Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Meni su simpaticni ti likovi iz Iron bajka jer nonstop pizde na guzvu, pogotovo prosle godine :D. Meni su oni super, fer i iskreni.

U maloj Piramidi je ranije bio (mozda je i dalje tu) Pedala ... Krupni lik je zaljubljenik u bajseve i generalno je car, ali onaj do njega (vlasnik) mislim da uvaljuje i ono sto ne mora da se menja...

Ims i Belvilu u okviru radnje sa bajsevima, ali je tamo obicno guzva i sano sam isao jednom kad je zena kupila bajs

Link to comment
1 hour ago, ivy said:

ja mislim da im je to redovna prolecna guzva jer se svi sete servisa u isto vreme

Cele prosle godine je bio haos, jer ovi i iznajmljuju i popravljaju i prodaju delove... A dvojica ih je

Link to comment
Pa mislim, isao bih u Iron, ali s obzirom na gužvu, probaću u Piramidi, Pedala ili u Vojvođanskoj, mislim da se Nomad zove, pa kako bude [emoji3]
Raspitaj se, postoji neki servis, u onom atomskom skloništu u 44-om, kod šetališta Lazaro Kardenasa, pored DZ.
Nisam siguran da li rade i servis.

.... Shiit has hit the fan!


Link to comment
1 hour ago, kipo said:

I ja sam pazario prvi solidan mtb. Odlucan da postkoronasku kilavost pretvorim u zdraviji nacin zivota :fur:

Šta si uzeo? Ja se poprilično primio na mtb, imam na 10 min od kuće brdo sa lepim trejlovima sređenim baš za mtb, sa druge strane brda jezero, divota. Prvo sam vozio po širokim zemljanim putevima i za to mi je moj stari KTM hardtail radio posao ali single trail mi je sada mnogo zabavnija priča, a malo bi i neki skok uradio, možda i neka all-mountain vožnja pošto ima divnih brda za takve stvari blizu mene. Razmišljam da uzmem neki fully, ali nikako da povučem obarač jer su poprilično skupi. Orbea Occam i Giant Trance X su mi glavni kandidati.

Edited by Heaviside
Link to comment

Uzeo polovnjak Cube, sa pristojnom opremom. Sve SRAM SX, Rock Shox viljuska, Schwalbe gume nove, nov lanac, 1x12 brzine.. Sve u zaista odlicnom stanju i meni odgovarajuci XL ram (21") i 29-ke tockovi. Ma zmaj. Ja inace slabo znam o biciklima, samo ono osnovno, ali kontam da cu se naloziti sad kad sam pljunuo lovu. Ovo mi je prijatelj zaludjenik izabrao i pregledao.

Link to comment

Ne mogu da vam opišem kakvo je iskustvo kupovati polovan gravel sa visinom od 164

To je po road/gravel preporukama između xs i s

Xs skoro da i ne postoje ,uglavnom i ako se pojave izgledaju mi minijaturni i najčešće ofarbani u roze

A S veličina nešto veća i teško da bih se odlučio da kupim bez probe , a sve skupo i daleko 

Nikad čak nisam vozio ni drumaša pa da mi posluži kao referenca  

 

 

Link to comment

Naletio sam da te XL, S i dr velicine variraju od proizvodjaca do proizvodjaca, pa treba provjeriti kod njih ili traziti inche.

 

57 minutes ago, Heaviside said:

Hardtail ili fully i koliki travel? Zvuči odlično, biće ti uživancija.

Nije full suspension, a ako pitas koliko je presao, 2020. god je. Nalozio sam se fino, ali jos mi se nije vratila snaga posle korone, pa polaku cu morati.

Link to comment

Btw @Fakundo Sava trazis da ti izmjeri od sredine lezaja pogona do vrha cijevi rama duzinu. Ti svoj korak (vrijednost od poda do genitalija, kad si uspravljen uz zid) pomnozi sa 0.574 i uporedi da li odgovara. 

157946445_441101533635536_85731477463070

 

Odnosno, ides ovde, uneses vrijednost i bacis oko na tabelu dole koja velicina rama odgovara.

Edited by kipo
Link to comment
2 hours ago, kipo said:

Naletio sam da te XL, S i dr velicine variraju od proizvodjaca do proizvodjaca, pa treba provjeriti kod njih ili traziti inche.

 

Nije full suspension, a ako pitas koliko je presao, 2020. god je. Nalozio sam se fino, ali jos mi se nije vratila snaga posle korone, pa polaku cu morati.

Mislio sam na hod amortizera, ne znam kako se kaže na srpskom tačno, to većina ljudi gleda prvo kod mtb. Ako nije full suspension onda je verovatno 100mm ili nešto slično. Po tome se najlakše proceni kakav je trade-off efikasnost penjanja vs. zabava na spustu i skokovima. Mada to je više za full suspension, svaki hardtail sa solidnim komponentama se solidno penje i na svakom boli guza ako se agresivnije vozi nizbrdo.

 

Link to comment

@kipo ma znam to.Kada vidim biciklu odem na sajt proizvođača i nađem detaljne specifikacije ,tu otprilike pretpostavim gde sam.

Meni je problem što jednostavno nema ramova za moju visinu,nema po oglasima,pa uglavnom pravim procenu da li mi je 

bicikla velika malo ili prevelika 

Na primer 

https://www.kupujemprodajem.com/bicikli/drumski-trkacki/gt/oglas/111349883?filter_id=110419535

 

Ovo je S veličina i preporučena visina je par cm preko mene i sada znam da bi bilo idealno broj ispod ali takvih baš nema,

a da naručim bez probe i ispadne prevelika ,baš mi je rizično za 500evrića ,a opet mi je i Kladovo daleko da proverim...

 

Ostaje mi da čekam da se pojavi nešto odgovarajuče na relaciji JA-BG-KG 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...