Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Sad kad se malo prisetim, vozio sam par puta po kisi. Jednom sam usvinjio cela ledja (bez blatobrana), a drugi put sam proklizao na onoj krivini pored zemunskog parka kud ide 15ica, te sam tresnuo u drvo. Kisa definitivno nije za mene

Link to comment

joj, ja sam jednom tako masivno pala proklizavši na morkom suvom (!!) lišću pri skretanju (srećom ništa mi nije bilo)mada to i nije bilo po kiši nego posle kišea po snegu i ledu ne smemprobala jednom (isto tako ohrabrena narodom naokolo) ali mi se nimalo nije dopalo

Link to comment

Sto se podloga tice, trenutno je silazak sa novog mosta ka adi, prava avantura. Sjurim se sa njega, pa se smenjuju krupno kamenje, nekakav sljunak, pesak, i malo zemljane staze. Kamel trofi :wacko:

Link to comment

Eh, da je bar nizbrdo, presao bih nekako pod inercijom (dal na biciklu, ili pod njim). Ovako me odmah nakon mosta saceka to krupno kamenje, tockovi mi upadnu izmedju i jedva se krecem. Onda moram da odlucim da li da priznam poraz, sidjem i poguram malo, ili da obrcem pedale, pa sta mi bog da.

Link to comment

Kada prodje ono inicijalno kvasenje mogu da vozim jako dugo po kisi. Jedino je odvratan osecaj kad te tek pokvasi :)Jedino smara sto kocnice daleko losije rade kad je guma mokra.

Link to comment

uf dai umeju da proizvode grozan škripeći zvukbtw meni je najgadnije kad dobro ajde sve je pokislo ali barem sedim na suvom sicu, međutim pre ili kasnije moram da stanem na semaforu ili sličnom i onda se sve pokvasi, i bude apsolutno bljak

Edited by Amelija
Link to comment
naplašili su me da će mi vlaga sjebati bajs
otkud to? :huh:tj ok da stoji napolju po kiši i vlazi, ali tu i tamo koja vožnja i vožnjica po kiši, hm...btw moj ima 13 godina i prošao je sve i svašta... jedino mu je šaltung malo otišao (najniže 3 brzine od 7 više ne rade, one za velike uzbrdice), ali čisto sumnjam da je to zbog vožnji po kiši :-) (rekla bih da je zbog silnih selidbi) Edited by Amelija
Link to comment

Genije sa dzipom me prvo pretekne pa posle jednosmernom ulicom vozi po sredini da ne mozes da ga obidjes i uziva u razgovoru mobilnim. Pridjem mu na desetak metara sa nadom da ce u jednom trenutku razgovor postati malo manje zanimljiv pa ce se zajebati da pogleda retrovizor pa ili ubrzati ili me pustiti da prodjem.Car ne samo sto me nije primetio nego u jednom trenutku ostro skrene bez migavca da se parkira i presece mi put da sam jedva izbegao da se zakucam u njega.Nadam se da mu mozgic nije bas toliko zakrzljao pa ce shvatiti sta je moglo da mu se desi da je umesto bicikle iza njega isao kamion.Al to mi je bila treca incidentna situacija do NBGD i nazad.Prvo na Branku treba da se mimoidjem sa biciklom koja ide iz kontra smera. Gledam da pobegnem sto vise desno da bi deda mogao opusteno da prodje a doticni ne samo sto ne ide svoje desno nego cak vozi ka meni. U poslednjem sekundu sam stao pa se setio da cimne volan da se ne bi sudarili jer da sam milimetar vise otisao desno mogao bih da zavrsim u Savi kad bi zakacio ogradu mosta ruckom.A malo pre telefoniste u Sremskoj jedan ide 50+ metara u rikverc i ne jebe zivu silu da propusti saobracaj koji ide u pravom smeru nego me zamalo nije udario.Sitne pizdarije sa pesacima ni ne racunam.

Edited by katamaran
Link to comment

Uf, bre, ti samo neke incidente imaš. Ja od svega što vozim (a vozim često i Slavijom, pa niz Nemanjinu, 27. marta...) najviše problema imam sa pešacima na pristaništu kod magacin hala. Ali, i to uglavnom rešavam cvoncetom.

Link to comment

Nemam zvonce. Pisao sam ranije sta mi je sve na volanu pa ne bih imao gde ni da ga stavim :lolol:Naravno da incidenti sa pesacima nisu ozbiljni al umeju malo da iznerviraju. Danas idem iza devojke koja slusa mjuzu i kad sam probao da prodjem sa desne strane ona polako na tu stranu. Posto sam naravno tu vozio polako ukocim i probam da je sad obidjem sa leve strane kad eto ti nje i ovamo. Slusa mjuzu i pici cik-cak po trotoaru :)U povratku dva setaca povecih kucica na biciklistickoj stazi. Jedan ide u mom smeru a drugi u kontra. Umal se ne zeznuh da prodjem izmedju njih kad im se zverovi umal ne poklase.A sto se tice incidenata ni meni nije jasno al bas me hoce u poslednje vreme. Ne divljam, znam da vozim i imam pravila saobracaja u malom prstu pa opet svaki cas neka glupost. Cak sam siguran da se vise od vecine trudim da rizike svedem na minimum al na neke stvari covek ne moze da utice.edit: kad odem do bloka 70 sto je moja cesta ruta 90% puta prodjem trotoarom pa opet naletim na problem. Divim se vama koji imate hrabrosti da stalno vozite iskljucivo kolovozom mada mislim da je to u nekim ulicama ludost.

Edited by katamaran
Link to comment

ja u Vojvode Stepe i Bulevaru JNA nisam i ne bih vozila kolovozom pa sve da mi platea inače pre neki dan me neki kombi gurao sve bliže uz trotoar a imao je mesta <_<, uplašila sam se u nekom trenutku da ću zakačiti ivicu desnom pedalom i ljosnuti (što se iovako plašim)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...