Jump to content
IGNORED

Jezički XEJT


makaronee

Recommended Posts

Ispravili su sad

Kairo -- Svrgnuti egipatski predsednik Hosni Mubarak, kome se sudi zbog ubistva civila i zloupotrebe položaja, u kritičnom je stanju. Rusija danas: Moguće da je umro.
Link to comment
  • 2 weeks later...

ne podnosim, mrziiim, kad se zene oslovljavaju prisvojnim pridevima muzevljevog il ocevog prezimena, kao sto su danas ovdehttp://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=11&dd=03&nav_category=11&nav_id=554770pa mi diglo pritisak u sekundi.zena ima ime i prezime, a ne ime i prisvojni pridev.

Edited by darling
Link to comment

ima tu jos jedan problem. nisu ni u tome dosledni, jer kad se vec time sluze kako nije duliceva markoviceva? ovako su dulic i markoviceva sada kod dinkica.

Edited by cmrlj
Link to comment

Tj ispada da oceva jeste, a muzevljeva nije, ili obrnuto. Tj, ona sama birajuci redosled dva prezimena odluci cija jeste, a cija nije. Zgodno.Jos jedan jezicki LOL. Recentni podgoricki sleng: Ostroga ti? Tj, "Ostrogati?", sa naglaskom na pretposlednjem slogu, a u znacenju "stvarno, zakuni se?".

Link to comment
sto samo podgoricki? imas toga i u hn vec 10 godina, znaci metastaziralo je. kad cujem klince kako se kunu 'ostrogami' smraci mi se, tita mi :D
Ne imadoh pojma, nikad ne cuh to u HN, a tamo provodim daleko najvise vremena u CG.
Link to comment
Jos jedan jezicki LOL. Recentni podgoricki sleng: Ostroga ti? Tj, "Ostrogati?", sa naglaskom na pretposlednjem slogu, a u znacenju "stvarno, zakuni se?".
sjajno, ovo ću da koristim :D
smraci mi se, tita mi :D
:D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...