Jump to content
IGNORED

Mozilla Firefox


Idioteque

Recommended Posts

Da li postoji nacin [osim 'rucno', jedan po jedan] da proverim da li mi je neki od 3000+ bookmarkova ukinut [ukinut domain, ukinuta strana] ?takodje, nesto sto bi proverilo ima li duplikata?
Eksportuj sve bookmarke u fajl (Bookmarks, Organize Bookmarks, Import and Backup, Export HTML).Instaliraj ovu ekstenziju: Link Gopher 1.2, https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/7312Otvori bookmarks.html što si sejvovao, i onda klikni na Extract Links u donjem desnom uglu status bara.Otvoriće se novi tab sa svim linkovima bez duplikata. Snimi stranicu kao HTML i onda možeš da je importuješ (samo ćeš morati da rasporediš linkove po subfolderima ručno).što se tiče provere da li su stranice žive, jedino što bih ja mogao da savetujem da redom isklikćeš sve linkove sa Extracted Links stranice i kasnije ručno odstraniš one kojih nema... Postoji ekstenzija Bookmarks LinkChecker 0.6.8.4 ali samo za FF2! Možda da prebaciš odatle exported bookmarks u FF3? Ne znam za drugo rešenje (barem ga Search ne izbacuje).
Link to comment
Eksportuj sve bookmarke u fajl (Bookmarks, Organize Bookmarks, Import and Backup, Export HTML).Instaliraj ovu ekstenziju: Link Gopher 1.2, https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/7312Otvori bookmarks.html što si sejvovao, i onda klikni na Extract Links u donjem desnom uglu status bara.Otvoriće se novi tab sa svim linkovima bez duplikata. Snimi stranicu kao HTML i onda možeš da je importuješ (samo ćeš morati da rasporediš linkove po subfolderima ručno).što se tiče provere da li su stranice žive, jedino što bih ja mogao da savetujem da redom isklikćeš sve linkove sa Extracted Links stranice i kasnije ručno odstraniš one kojih nema... Postoji ekstenzija Bookmarks LinkChecker 0.6.8.4 ali samo za FF2! Možda da prebaciš odatle exported bookmarks u FF3? Ne znam za drugo rešenje (barem ga Search ne izbacuje).
postoji za FF3 Bookmark Link Checker Minus (trenutno 1.6) u beta/experimental fazi ali radi
Link to comment

Nesto sam zezn`o!Od malo pre FF 3.0.5nece da mi pusta YT filmove izbaci poruku

Hello, you either have JavaScript turned off or an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player.
instalirao sam najnoviju verziju flash player-askinuo sam NoScript i Ad Block Plus sa "lije"i opet nikakvi razultatiCak i kada odem na neki drugi sajt gde imaju video klipovi, mogu samo da klikcem po istom, bez ikakvog efekta ?+nece da mi salje poruke preko fB klikcem na "send" dugme i jok ...takodje nece ni sa fB status bara da mi "online friends" podigne sta sam uradio :( i sta mi je raditi Edited by eye of the beholder
Link to comment

izvinjavam se ako je vec bilo.profil ff sa xp-a kopiran na ff vista. sadrzaj starog (ne zeljenog profila izbrisan), kopiran nov (xp-ov). sta god da uradim ja dobijam samo stari profil. u ovom momentu sam obrisao sadrzaj starog profila i u njega stavio sadrzaj novog. kada otvorim ff ja imam samo stari i pored toga sto on fizicki ne postoji, izbrisan je.sta radim pogresno?ps 'stari' i 'novi' samo uslovno. u ovom slucaju 'stari' je ne zeljen-vistin a novi je xp-ov, onaj koji mi treba.

Link to comment

Imam problem sa FF 3 , naime desilo se da je pobrkao ekstenzije i dodatke sa Thunderbirdom i da kad sam izbacivao nepotrebne stvari iz Thunderbirda bivalo da su te iste stvari izbačene i iz FF 3.Zašto i šta da radim?

Link to comment

Da ne kopam po about:configu, da li neko zna gde se menja prioritet download procesa (otkad sam presao na Ubuntu, FF kad krene da skida/otvara jednu stvar, ide brzo, ali sve ostalo prakticno staje... pod Vistom je bilo ravnopravnije). Tko zna, naprijed.

Link to comment

Zar nije ranije IB dizao fotke na imageshack? Sad daje neku adresu chrome://imgbot/content/tabs.xul Možda je do toga? A možda sam najstrašnije lupio... :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...