Jump to content
IGNORED

Panini albumi


Recommended Posts

27 minutes ago, levi said:

u jbt 80 din.  kad sam bio mali kupovali mi svaki dan po 10 kesica. kad mi kupe samo 5 bio sam s pravom ljut  :dry: 

 

kakva je to bila država blagostanja

 

 

Jeste, samo tada je bilo 2-3 sličice po kesici, a ko zna kakav je bio i kvalitet, zadnji put sam skupljao Euro'88 tako da nema šanse da se setim (kvaliteta, sličice pamtim kao da je bilo juče), a pretpostavljam da mi kao detetu to i nije toliko bilo bitno.

 

Dobar ti je komentar za 5 kesica, ko je tada odrastao - identifikovaće se. Inače, mislim da ovo nikad nije bio jeftin sport, nego se onda valjda ipak imalo više para, čisto sumnjam da sad sva deca skupljaju...

Edited by Jeremija
Link to comment
13 minutes ago, Ros said:

0,90€ u dojclandu, 50% skuplje nego pre 4 godine :(

 

Vas mi najzalije. Nama ovde dobar standard, pa cemo i skupiti nekako 160 dinzi dnevno, pa tako dva i po meseca... Al vama ne znam sta je činiti. Ima doduše ovaj virtuelni, ali nije to to :( 

Link to comment
9 minutes ago, Jeremija said:

 

 

Jeste, samo tada je bilo 2-3 sličice po kesici, a ko zna kakav je bio i kvalitet, zadnji put sam skupljao Euro'88 tako da nema šanse da se setim (kvaliteta, sličice pamtim kao da je bilo juče), a pretpostavljam da mi kao detetu to i nije toliko bilo bitno.

 

Dobar ti je komentar za 5 kesica, ko je tada odrastao - identifikovaće se. Inače, mislim da ovo nikad nije bio jeftin sport, nego se onda valjda ipak imalo više para, čisto sumnjam da sad sva deca skupljaju...

 

Ja sam krenuo od '94 da skupljam, to mi je prvi album, ironije li - nije bilo Paninija kod nas nego neki americki sticker, ali je bio dobar. Oduvek je bilo po 6 slicica u kesici, onda su u jednom trenutku se presaltali na 5.
Bemliga, secam se da je kesica bila 50para, a to je mozda bilo ono vreme kada se dinar revitalizovao pa je bilo 1din=1marka, sto je 0.5eur.

Link to comment
2 minutes ago, goofs said:

 

Ja sam krenuo od '94 da skupljam, to mi je prvi album, ironije li - nije bilo Paninija kod nas nego neki americki sticker, ali je bio dobar. Oduvek je bilo po 6 slicica u kesici, onda su u jednom trenutku se presaltali na 5.
Bemliga, secam se da je kesica bila 50para, a to je mozda bilo ono vreme kada se dinar revitalizovao pa je bilo 1din=1marka, sto je 0.5eur.

 

 

Ako je devedeset četvrta, onda je to to.

 

 

Osamdesetih mislim da nikad nije bilo mnogo sličica u kesici, a skupljao sam svašta, od fudbala do košarke, preko Tarzana, bio je neki album sa kolima i motorima početkom osamdesetih, pa onda Bruce Lee, neke žabe patuljci, itd... Mnogo love se bacilo...  :lolol:

 

Nemam decu pa ne znam šta se sad radi, ali je onda socijalni faktor bio veliki, menjaža sličica, tapkanje, par nepar, sad da ne nabrajam... :)

 

 

 

Link to comment
14 minutes ago, Timmy said:

 

Vas mi najzalije. Nama ovde dobar standard, pa cemo i skupiti nekako 160 dinzi dnevno, pa tako dva i po meseca... Al vama ne znam sta je činiti. Ima doduše ovaj virtuelni, ali nije to to :( 

 

ok. relativno je manje nego u srbiji, ali je svejedno krajnji bezobrazluk i cisto monopolsko izivljavanje. 

taman smo od petka u srbiji pa cemo nakupovati slicica :D

Link to comment
3 minutes ago, Ros said:

 

ok. relativno je manje nego u srbiji, ali je svejedno krajnji bezobrazluk i cisto monopolsko izivljavanje. 

taman smo od petka u srbiji pa cemo nakupovati slicica :D

 

e, gde se u nemačkoj kupuju sličice?

Link to comment
1 minute ago, teacher said:

 

e, gde se u nemačkoj kupuju sličice?

 

bude ih svuda. u kioscima, robnim kucama. sigurno ce neki lidl ili aldi prodavati ili deliti ako potrosis vise od x€

 

1 minute ago, Timmy said:

Eto, taman da kupis nekoliko kutija, uvalis tamo nemcima po 0.8€ i isplatis put :D

nije losa ideja. srecna je okolnost sto su duplikati razliciti, pa cu ustedeti pare menjazom. tako sam i pre 4 godine upao na berzu slicica u katolickoj porti u novom sadu. za sat vremena sam razmeni skoro 100 slicica.

Link to comment
1 hour ago, Jeremija said:

 

 

Jeste, samo tada je bilo 2-3 sličice po kesici, a ko zna kakav je bio i kvalitet, zadnji put sam skupljao Euro'88 tako da nema šanse da se setim (kvaliteta, sličice pamtim kao da je bilo juče), a pretpostavljam da mi kao detetu to i nije toliko bilo bitno.

 

Dobar ti je komentar za 5 kesica, ko je tada odrastao - identifikovaće se. Inače, mislim da ovo nikad nije bio jeftin sport, nego se onda valjda ipak imalo više para, čisto sumnjam da sad sva deca skupljaju...

 

Kvalitet je bio verovatno duplo bolji nego sada.

 

Sada su sličice na ivici da budu providne koliko su tanke i koliko štekaju na svemu.

 

Link to comment
4 minutes ago, copkillah said:

 

Kvalitet je bio verovatno duplo bolji nego sada.

 

Sada su sličice na ivici da budu providne koliko su tanke i koliko štekaju na svemu.

 

 

 

Onda nema smisla skupljati, meni to zvuči preskupo, i nema smisla ni kolekcionarski ako je tako loš kvalitet...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...