Jump to content
IGNORED

Kreativni forumasi?


FranziskaKafka

Recommended Posts

i ja tako, uglavom /ove majice gore su bile tu samo da isfinansiraju boravak u inozemstvu [street sale]tj. najvise za sebe i.. krug ljudi oko sebeUf, pa stvarno su super majice, svaka čast!

Link to comment
  • Replies 286
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ljuttko

    31

  • gospa buba

    30

  • Mp40

    19

  • FranziskaKafka

    12

ta hvala, obojici! /cb, ti imas i pmbtw, jel neko od vas upoznat s sito-stampom [tehnikalijama, cenama i sl.]? -rado bih da priupitam stosta u vezi s anti-handmade kombinacijom /to npr, iz flesa pravac-majica..moze pm.. a mozda i d'otvorim topik :unsure:

Link to comment
Poznajem čoveka koji skoro uopšte ne sluša muziku osim svoje, ali mu to ne smeta da radi i stvara. I meni je to čudno izgeldalo. Čak i nije u pitanju totalni anonimus. Mogu i nešto detaljnije da napišem ako nekog zanima, nije nezanimljiva priča.
To me podseti na jednu "fantasticnu pricu" iz Zabavnika... U nekom imaginarnom drustvu, ljudi su strogo podeljeni na kreativce i konzumente. Kreativcima je ZABRANJENO da slusaju tudja dela (muzika je bila uzeta za primer!) a slusaocima da sami pokusaju da stvaraju. Postojala je cak i posebna policija koja je bila zaduzena za to da se data pravila ne krse... Glavni junak price, kompozitor i buntovnik u dusi, u najvecoj tajnosti ipak odslusa jedan tudji rad... Uskoro mu policija kuca na vrata i pred njega staje smrknuti inspektor... "Kako ste me otkrili?" - pita umetnik. "Cim su iz tvojih kompozicija nestale fuge i tokate, znali smo da si slusao Baha". Malo sam smandrljala prepricvanje, ali... Poentu sam dobro upamtila, jer je u svojoj naizgled "fantasticnoj" apsurdnosti, dotakla nesto potpuno istinito: Samocenzuru umetnika u zelji za obaveznom originalnoscu... a sa druge strane: uticaje koji preoblikuju i ono sto bi zaista bilo originalno, ali htelo- ne htelo poprima boju okoline. Nema sanse da se setim ko je pisao pricu, bila dete...OP.S. Mnogo oteraste temu u ozbiljno. Bas sam htela da dodam svoj kreativni prilog... ali sada ne mogu. Masila bih. :(
Link to comment
slažeš se, shermane? ok, onda vidi ovako: mnogo smo se brate zaboli na gajbe i kompove, budžimo nešto karabudžimo te dodaj ovaj track skini onaj layer, podigni tempo spusti tempo... ono, drž da ga nabijem. i šta dobiješ od svega? ništa, smoriš se ko pas i onda za koji dan opet se ponavlja cela priča. svi ti programi za ziku (Nuendo, Reason, Fruity, Logic., itd) imaju svojih prednosti ali po mom mišljenju najpre za tehno/elektro/ambijent i raznu primenjenu muziku (montažu zvuka, efekte i sl) inače, za neku sirovu rok svirku samo ti daje glavobolju od suvišnih mogućnosti. dakle, ako si iz fazona ovog zadnjeg što pričam, treba odjebavati komp što više i povezati se s ljudima i standardno probe u studiju, podrumu, itd. u kontaktu s još dvoje troje muzičara koji se kapiraju, stvar se brzo iskristališe ili se odbaci, uzme se jedan deo pa nadoveže itd, ali poenta je u živoj akciji. ako nema te organske veze i odnosa prema svirci onda džaba majko dukati.kažem, još dvoje troje koji se kapiraju, e tu je problem. svi su potonuli ili u šljake, ili u totalnu apatiju gudru blejanje. teško je sad pokrenuti bilo koga i šta, osim ako radikali ne zajašu na vladu, e onda će se mnogi prenuti iz dremeža, cenim :P
prokleti racunari bilo je bas lepo bez njih :)i rad na kompu ima nekih prednosti ali i velikih mana jer ljudi su ljudi a mashine mashinea ovo boldovano je upravo razlog zasto smo vise okrenuti racunarima, ali eto nama burnih vremena i inspiracije :)
Link to comment
sa sitoštampom možeš i sam da se igraš ako imaš minimum finansija i dosta slobodnog vremena, a usput se i izdrogiraš :D
de, elaborirajkako se priprema materijal i di se tera i po kojoj ceni; majicu cu d'odaberem samusput, za sve vas koji ste kreativni u pogledu crtanja na racunaru, ovo mozda* moze biti od materijalne koristi* - da se polemisati o threadlessu, nasiroko../za ostale je to isto-sajt koji prodaje majice dizajnera iz svih krajeva sveta [po principu crta nas iljadu, glasa milion, a u stampu ide 7 radova nedeljno: dizajneru-pobedniku ode $2k, a meni, kupcu-bedniku stize majica iz radionice po prosecnoj ceni od $15]- ima ih lepih, ima ih ogavnih, al ono sto je fakat je da provereno salju u srbiju..
Link to comment

Na zahtev publike: <_< Dakle, cujte i pocujte o mojim delima:- 1 kozni trodelni komplet, unikatno delo svedene forme. Nosila ga 3-4 godine... lepo mi stajao.obscene-smiley-1018.gif- kiceraj ogledalo koje je moja maman dobila za 8moga marta od djaka.. Uz pomoc palete lakova za nokte prestajlingovala ga u dark-ekspresionisticku parodiju na rococo. Mnogi su ga hteli, ali - neprocenjive je vrednosti. :(- kula od peska koja je ponela prestiznu titulu najlepse na plazi jednog rumunskog letovalista. Ah, taj grafitno-blistavi sitni crnomorski pesak... taj satni mehanizam... ti tornjevi... zbrisani plimom.- Na skolskoj priredbi svirala na rastimovanom klaviru improvizacije na sopstvenu temu... i prezivela (niko me nije pogodio, hehe.) cool.gif - hm, ovo mi morate verovati na rec, jer ne postoje ikakvi zapisi: par puta sam kredom na tabli nacrtala savrseni krug. Rafael da pocrveni. Al' dodje tetkica dusmanka... ma'nu krpom, ode umetnos'. - svakom ex*-u posvetila po pesmu sikterusu. Zbirka nosi naziv: Mufljuzarijum.- ima toga jos, ali... ostalo su ozbiljne stvari, nisu za ovaj zovijalni forumski ton. ;)*

ex shvatiti vrlo siroko... od neuspelih muvanja, platonskih zanosa, zanosa, pa do autenticnih heartbreakova... Ipak, zbirka je to...

Link to comment
i rad na kompu ima nekih prednosti ali i velikih mana jer ljudi su ljudi a mashine mashine
kojih prednosti? :P ja sam pomenuo prednosti kompa čisto reda radi da ne ispadne da sam neki neoludita što bi bilo strašno, jel da. al ozbiljno, mislio sam na varijantu kad si sam s kompom, čim je tu još bar jedan par ušiju već je bolje, a ovako dolazi do gubljenja u mogućnostima.
a ovo boldovano je upravo razlog zasto smo vise okrenuti racunarima, ali eto nama burnih vremena i inspiracije :)
pa sad, dal je potonuće ljudi razlog što drvimo komp ili je upravo komp/net razlog tog potonuća, šta je tu jaje a šta kokoš? bem li ga ako znam, da nema kompa ne bilo ni ove šljake koju radim do u nedoba. ovako, komp na šljaci, komp na gajbi, fali još laptop da se radom ispuni i vreme puta od do. da ne trkeljišem po netu ceo dan, možda bi pre se sastavio da iscimam nekog za svirku, il bi neko mene već zvao... a možda je ovako ko što kažeš :mellow:
Link to comment
de, elaborirajkako se priprema materijal i di se tera i po kojoj ceni; majicu cu d'odaberem sam
imaš ovde manje-više sve što ti treba, ali uopšte nije naivna stvar i moraš dobro da zagrizeš ako želiš da tim da se igraš ili da skokneš u obližnju štampariju <_< napisaću i nešto for dummies ako treba :D
- hm, ovo mi morate verovati na rec, jer ne postoje ikakvi zapisi: par puta sam kredom na tabli nacrtala savrseni krug. Rafael da pocrveni. Al' dodje tetkica dusmanka... ma'nu krpom, ode umetnos'.
crtaš krug kredom na tabli :o
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...