Jump to content
IGNORED

9/11 3ABEPA!


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Naravno da nisam. Niko to i ne može. To je kao kad bih npr. pripadniku neke ekstremne hrišćanske sekte pokušao da objasniš da je moguće da čovek i majmun imaju zajedničkog pretka.
Već sam napisao da su pristalice zvanične teorije zavere grupa čija se naklapanja mogu uporediti sa verskim fanatizmom. Pri tom, ne računam ovde objašnjenja NIST-a koji jedini pokušavaju da naučno objasne kolapse zgrada, sve ostalo su naklapanja političara. Odvojiti NIST-ove zaključke od upliva politike takođe je greška.U zvaničnoverzijskom fanatizmu ni 5000 rupa u zvaničnoj verziji (a neke su fizički nemoguće) ne mogu da promene generalni stav i nateraju ih da se zamisle, jer im je alternativa neverovatna. Lakše je optužiti gomilu ljudi da haluciniraju i žele da zarade.Dakle, ja ne linkujem Loose Change i plane-pod teorije, predočavam vrlo konkretne probleme u zvaničnoj priči koje proučavaju ljudi koji itekako imaju kvalifikacije da ih analiziraju (piloti i arhitekte), a ti, kao i ostali zvaničnovernici poput Indyja, u nedostatku smislenih postova tupite o fenomenologiji teorija zavere, generalizujete i pravite naše psihološke profile.
Link to comment
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Conspirator

    173

  • Al-Khwarizmi

    134

  • Mil@n

    97

  • Caligula

    97

mrzi me da pisem, jer sam u scerdao priolicno vremena pokusavajuci pseudoskepticima da objasnim ocigledne stvari,pa mi se nesto ne dam da to opet iznova cinim jer ne vidim smisao ubdjivanja nekoga u nesto u sta ne zeli da poveruje.ajde, ipaj pojasnicu.posto, za razliku od pristalica teorije zavere 19 bradonja, rusenje 3 zgrade wtc smatram posledicom controlled demolitiona,i posto se za secenje nosecih stubova zgrada koriste termiti logicno je da ce se njihovo prisustvo utvrditi na lokaciji rusenja. posto si ti napisao da to moze biti i od industrijskih lakova, okacio sam sliku na kojoj se jasno vidi stub presecen termitom...
...iako je hiljadu puta debunkovano da je to jasno, iz kredibilnih izvora.prvo ovo nije stvar vere ili nevere. to je stvar metoda. ja ne mogu da se bavim necim u cemu sam laik. u pitanjima medicine verovacu lekarima, u pitanju statike - staticarima. problem konspirologa je u tome sto na osnovu jutjub snimaka donose laicke, a dalekosezne zakljucke.inace hvala na odgovoru. mojaj borba protiv onelinera donosi plodove. edit: imam jedan san. da Vlada US of A zvanicno objavi da je konacno uhapsen dvadeseti terorista. onaj koji je podmetao thermite u nosece stubove.kakvo bi onda prestrojavanje nastalo medju konspirolozima biggrin.gif Edited by vasudeva418
Link to comment
dakle ti smatras da avion nije udario u pentagon?
Sad vidim, jeste...8.jpgČekaj...I koliko još primera? Sad čekam kontra-argument u vidu fotki sa onim parčadima lima i dva zamajca od tamića...
Link to comment
Sad vidim, jeste...
Ne, to što si linkovao je slika nakon što se zid obrušio, 30-40 minuta nakon "udara" (mrzi me sad da tražim tačno vreme).Ovo je slika nastala spajanjem slika nastalih nakon "udara". Ovako je izgledala ulazna rupa.29njjop.jpg Edited by Conspirator
Link to comment
Sad vidim, jeste...Čekaj...I koliko još primera? Sad čekam kontra-argument u vidu fotki sa onim parčadima lima i dva zamajca od tamića...
ma ne, zaista ne zelim da se ubedjujem. da bi o ovome ozbiljno razgovarao morao bih da imam znanje kao tim strucnjaka iz raznih oblasti, plus pristup svim mogucim dokazima.samo me zanima sta se onda desilo sa tim avionom? smatras da je prizemljen negde i da su svi putnici negde pobijeni?
Link to comment

Ala ga je uparkir'o...zeljava.jpgEdit:

ma ne, zaista ne zelim da se ubedjujem. da bi o ovome ozbiljno razgovarao morao bih da imam znanje kao tim strucnjaka iz raznih oblasti, plus pristup svim mogucim dokazima.samo me zanima sta se onda desilo sa tim avionom? smatras da je prizemljen negde i da su svi putnici negde pobijeni?
Shoot me? A za neke stvari Ti ne treba ni diploma, ni dokazi, samo oči. Edited by zorglub
Link to comment
Čuveni koso-pucajući minirani čelik. Zapravo su se ljudi iz CIA uvukli unutar betonskih konstrukcija zgrade, isekli čelik i minirali ga nanothermitom. Ostalo je još samo da sačekaju da neki avion udari u zgradu i voila. :)EDIT: hatori, ta slika je mogla biti slikana i nakon što je rasčišćavanje zemljišta počelo tako da su u tom rasčišćavanju stubovi mogli biti presečeni i vanzemaljskom tehnologijom, ali to ne dokazuje da su vanzemaljci srušili zgrade. (Ni sagradili piramide, ali da ne otvaramo tu temu)
naravno da je mogla biti slikana i nakon rasciscavanja ali 3 zgrade su se, kao nikad pre i posle toga, potpuno urusile u svoje temelje za nekoliko sekundi, uz gomilu snimaka koji potvrdjuju sinhronizovane eksplozije po spratovim koje se javljaju kod controlled demolitiona. nije bilo potrebe da se celik prethodno sece jer to cini sam termit razvijajuci visoku temperaturu za kratko vreme,i sastavni je deo celokupnog proces rusenja.
Link to comment
...iako je hiljadu puta debunkovano da je to jasno, iz kredibilnih izvora.prvo ovo nije stvar vere ili nevere. to je stvar metoda. ja ne mogu da se bavim necim u cemu sam laik. u pitanjima medicine verovacu lekarima, u pitanju statike - staticarima. problem konspirologa je u tome sto na osnovu jutjub snimaka donose laicke, a dalekosezne zakljucke.inace hvala na odgovoru. mojaj borba protiv onelinera donosi plodove. edit: imam jedan san. da Vlada US of A zvanicno objavi da je konacno uhapsen dvadeseti terorista. onaj koji je podmetao thermite u nosece stubove.kakvo bi onda prestrojavanje nastalo medju konspirolozima biggrin.gif
nisam ekspert, ali nisam ni laik.proveo sam 6 meseci u skoli rezervnih oficira inzinjerija, a na stazu bio u pionirskim jedinicama(rusenje, miniranje, razminiranje i sl.), tako da sam naucio ponesto o rusenju objekata i materijala, i koja je to zajebancija.pszajebancija u smislu da se sa minimalnom kolicinom utrosenog eksploziva ostvari maksimalni ucinak, tj rusenje objekta.
Link to comment
Već sam napisao da su pristalice zvanične teorije zavere grupa čija se naklapanja mogu uporediti sa verskim fanatizmom.
Postoji velika rupa u ovakvom rezonovanju - ja nisam pristalica ni Buša ni republikanaca. Naprotiv. Zašto misliš da bih fanatično verovao u nešto što bi mi oni servirali? Ne, stvar je u sledećem - zvanična verzija, sa svim nedostajućim detaljima, ima mnogo više veze sa zdravom pameti nego bilo koja teorija zavere. Kad mi neko kaže - "to i to nije logično", a onda mi ponudi deset puta nelogičnije objašnjenje, naravno da ću ga smatrati šarlatanom.
Link to comment
ma ok, nego zanima me sta se desilo sa avionom koji je navodno udario u zgradu pentagona? jesu pobili putnike da ne bi pricali?
Link to comment
naravno da je mogla biti slikana i nakon rasciscavanja ali 3 zgrade su se, kao nikad pre i posle toga, potpuno urusile u svoje temelje za nekoliko sekundi, uz gomilu snimaka koji potvrdjuju sinhronizovane eksplozije po spratovim koje se javljaju kod controlled demolitiona. nije bilo potrebe da se celik prethodno sece jer to cini sam termit razvijajuci visoku temperaturu za kratko vreme,i sastavni je deo celokupnog proces rusenja.
Zapravo nisu. Dve su se urušile u kratkom vremenskom roku, a treća je pala 7 sati kasnije oko 17 p.m. Slika je mogla biti napravljena i par nedelja i par dana kasnije nakon što je rasčišćavanje počelo i kada su uzdrmane konstrukcije bile već isečene usled opasnosti koju su predstavljale po spasioce. Vizuelno one možda podsećaju na controlled demolition, ali će za dokaz tako nečega biti potrebno daleko više nego to što laiku to sve na oko izgleda isto. Mi nemamo motiv za tako nešto jer kao što neko reče Ameri su kretali u ratove i bez da izgledaju ranjivo kao što su izgledali nakon 9/11. Imamo sasvim realnu teoriju ko strukturnoj uzdrmanosti i temperaturi kao kombinaciji faktora. Ja ne vidim potrebu da se insistira na nečemu za šta nema dokaza. Osim toga je na sajtu na koji sam dao nik objašnjeno koja količina thermata bi bila potrebna za ovakve konstrukcije.
Zvuči ludo? Pogledaj ovaj film.
Ovo zvuči kao da ćeš supersecka da nam uvališ po "neverovatnoj ponudi". Edited by Eraserhead
Link to comment
ma ok, nego zanima me sta se desilo sa avionom koji je navodno udario u zgradu pentagona? jesu pobili putnike da ne bi pricali?
Pa rekoh Ti, šta ja znam šta su oni uradili.
Link to comment
Zapravo nisu. Dve su se urušile u kratkom vremenskom roku, a treća je pala 7 sati kasnije oko 17 p.m. Slika je mogla biti napravljena i par nedelja i par dana kasnije nakon što je rasčišćavanje počelo i kada su uzdrmane konstrukcije bile već isečene usled opasnosti koju su predstavljale po spasioce. Vizuelno one možda podsećaju na controlled demolition, ali će za dokaz tako nečega biti potrebno daleko više nego to što laiku to sve na oko izgleda isto. Mi nemamo motiv za tako nešto jer kao što neko reče Ameri su kretali u ratove i bez da izgledaju ranjivo kao što su izgledali nakon 9/11. Imamo sasvim realnu teoriju ko strukturnoj uzdrmanosti i temperaturi kao kombinaciji faktora. Ja ne vidim potrebu da se insistira na nečemu za šta nema dokaza. Osim toga je na sajtu na koji sam dao nik objašnjeno koja količina thermata bi bila potrebna za ovakve konstrukcije.Ovo zvuči kao da ćeš supersecka da nam uvališ po "neverovatnoj ponudi".
ma vazi.evo te sto je pala u 17h...http://www.youtube.com/watch?v=Zv7BImVvEyka evo i par primera kako padaju zgrade u koje udaraju aeroplani...http://www.youtube.com/watch?v=tRecwsDXF7Q
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...