prodajem oglasa)
Зар се то није још пре рата преводило са "џабе ће да дам, само да продам"?
Link to comment

Бисер за данас:

falio je sneg. jbg. znam da mnogi mrze isti, ali meni je falio mnogo.
По дефиницији, снег никад не може да буде исти. Свака пахуљица је различита од сваке друге пахуљице. Шта ту онда може да буде исто?
Link to comment
falio je sneg. jbg. znam da ga mnogi mrze, ali meni je falio mnogo.
da, "isti" se rasprostranilo, ali to nije tačno. "isti" mi vuče da treba da imaš sa čime da porediš.
Link to comment
šta je trebalo da napiše? gorepomenuti?
Како рече Тихајеза.
da, ne razumem uopšte rasejanov hejt prema "istom"
Зато што се придев користи као заменица, што нам се увукло из правнобирократског језика... а њих тек не волем.
mislim, može se reći i "a ja ga mnogo volim" ali se semantički razlikuje od "a ja mnogo volim isti"
Ајде објасни језичари са јефтинијом улазницом, у чему је тачно та разлика.
Link to comment
... што нам се увукло из правнобирократског језика... а њих тек не волем.
šta se onda femkaš što odma ne kažeš :D nego nam podmećeš tihajezina rešenja za treći osnovne
Link to comment

Трећи основне, кад се још говорио српски? Може.Него, ево контрапредлога. Као што се у енглеском можемо сложити да је конјункција комутативна, тј ако може да се каже "А и Б" онда исто тако може да се каже "Б и А", па нема никакве препреке да се свако "try and {glagol}" замени са "{glagol} and try" (I will try and hang that picture -> I will hang and try that picture), онда и свако "исти" може да се замени са "исти такав" а да то не утиче на смисао реченице.Пробајте, а резултат какав је да је, исти такав да се приложи овде.

Edited by расејан
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...