Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

indija je po nekim statistikama najgora zemlja za ženea uskoro će postati i za bicikle, jer oni, pogodite šta - usporavaju saobraćaj :isuse:u kalkuti zabranjeni bicikli

KALKUTA - Vlasti indijskog grada Kalkute zabranile su upotrebu bicikala, rikši i drugih nemotornih vozila, što će predstavljati problem za mnoge građane koji ne mogu da priušte automobil ili motocikl.Kalkuta je jedini veliki grad u Indiji gdje broj biciklista premašuje broj vozača motornih vozila.Predstavnici vlasti tvrde da "bicikli usporavaju saobraćaj i da će ulice sada biti bezbjednije, a saobraćaj će se odvijati brže".Prosječna brzina u Kalkuti, gradu od oko 11 miliona ljudi, je između 14 i 18 kilometara na sat. Indijski prosjek je 22 kilometra na čas.Biciklisti su organizovali ulične proteste zbog ove zabrane.Biciklisti koji se, ipak, pojave na ulicama biće novčano kažnjeni, a policija će zaplijeniti njihov bicikl, javio je Bi-Bi-Si.
Link to comment

Žene možda neće smeti biciklom po Kalkuti, no, u Nemačkoj ne bi smele po trotoaru :P Hja, po savetu šeika Saleh bin Sad al-Lohaidana verovatno ne bi smele ni sesti na bicikl. :isuse:Kod nas na srečo nema ginofobije, pa je dozvoljena i vožnja po trotoaru, ali mora biti obojen crvenom bojom ;) Na površinama, koje su zajedničke biciklistima i pešacima, je za bicikliste namenjena crvena traka. No, ipak su to zajedničke površine, i tako pešak lako "zaluta" na stazu - no, ja to najčešče reševam slalom vožnjom, ali ne na "količek" ;) Moram priznati da su mi veči problem biciklisti koji (brzo) voze u suprotnom, pogrešnom, smeru.

Link to comment
Moram priznati da su mi veči problem biciklisti koji (brzo) voze u suprotnom, pogrešnom, smeru.
Uf da :isuse:A za pešake koji se pojavljuju (ili procenim da bi im moglo napamet pasti da se pojave :D) na stazi ja legnem na zvonce dok se ne sklone.Inače za trotoar je bila totalno bizarna situacija, samo što sam izašla iz zgrade i prešla 10tak metara naiđem na -- policajca (koji je raširio ruke, iskezio se i rekao nešto u stilu "ooo gle ko nam je to")
Link to comment

Ja kasno. Tek u trećem. Svi moji drugovi su već znali da voze :(Kako se nisam mogao nadati pomoći roditelja jedno veče sam uzeo bajs i počeo da pokušavam. I tako do besvesti dok nisam uspeo da odvezem 5 metara bez padanja.Onda sam sutra naučio da vozim pravo, ali ne i da skrećem.I za par dana sam već bio profi.Ostalo je istorija :)

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

super je kad nema kiše :Dnego ja otkako se muvam po krajevima gde ima <mnooogo> kiše viđala mnoogo ljudi koji voze po kiši i onda kao ajd da probam i ja, nisam najgora od sve decei jedno vreme sam furala i one pantalone za kišu (pa ih posle skinem unutra) i svašta, ali smor je brate po pljusku nekom ili onako kad baš lije, sama vožnja je malko gadna, nije guštplus kilometar-dva još i da nekako na brzaka izguraš, ali jezditi 10-15km uopšte nije ni lepo ni interesantnomeđutim ljudi i to masovno rade!dok meni po, kako bih rekla, sitnoj prijateljskoj kišici nije problem

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...